Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Magurski Park Narodowy

Ciekawe miejsca w Beskidzie Niskim i Bieszczadach.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8223
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: gar » 29 kwie 2024, o 19:58

Zgadzam się z Comenem. To jest park narodowy a nie prywatny folwark gdzie każdy robi co chce. Chcą mieć kasę z biletów niech umożliwią kupno biletu szybko i bezproblemowo. Jeśli zasięg jest to obecnie SMS też byłby kolejną opcją. Poza tym sklep (za wiele ich tam niestety nie ma), bacówka w Bartnem, urząd, leśnictwo itp.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13529
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Adler » 29 kwie 2024, o 20:20

Nie róbmy problemu z telefonem, bo ten ma/używa dziś już prawie każdy. Pewnie w takich miejscach (z takimi tabliczkami) zasięg jest. Pracownicy parku to rozsądni i inteligentni ludzie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8223
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: gar » 29 kwie 2024, o 21:02

Mój ojciec ma telefon starego typu i nie ma zamiaru go zmieniać. Takich osób jak on nie jest wcale mało. Myślenie że internet wszystko załatwi jest ślepą uliczką

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1029
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: petruss1990 » 29 kwie 2024, o 21:09

Mój stary też. I następny też będzie klasyczny (nie będą go szpiegować [to zostawię bez komentarza 😉] i jak mu wpadnie pod koło roweru, to wpadnie i tyle...
Ja mam też klawiszowca, bez netu, bo sprawdza się jako tel przygodowy. I nie zamierzam zmieniać planów że względu na politykę biletową.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8883
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Comen » 30 kwie 2024, o 06:48

Kolejnym problemem jest posiadanie kont cyfrowych w bankach. Bynajmniej też nie jest to powszechne. Wiele starszych ludzi takich nie posiada. Zresztą z różnych przyczyn, nie tylko technicznych. Tzw. "restrukturyzacja" czy "transformacja ustrojowa" sprawiła, że wiele osób ze starszego pokolenia pozostało z długami, w związku z czym zrezygnowała z posiadania kont bankowych ze względu na kontrolę ich finansów. I to podejrzewam jest spory odsetek społeczeństwa. Czy to oznacza, że nie mają prawa korzystać z wypoczynku na łonie przyrody? Tak jak napisał gar park narodowy to nie jest prywatny holding do handlu drzewem i usługami turystycznymi, a tak w wielu przypadkach wygląda lokalna polityka.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13529
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Adler » 30 kwie 2024, o 12:57

Pozostanę przy swoim zdaniu. Jest obowiązek zakupu biletów, to trzeba mieć bilet. O formę i sposób płatności to już trzeba zapytać pracowników parku (dlaczego tak, a nie inaczej wymyślili). Nam się udało, bo w tym sezonie bilety obowiązują w magurskim od 1-ego maja.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8223
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: gar » 30 kwie 2024, o 13:51

W Polsce na całe szczęście powoli przestaje to tak działać, że jest obowiązek zakupu więc trzeba mieć o czym świadczą kolejne procesy przegrywane przez np. związki komunikacyjne. Obowiązki ma nie tylko kupujący ale również sprzedający. Sprzedaż musi być ogólnodostępna - a nie ograniczona i wykluczająca pewne grupy społeczne. Szczególnie ważne jest to w w przypadku instytucji publicznych a taką przecież jest park narodowy.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13529
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Adler » 30 kwie 2024, o 16:09

No to napisz w tej sprawie do MPN. Na pewno odpowiedzą.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8883
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Comen » 1 maja 2024, o 06:28

Nie ważne czy odpowiedzą. Po prostu trzeba im wytoczyć proces z zasądzeniem odszkodowania. Jak zaboli to pójdą po rozum do głowy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13529
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Adler » 1 maja 2024, o 18:01

To co? Składasz pozew? ;P

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8883
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Magurski Park Narodowy

Post autor: Comen » 2 maja 2024, o 08:59

Póki co nie mam do tego żadnego powodu bo nie istnieje żadna szkoda z mojej strony. Prędzej należałoby zgłosić inicjatywę ustawodawczą.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ