Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Warszawa i okolice

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Adler » 28 wrz 2013, o 23:30

Wg. mnie to żadna atrakcja turystyczna.
Wolę np. popatrzeć/wejść na Stadion Narodowy, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, pospacerować po Starówce.
Chodzi o rozsądne zaplanowanie czasu w stolicy.
Na wspomnianą przez Ciebie "atrakcję turystyczną" ("tak po ludzku") szkoda mi czasu.

P.S:
A zdania o politykowaniu na naszym forum nie zmieniam i będę obserwować. <tak>

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Abderyta » 28 wrz 2013, o 23:41

Przemek pisze:Wg. mnie to żadna atrakcja turystyczna.
Wolę np. popatrzeć/wejść na Stadion Narodowy, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, pospacerować po Starówce.
Chodzi o rozsądne zaplanowanie czasu w stolicy.
Na wspomnianą przez Ciebie "atrakcję turystyczną" ("tak po ludzku") szkoda mi czasu.
Podobno o gustach się czegoś tam nie robi. Co do Muzeum i spaceru po starówce, pełna zgoda. Ale oglądanie Stadionu Narodowego (gdy nie odbywa się tam mecz) jest, sądzę, tym, o czym piszesz, czyli stratą czasu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Adler » 28 wrz 2013, o 23:46

Stąd moje wyraźne: "wg. mnie"...
Rozumiem, że opinię wolno mi jest wyrazić? <mysli>

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Abderyta » 28 wrz 2013, o 23:49

Przemek pisze:Rozumiem, że opinię wolno mi jest wyrazić? <mysli>
Zastanowię się :)
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Comen » 28 wrz 2013, o 23:57

A co powiecie na wyścigi konne na Służewcu?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Adler » 29 wrz 2013, o 00:00

Comen pisze:A co powiecie na wyścigi konne na Służewcu?
Dopisujemy do listy. <okok>
Z czasem może powstanie tu lista prawdziwych atrakcji turystycznych stolicy, kto wie. :)
Kto następny?

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Abderyta » 29 wrz 2013, o 00:02

Comen pisze:A co powiecie na wyścigi konne na Służewcu?
Atrakcje turystyczne - jak prawie wszystko na tym świecie - mają to siebie, że podlegają subiektywizacji. Jednym podoba się Stadion Narodowy, innym wyścigi konne, a jeszcze innym tzw. obrońcy krzyża. Nie widzę dobrego powodu, by przekomarzać się, czyje gusty są bardziej wartościowe.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

tramp

Re: Warszawa i okolice

Post autor: tramp » 6 kwie 2014, o 09:07

Mieszkam w Warszawie, a raczej na jej krawędzi, gdzie pieją kury i pasą się kozy. Samo miasto wyciąłem z kręgu moich zainteresowań z powodu masy ludzi w każdym ciekawszym miejscu. Polecam jedynie Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego z jego oddziałami.

Osoby przerażone miastem, które chciałyby odpocząć od zgiełku, stania w kolejkach, przepychanek z ulicznymi handlarzami i naciągaczami, zapraszam do Kampinoskiego Parku Narodowego i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od górskich szlaków różnią się tylko tym, że jest mniej ludzi, a zamiast gór są bagna i komary ;) Można spotkać łosia i na każdym kroku inne dzikie zwierzęta. Niektórzy mogą być tylko niezadowoleni, że nie ma schronisk, toalet, piwa i innych atrakcji niezbędnych dla uprawiania "plastikowej turystyki".

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Comen » 6 kwie 2014, o 15:50

Jak jest z komarami w Kampinosie? Trzeba się jakoś specjalnie przygotować na ataki?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

tramp

Re: Warszawa i okolice

Post autor: tramp » 8 kwie 2014, o 22:39

Na razie jeszcze nie ma, ale myślę, że po najbliższych deszczach się obudzą. W bardziej suchych rejonach Puszczy ogólnodostępne środki na komary działają, ale w okolicy bagien w sezonie komarowym trzeba się po prostu szczelnie ubrać i nie zatrzymywać w miejscu ;)

Awatar użytkownika
Goralka-z-gor
User
Posty: 24
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:21
Lokalizacja: Zakopane

Warszawa i okolice

Post autor: Goralka-z-gor » 21 maja 2014, o 08:52

Według mnie Warszawa nie jest jakimś wspaniałym miejsce, do którego chciałoby się wracać. Jest wiele innych, ciekawszych ,dużych miast w Polsce. Owszem uważam, że do Warszawy warto się wybrać, ale raz i to zdecydowanie wystarczy. To co mi się spodobało w tym miescie, to ogrody biblioteki UW oraz Muzeum MIkołaja Kopernika, poza tym ogólne wrażenia ze zwiedzania raczej słabe. Samo miasto, atmosfera panująca w nim, tez jakos nie przypadły mi do gustu, ale każdy ma swoje preferencje

Trip
User
Posty: 24
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Warszawa i okolice

Post autor: Trip » 30 maja 2014, o 00:31

to może zwiedzanie Warszawy po miejscach związanych z Chopinem - oczywiście z muzyką w tle.
50bf17c39f0cc50ac6455bcda1-pomnik.jpg
1 Ogród Saski
2 Pałac Saski
3 Pałac Kazimierzowski
4 Pałac Czapskich-Krasińskich
5 Kościół Wizytek
6 Pałac Prezydencki
7 Konserwatorium Warszawskie
8 Kawiarnie przy ulicy Miodowej
9 Plac Krasińskich
10 Ulica Kozia
11 Poczta Saska
12 Kościół Świętego Krzyża
13 Pałac Zamojskiego
14 Pomnik Fryderyka Chopina

Łączna długość trasy: 7,7 km

Oczywiście wymagany smartfon, słuchawki i wygodne buty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Warszawa i okolice

Post autor: Comen » 30 maja 2014, o 06:38

Do tej listy wycieczki tematycznej pewnie należałoby dodać Pałac Ostrogskich (ten od legendy o złotej kaczce), czyli obecną siedzibę Muzeum Chopina. Zresztą placówka całkowicie audiowizualna w której muzyka naszego kompozytora otoczy nas z wszystkich stron. Zwiedzający otrzymuje specjalną kartę magnetyczną uruchamiającą nagrania w kolejnych salach. Można też korzystać ze słuchawek a nagrania poszczególnych utworów rozbrzmiewają także z głośników umieszczonych na poszczególnych piętrach pałacu. Można sobie nawet potworzyć wariacje na temat muzyki chopinowskiej na specjalnym grającym podeście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Trip
User
Posty: 24
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Trip » 1 cze 2014, o 22:21

Wiesz, wycieczkę przygotowywał wydział promocji w Warszawie więc albo było im nie po drodze albo przegapili. ;)
Broniąc takiej sytuacji to nie wiem czy samo muzeum nie pochłonie sporej części dnia. Wstawienie go jako punkt wycieczki mogłoby spowodować, że trasa nie byłaby do przeskoczenia dla przeciętnego wielbiciela muzyki poważnej. Co nie zmienia faktu, że jest to godna uwagi propozycja.

Ricardo5
User
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2014, o 10:09
Lokalizacja: Głogów

Warszawa i okolice

Post autor: Ricardo5 » 16 cze 2014, o 12:26

Może to mało turystyczne, ale dorzuciłbym jeszcze Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, które naprawdę warto zwiedzić. Jest ogromniaste, oglądania starczy na wiele godzin. I do tego można się wiele nauczyć. Tylko trzeba wyruszyć tam odpowiednio wcześnie, bo kolejki są długie.

Trip
User
Posty: 24
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Trip » 16 lip 2014, o 09:56

Teraz możecie zwiedzić Warszawę z troszkę innej perspektywy - Warszawa śladami Lalki;
Myślę, że każdy z Was miał przyjemność czytać, a teraz jeszcze będzie okazja poznać osobiście. :)

Fragment jednego z punktów wycieczki: [soundcloud]https://soundcloud.com/oliwier-tammuz/t ... ki/s-kiDo1[/soundcloud]

beck
User
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2014, o 13:17
Lokalizacja: Kraków

Warszawa i okolice

Post autor: beck » 16 lip 2014, o 13:21

Co warto ciekawego zobaczyć w Warszawie? Chodzi mi o inne rzeczy, niż te z pierwszych stron gazet.

Sebastianek
User
Posty: 21
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:25
Lokalizacja: Serock

Warszawa i okolice

Post autor: Sebastianek » 16 sie 2014, o 15:16

Polecam szczerze Serock, który też przecież jest w okolicach Warszawy, w którym mieszkam. To jest najjaśniejszy przykład miejscowości wypoczynkowej. Miasteczko ma przyjemną atmosferę, szczególnie zadbaną zabudowę. Bardzo podoba mi się Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, może to tylko moje zdanie, ale jego architektura jest taka wyjątkowa, nie przypomina mi innych kościołów, uwielbiam tą cegłę.
Imprezy kulturalne też są, choć głównie w lato.
To jest taka mekka wypoczynkowa dla Warszawiaków, ale z innych rejonów ludzie tutaj też przyjeżdżają.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Warszawa i okolice

Post autor: Adler » 20 sie 2015, o 11:54

Lubię produkcje ukazujące piękno miast.
Ten film nagrał pewien Niemiec, który w sierpniu spędził jeden tydzień w stolicy.
Owa produkcja stała się już ponoć bardzo popularna w Niemczech.

https://www.youtube.com/watch?v=qTWOhggtCQQ

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa i okolice

Post autor: sleepwalker » 3 sty 2016, o 21:46

Alan pisze:Lubię produkcje ukazujące piękno miast.
Ten film nagrał pewien Niemiec, który w sierpniu spędził jeden tydzień w stolicy.
Bardzo fajna robota, gość ukazał raczej wszystko, co w Warszawie najatrakcyjniejsze "z zewnątrz" (może dorzuciłbym jeszcze "mój" Park Szczęśliwicki z górką narciarską i kajakami na jeziorku - choć tych akurat w 2015 roku już nie było). I jak się tak na to patrzy, to wygląda na całkiem ciekawe miasto :)

Migotka33
User
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2017, o 08:05
Lokalizacja: warszawa

Warszawa i okolice

Post autor: Migotka33 » 26 sty 2017, o 11:56

Jeśli chodzi o zwiedzanie Warszawy, to jest ona tak duża i kryje w sobie tyle ciekawych zakątków, że myslę sobie, że nie da się jej samemu tak po prostu poznać. najlepiej mieć dobrego przewodnika. Gorąco polecam, rzeczy które opowiada przewodnik, nigdzie nie wyczytacie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Warszawa i okolice

Post autor: gar » 16 lut 2017, o 09:42

W tym roku jest szansa na to, że na chwilę pojadę w okolice Kampinoskiego Parku Narodowego. Mam tam kilka wybranych miejsc do których chciałbym zajrzeć. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Warszawa i okolice

Post autor: Comen » 16 lut 2017, o 09:58

W samej puszczy czy gdzieś na obrzeżach?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Warszawa i okolice

Post autor: gar » 16 lut 2017, o 10:08

Comen pisze:
16 lut 2017, o 09:58
W samej puszczy czy gdzieś na obrzeżach?
I tu i tu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Warszawa i okolice

Post autor: Comen » 28 lut 2017, o 11:01

Co do Warszawy to ostatnio korzystając z Internetu wynalazłem dwa ciekawe miejsca. W jednym z nich może być niestety problem z dostępnością bo to teren prywatny, ale od czasu do czasu organizuje się tam "dni otwarte". Mowa o ogrodzie Budowli Świata w peryferyjnej dzielnicy Włochy. To dzieło życia jednego z jej mieszkańców, artysty Janusza Adamka. Są tu miniatury wielu budowli z całego globu przy czym nie są to całkowicie wierne repliki, ale pewne wariacje na temat. W każdym razie nie sposób nie rozpoznać wieży Eiffla, piramid egipskich i Sfinksa czy weneckiego Ponte dei Sospiri. Druga atrakcja jest już w skali 1:1 choć też jest to w zasadzie takie miasto w mieście. Chodzi o osiedle Przyjaźń na warszawskim Bemowie. Klimatem przypomina trochę łotewskie albo estońskie kurorty z odrobiną mazowieckiej wiejskiej nuty. Budowane było dla "przyjaciół" ze wschodu pracujących przy budowie Pałacu Kultury i Nauki. Do dziś pozostało praktycznie niezaburzone jakąś późniejszą zabudową, dzięki temu jak rzadko w Warszawie mamy coś innego niż bloki albo stalinówki tylko oryginalne założenie architektoniczne.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ