Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Powiat wieluński

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
annia

Powiat wieluński

Post autor: annia » 7 sty 2013, o 09:06

Zapraszamy na stronę prezentującą uroki powiatu wieluńskiego. Ziemia Wieluńska oferuje wiele atrakcji dla turystów zainteresowanych zabytkami lub turystyką aktywną. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Interaktywne mapy, galerie lotnicze, szczegółowe opisy, kalendarium wydarzeń - to tylko niektóre z rzeczy umieszczonych na stronie:
[uwagimod]Yoana: przed zamieszczeniem reklamy danej strony bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem Forum. Zapraszam również do przedstawienia się w odpowiednim wątku.[/uwagimod]

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Powiat wieluński

Post autor: Comen » 7 sty 2013, o 16:42

Nota bene zastanawia mnie czemu nie wspominacie o jaskiniach w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. To bardzo ciekawy obszar, najdalej na północ wysunięta część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. A może są jakieś plany udostępnienia jaskiń szerszej grupie turystów (przewodnik, oświetlenie)?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Smyk

Re: Powiat wieluński

Post autor: Smyk » 13 maja 2013, o 23:40

...plany udostępnienia?...
:) Coś było [tu miał być link do wikipedii Jaskinia_Ewy (poszukaj sam/-a bo ja nie mam uprawnienia do umieszczania linków w postach)]
a może wciąż jest, chociaż [tu miał być link do it-jura.pl Ewy (poszukaj sam/-a bo...)]
Obejrzyjcie, a później spróbujcie tam zajrzeć.
Ja ją oglądałem (dość dawno), ale nie wywarła na mnie wrażenia większego niż np. nieudostępnione jaskinie w Wężach [tu miał być link do wikipedii Rezerwat_przyrody_W%C4%99%C5%BCe lub Rezerwat_przyrody_Węże (poszukaj sam/-a bo...)]

...no i to by było na tyle, bo już mi się nie chce męczyć nieużytecznie <bezradny>


[uwagiadm]Przemek: Dodam, że jeszcze nie masz takich uprawnień.
To nasza najnowsza modyfikacja - zabezpieczenie przed spamem/wpisami o charakterze komercyjnym.[/uwagiadm]

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Powiat wieluński

Post autor: gar » 24 mar 2016, o 21:23

Dziś udało mi się odwiedzić Wieluń. Na okolice nie było czasu i możliwości, ale samo miasto bardzo interesujące. Pełno opisanych (w sensie tablic informacyjnych) zabytków. Następnym razem mam nadzieję spędzić w nim więcej czasu (a okazja powinna nadarzyć się już za miesiąc) - przy okazji chcę zajrzeć również do Ożarowa.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Powiat wieluński

Post autor: gar » 17 maja 2016, o 20:57

Ożarów (muzeum w pięknym dworku) warty odwiedzenia. Ceny wstępów śmiesznie niskie.
Kilka kilometrów dalej stoi mała, drewniana świątynia w wiosce, która zwie się Grębień. Dla miłośników polichromii z XVI wieku obowiązkowy punkt programu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Powiat wieluński

Post autor: Comen » 17 maja 2016, o 21:02

A kościółek otwarty czy trzeba szukać po wsi klucza?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Powiat wieluński

Post autor: gar » 17 maja 2016, o 21:04

Niestety to kościół filialny, więc ze wstępem jest pewien problem. Na parafii w Dzietrznikach podają numer telefonu do pani u której jest klucz do świątyni. Trzeba tylko ją zastać.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Powiat wieluński

Post autor: Comen » 11 mar 2017, o 12:39

Jaskinia Szachownica jedna z dłuższych na "Jurze" przeszła ostatnio remont polegający na umocnieniu stropu. Dotychczasowe zwiedzanie groty nie było zbyt bezpieczne ze względu na spadające kamienie i groźby większych obrywów. Obecnie w miejscach spękań zastosowano stalowe kotwy i nity a skały umocniono też specjalnym klejem oraz siatką stalową. Pomimo tego jaskinia nie zostanie udostępniona dla ruchu turystycznego (niebezpieczeństwo obrywu nadal jest wysokie) a wszystkie te prace wykonano raczej dla bezpieczeństwa zamieszkujących grotę nietoperzy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Powiat wieluński

Post autor: gar » 22 mar 2017, o 22:04

Pani opiekująca się drewnianym kościołem (i niezwykle pięknym oraz cennym jeśli chodzi o wnętrze) w wiosce Grębień zmieniła numer telefonu. Nowy do uzyskania w parafii Dzietrzniki.

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Powiat wieluński

Post autor: Palac-Romantyczny » 14 sie 2017, o 15:31

Ja tak szczerze mówiąc niewiele wiem o tym powiecie oraz jego zabytkach czy atrakcjach poza samym Wieluniem. Dla mnie wygląda to tak, iż jest to fajna wycieczka ale góra na jeden dzień gdzie bez problemu można wszystko zwiedzić i zobaczyć.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Powiat wieluński

Post autor: gar » 16 sie 2017, o 20:55

Czasami przyjazd na 1 dzień przeradza się w fascynację na całe życie, więc warto pojechać w różne miejsca i sprawdzić, bo może się okazać, że będzie to nasze miejsce na ziemi.

ODPOWIEDZ