Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Lublin

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Mousie
User
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2012, o 21:42
Lokalizacja: Katowice

Lublin

Post autor: Mousie » 21 lip 2012, o 22:34

W Lublinie zakochałam się w październiku zeszłego roku. Jest to miejsce, w którym naprawdę czuję, że życie jest piękne. Chodząc po lubelskiej starówce, mam wrażenie, jakbym była w bajkowym świecie, gdzie wszystko jest magiczne. Może to zasługa żółtego światła, odbijającego się o białe mury, a może to te kręte uliczki, które niosą jakąś tajemnicę. Nie mam pojęcia, ale miejsce jest niezwykłe…
Na poparcie mojej subiektywnej opinii, trochę zdjęć.
Jedno z nich, to zdjęcie loga lubelskiej spółdzielni socjalnej, gdzie można wypić dobrą kawę i zaczytać się w swojej ulubionej książce. Zachęcam do odwiedzania takich miejsc. Można wspomóc ludzi, którym nie jest prosto przeżyć w czasach pędzącej gospodarki wolnorynkowej.
Albo te zdjęcia jednak innym razem, jeśli się kiedyś same "zmniejszą" ;-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zamość, Zwierzyniec, Lublin (6-8.07)

Post autor: Adler » 21 lip 2012, o 22:36

Mousie pisze:Albo te zdjęcia jednak innym razem, jeśli się kiedyś same "zmniejszą" ;-)
viewtopic.php?f=150&t=340" onclick="window.open(this.href);return false;

Do zmniejszania rozmiaru zdjęć polecam "InfranView".

Awatar użytkownika
Mousie
User
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2012, o 21:42
Lokalizacja: Katowice

Re: Zamość, Zwierzyniec, Lublin (6-8.07)

Post autor: Mousie » 9 sie 2012, o 22:47

No i po długich zmaganiach zmniejszyły się same ;-)
http://www.jak-zmniejszyc-fotke.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JanJanuszJa

Lublin

Post autor: JanJanuszJa » 24 sie 2015, o 17:04

Lublin to cudowne miejsce. Mam tam krewnych i swego czasu spędzałem tam wakacje. Choć może wspomnienia przysłania mi filtr dzieciństwa?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Lublin

Post autor: Comen » 24 sie 2015, o 18:08

Czyli tak bardziej sentymentalnie jaki kiedyś był Lublin czy ciekawszy, ładniejszy jest obecnie po iluś tam latach?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Lublin

Post autor: Gniewko » 25 sie 2015, o 16:19

Na początku wakacji byłem na wycieczce w Lublinie i Zamościu. Oba miasta bardzo piękne i ciekawe. Bardziej podobał mi się Lublin, ponieważ mieliśmy rewelacyjnego przewodnika.W sposób ciekawy i dowcipny opowiadał o zabytkach tego miasta. Zamość też pięknym miastem jest, ale pani przewodnik nieco zniechęcała do oglądania atrakcji i zabytków. Piszę o tym,bo przekonałem się ile znaczy znakomity przewodnik.

1julia

Lublin

Post autor: 1julia » 23 sie 2016, o 12:34

Stare Miasto w Lublinie jest piękne i klimatyczne. Wąskie uliczki, raz z górki, raz pod górkę, piękne kamienice na rynku, bramy miejskie, Plac Po Farze... Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim też może zrobić wrażenie, bardzo oryginalne miejsce. Warto wspomnieć, że w Lublinie bardzo szanuje i "popularyzuje się" historię (Unia lubelska, lubelscy Żydzi,...). Jeśli mówimy o Lublinie, to warto wspomnieć o cebularzu - bardzo popularna przekąska, można lubić lub nienawidzić, ale znać trzeba ;)

ODPOWIEDZ