Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wybór nart

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Wybór nart

Post autor: Yoana » 27 lis 2010, o 16:43

Narty jakiej firmy są dla Was najlepsze?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1259
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Post autor: Norden » 27 lis 2010, o 21:41

Jeżeli nie jesteś zawodowym narciarzem, to marka nie ma większego znaczenia, gdy chodzi ci wyłącznie o komfort jazdy. Oczywiście mam na myśli wyłącznie marki sprawdzonych i znanych producentów sprzętu narciarskiego. Ale z drugiej strony sporo ludzi jeździ na nartach głównie dlatego, aby "zaszpanować" na stoku np. markowym sprzętem, więc w takim przypadku wybór marki ma pewnie duże znaczenie :-) Natomiast jeśli chodzi o kobiety, to podobno najważniejszy jest dla nich kolor nart, modny strój i twarzowe gogle :-P

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 27 lis 2010, o 21:44

Norden pisze:Natomiast jeśli chodzi o kobiety, to podobno najważniejszy jest dla nich kolor nart, modny strój i twarzowe gogle
i tu się zgodzę z Tobą :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 5 gru 2010, o 10:32

Prosimy o przykłady marek oraz przedziały cenowe.
Będę to ważne informacje dla przyszłych narciarzy.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 8 gru 2010, o 12:47

Najlepsze sa sanki:)...cena 50-150zl :-D

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 27 gru 2010, o 13:38

Ja mam bardzo kobiecą marke nart...ROXY:)całe są w kwiatki kolorowe:)dałam za nie 2 latat temu 1000zł...oczywiscie były przecenione bo ich pierwsza cena wynosiła 1800zł:D
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1259
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Post autor: Norden » 8 sty 2011, o 23:19

major pisze:Prosimy o przykłady marek oraz przedziały cenowe.
Będę to ważne informacje dla przyszłych narciarzy.
Jeżeli coś mogę na ten temat zasugerować, to nowe narty najlepiej kupić późną zimą lub wczesną wiosną, kiedy duże sklepy sportowe chcą pozbyć się nadmiaru zimowego sprzętu, natomiast za używanym sprzętem warto rozejrzeć się w serwisach narciarskich.

Awatar użytkownika
awteam
User
Posty: 42
Rejestracja: 11 sty 2011, o 20:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: awteam » 14 sty 2011, o 00:21

Ważne są umiejętności jakie się posiada. To jest podstawą do wybrania odpowiedniego sprzętu.
Marka jest mniej ważną rzeczą.

Awatar użytkownika
Ana
User
Posty: 23
Rejestracja: 13 lis 2010, o 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ana » 23 sty 2011, o 20:04

To ja zapytam o odpowiednią długość nart. Chodzi mi o narty carvingowe do jazdy rekreacyjnej. Zastanawiam się nad kupnem nart i nie wiem, jaką długość wybrać. Kiedyś na studiach uczono mnie,że narty powinny być o 10 cm krótsze od naszego wzrostu. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Zwłaszcza,że jak do tej pory wypożyczałam narty to nikt nie pytał mnie o wzrost do wydania odpowiedniej długości nart, tylko do ustawienia wiązań. A narty zawsze były krótsze o jakieś 30 cm w porównaniu do mojego wzrostu. Istnieje jakaś zasada??

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1259
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Post autor: Norden » 26 sty 2011, o 13:30

Ana pisze:To ja zapytam o odpowiednią długość nart. Chodzi mi o narty carvingowe do jazdy rekreacyjnej. Zastanawiam się nad kupnem nart i nie wiem, jaką długość wybrać. Kiedyś na studiach uczono mnie,że narty powinny być o 10 cm krótsze od naszego wzrostu. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Zwłaszcza,że jak do tej pory wypożyczałam narty to nikt nie pytał mnie o wzrost do wydania odpowiedniej długości nart, tylko do ustawienia wiązań. A narty zawsze były krótsze o jakieś 30 cm w porównaniu do mojego wzrostu. Istnieje jakaś zasada??
To jest częściowo prawda. Narty carvingowe powinny być niższe niż narciarz o około 10 cm. Ale mogą być krótsze więcej niż 10 cm, Wszystko zależy od tego, na jakiej długości nartach TY się najlepiej czujesz na stoku. Im narty są dłuższe - tym szybsze. Im bardziej taliowane - tym bardziej zwrotne. Itd...

ODPOWIEDZ