Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

lodówka turystyczna

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
romankulska

lodówka turystyczna

Post autor: romankulska » 21 lip 2014, o 09:42

hej, możecie mi polecić jakąś przyzwoitą niedrogą lodówkę turystyczną do samochodu?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

lodówka turystyczna

Post autor: Adler » 21 lip 2014, o 10:25

My się chyba jeszcze nie znamy? <mysli>
-> viewtopic.php?f=123&t=1831" onclick="window.open(this.href);return false;

romankulska

Re: lodówka turystyczna

Post autor: romankulska » 21 lip 2014, o 20:29

no tak, jestem tutaj nowy i od razu mam pytanie. myślałem że możecie mi pomóc :) oczywiście mam w planach zostać tutaj na dłużej.

Awatar użytkownika
b.b tulipan
User
Posty: 70
Rejestracja: 18 lip 2012, o 20:04
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: lodówka turystyczna

Post autor: b.b tulipan » 21 lip 2014, o 21:29

romankulska pisze:no tak, jestem tutaj nowy i od razu mam pytanie. myślałem że możecie mi pomóc :) oczywiście mam w planach zostać tutaj na dłużej.
No, no, toś się rozgadał. <figielek>

Polis123

lodówka turystyczna

Post autor: Polis123 » 28 lip 2014, o 10:38

Mogę polecić lodówkę turystyczną marki Atlantic. Możesz ją podpiąć do gniazdka samochodowego jak i do klasycznego kontaktu (230V) . Bardzo dobrze się sprawuje użytkowana jeden sezon . ;)

romankulska

Re: lodówka turystyczna

Post autor: romankulska » 30 lip 2014, o 00:40

dzięki za przynajmniej jedną odpowiedź. nie wiedziałem, że żeby się kogoś poradzić należy wcześniej pół roku postować ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

lodówka turystyczna

Post autor: Comen » 30 lip 2014, o 09:21

Jakbyś nie zauważył to forum służy dyskusjom na temat turystyki a nie pełni roli poradnika Babci Aliny. Nie byłeś nawet w stanie się nam przedstawić w odpowiednim wątku, uznałeś to widać za stratę czasu. Przez tydzień napisałeś tylko 3 posty w temacie który głównie interesuje tylko Ciebie. Ktoś Ci odpowiedział, bo widać miał takie doświadczenie i był w stanie pomóc. Zamiast to docenić masz jeszcze jakieś nieuzasadnione pretensje, że musiałeś długo czekać. Chcesz mieć fachową poradę udaj się do sklepu z lodówkami turystycznymi, chcesz rozmawiać o turystyce to rozmawiaj na forum.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

panton

lodówka turystyczna

Post autor: panton » 28 gru 2014, o 22:18

a widzieli koledzy te lodówki co nie tylko do zapalniczki samochodowej maja wejście ale i na butlę gazową sa? na allegro ich pełno a cena tak najmniej 600 zł, no ale jak prądu nie ma albo rzeby nie zajechać akumulatora to dobre i to

Dwoik

lodówka turystyczna

Post autor: Dwoik » 8 sty 2016, o 15:27

Lodówki turystyczne to tylko ogólnoobiegowa nazwa. Tak naprawdę te wszystkie marketowe lodówki to chłodziarki.

Chłodziarka turystyczna działa następująco - chłodzi poniżej temperatury otoczenia o określoną wartość. Zazwyczaj o 10-20 stopni, zależy od ceny. Czyli jeśli na zewnątrz masz 30 stopni to schłodzi Ci do około 15 stopni. Jest na to patent, w domu przed wyjazdem porządnie ją nachłodzić i wrzucić jeszcze ze dwa zmrożone wkłady żelowe. Potem nie wyłączać jej bo po kilku godzinach w środku robi się sauna. Miałem kilka chłodziarek i różnią się one jedynie tym że jedne są głośniejsze inne cichsze i jedne pracują dłużej inne krócej bez awarii.

Natomiast jeśli chcesz LODÓWKĘ turystyczną, owszem są, gazowe, kompresorowe, wszystkie z termostatem i automatycznym dochładzaniem i wyłączaniem dla oszczędzania źródła prądu ale to już jest duży wydatek.

Jestem kierowcą ciężarówki, jeżdżę w dalekie trasy i zawsze mam przy sobie lodówkę więc jestem w temacie - przerobiłem ich wiele. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz.

Pozdrawiam, Michał.

Ps. Czego Wy chcecie? Jesteśmy na forum turystycznym, ktoś zadał pytanie dotyczące turystyki, w czym macie problem? Znajdźcie sobie babę.

ODPOWIEDZ