Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Sandomierz

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Sandomierz

Post autor: Adler » 27 paź 2010, o 21:56

Sandomierz ma swoją atmosferę.Staram się go często odwiedzać.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 27 lis 2010, o 12:28

Byłam wczoraj w Sandomierzu... i musze powiedzieć, żo o każdej porze roku to miasto urzeka swoim urokiem, zwłaszcza porą wieczorą, ze względu na piękne oświetlenie... :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Sandomierz

Post autor: Yoana » 2 mar 2012, o 19:16

W Sandomierzu będzie niebawem otwarte nowe miejsce noclegowe. Jest to o tyle ważna informacja, zważywszy na stosunkowo słabo rozwiniętą bazę noclegową, iż obiekt ten będzie skierowny do więszych grup odwiedzających miasto. Ogłoszony został również konkurs dotyczący nazwy przyszłego obiektu: http://www.pttk-sandomierz.pl/index.php ... informacje" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Sandomierz

Post autor: Yoana » 10 mar 2012, o 17:03

Będąc w Sandomierzu warto wybrać się do podziemi, które rozciągają się pod starym miastem/rynkiem. Najgłębsze korytarze umiejscowione są na 13 metrach głębokości. Zwiedzać podziemia można tylko z przewodnikiem-trzeba czekać, aż uzbiera się grupa chętnych, aby wejść. Cena biletu normalnego to 8 zł/ ulgowy 6zł. Podziemne korytarze służyły przede wszystkim, jako spichlerze, kiedy to Sandomierz leżał na ważnym szlaku handlowym. Przechowywano tam wszystkie przewożone produkty. Maszerując przez chłodne tunele mamy opowiedziane na ścianach legendy z tego regionu oraz upamiętnione ważne wydarzenia z historii miasta. W jednej z komnat znajduje się tzw. "żywa wystawa" porcelany z Ćmielowa (nawiasem mówiąc mam ochotę tam się jeszcze kiedyś wybrać-można tam ulepić sobie własne dzieło, zakupić gotowe, podpatrzeć proces wyrobu oraz spróbować najlepszej kawy na świecie "kopi luwak"). W innej sali np. jest np. siekiera wbita w pień i ma ona symbolizować, czas, kiedy właśnie w tak brutalny sposób wyznaczano sprawiedliwość (ciekawostką jest, iż niedawno ktoś wkradł się do podziemi i wykradł ową siekierę-myśląc, że jest prawdziwym, XIV-wiecznym eksponatem :-) złodzieja na szczęście ujęto na pobliskim targu). Oczywiście tego typu odnalezione narzędzia są przechowywane w pobliskim muzeum ratuszowym, gdzie kończy się trasa podziemna. Wrzucam jedno zdjęcie z przejścia :-) w okresie nie-letnim-radzę się ciepło ubrać... :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sandomierz

Post autor: Yoana » 22 maja 2012, o 19:41

Lubię zapach jaśminu :-)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GmgHJA0pDyg[/youtube]
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sandomierz

Post autor: Yoana » 30 maja 2012, o 12:35

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety: "Turystyka filmowa w Sandomierzu".
Zachęcam do jej wypełnienia wszystkich turystów odwiedzających to miasto :-)


https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... E6MQ#gid=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziękuję :-)

[uwagiadm]German: Ankieta wypełniona.
Zapraszam autorkę do nas na forum.[/uwagiadm]
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sandomierz

Post autor: figamaga » 2 sie 2012, o 17:38

Ja wybieram się w najbliższą sobotę do Sandomierza. Plan zwiedzania juz jest.

Na pewno warto wspomnieć, że w każdy weekend (do września) czeka przewodnik na chętnych. Koszt niewielki, a na pewno warto skorzystać. Więcej informacji -> http://www.pttk-sandomierz.pl/index.php ... &Itemid=81" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy my skorzystamy z usług przewodnika? To się zobaczy, bo w planie mamy jeszcze inne miejsca do zobaczenia.

Edzia28

Re: Sandomierz

Post autor: Edzia28 » 22 sie 2012, o 14:57

Byłam tydzień temu w Sandomierzu :) To miasto ma swój urok... polecam wszystkim :)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sandomierz

Post autor: Yoana » 28 lis 2012, o 23:28

Cieszę się, że baza turystyczna oraz informacja dotycząca Sandomierza zaczęła się rozwijać i może on teraz konkurować z innymi miastami "królewskimi" i przyciągać rzesze turystów :-)

Zapraszam na wirtualny spacer po Sandomierzu:

http://www.wirtualnysandomierz.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

RuchTurystyczny

Sandomierz na wyciągnięcie ręki

Post autor: RuchTurystyczny » 9 kwie 2013, o 12:44

Przewodnik Panoramiczny po Sandomierzu powstał aby w unikalny sposób ukazać Ci najważniejsze zabytki i miejsca w tym wyjątkowym mieście. Całość zbudowana jest z ponad 140 wysokiej rozdzielczości panoram sferycznych HD HDR, które połączone w sieć tworzą wyjątkowy obraz Sandomierza.

Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań i technologii możesz nie tylko widzieć prezentowane na panoramach zabytki i miejsca, ale dowiedzieć się o nich z dokładnych i profesjonalnych opisów tekstowych lub komentarzy lektora.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Sandomierz na wyciągnięcie ręki

Post autor: Adler » 9 kwie 2013, o 12:47

Wszystko ok, ale najpierw należałoby się z nami przywitać, napisać kilka ciekawych postów, by ostatecznie zapytać Adminów o zgodę na prezentację tego nowego projektu.

Także póki co falstart.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Sandomierz

Post autor: Yoana » 9 sie 2014, o 23:48

W Sandomierzu od 17.08 do 30.08 odbędzie się XXIV Festiwal Muzyka w Sandomierzu. To największe wydarzenie muzyczne w Sandomierzu. Festiwal będzie odbywał się w różnych cześciach miasta. :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Mark

Sandomierz

Post autor: Mark » 3 lut 2015, o 11:49

Bardzo lubię Sandomierz. Byłem raz podczas festiwalu muzycznego i jak najbardziej polecam :) Każdy znajdzie coś dla siebie, bardzo fajny sposób na spędzenie czasu, a dodatkową atrakcją jest to, że wszystko się odbywa w takiej pięknej mieścinie :)

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Sandomierz

Post autor: petruss1990 » 4 lut 2015, o 22:43

Medialnie Sandomierz ma, może mieć, dwa oblicza. Bardziej popularne: uśmiechnięte miasto "Ojca Mateusza" (Z tym nasileniem zbrodni może niedługo wyginąć, więc się spieszmy;-) i drugie takie mniej przyjemne podobne do klimatów z "Ziarna prawdy" mroczne, wielowątkowe, takie dla mnie swojskie. (Mój rodzinny Hrubieszów, przed wojną mocno żydowski, studencki Lublin podobnie...) Nic nie jest oczywiste...
No, ale Sandomierz pięknym i urokliwym miastem jest!

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Sandomierz

Post autor: Comen » 4 lut 2015, o 23:47

Do Sandomierza to może wypadałoby mi się w tym roku wybrać. Byłem tam oczywiście, ale na tyle dawno że na pewno od tego czasu przybyło trochę atrakcji, zwłaszcza że to była jeszcze epoka "przedmateuszowa".
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

wyrwanyzkontek

Sandomierz

Post autor: wyrwanyzkontek » 10 mar 2015, o 13:58

Sandomierz ma świetny klimat i mówię to jako wieloletni mieszkaniec. Trzeba jednak wybrać się wczesną wiosną/jesienią. Kiedy nie ma tłumu turystów i można spokojnie pochodzić między kamieniczkami, napić się dobrej kawy przy rynku czy też odwiedzić klasztor.

kojotek

Sandomierz

Post autor: kojotek » 25 mar 2015, o 17:52

z chęcią się podepnę pod wypowiedź poprzedników. Sandomierz to zdecydowanie magiczne miejsce, mimo że nie ma może jakoś specjalnie dużej ilości atrakcji do aktywnego spędzania czasu.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Sandomierz

Post autor: Adler » 1 lis 2016, o 09:57

Tajemnicze podziemia oraz ulice miasta nocą bardzo dobrze zostały przedstawione w filmie "Ziarno prawdy", o którym wspominałem w Hyde Parku. W filmie to już nie to sielankowe, "Mateuszowe" miasto.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Sandomierz

Post autor: gar » 17 sie 2018, o 17:57

Podobno liczba turystów przyjeżdżających do Sandomierza corocznie spada. Nie jest to jakiś krach, ale z tego co się dowiedziałem tendencja jest zauważalna. Trochę mnie to dziwi, bo miasto prezentuje się rewelacyjnie i nie brakuje w nim wspaniałych zabytków oraz dobrych knajp.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Sandomierz

Post autor: Adler » 17 sie 2018, o 20:00

„Ojciec Mateusz” cienko przędzie.

ODPOWIEDZ