Relacja: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca oraz relacje z wycieczek z tego regionu.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 15 lip 2017, o 23:36

Atrakcja dla mniejszych i większych dzieci (od lat 1 do 100). Jak wiadomo Pacanów rozsławił koziołek z ilustrowanych wierszyków Kornela Makuszyńskiego.
Z Krakowa jakieś 100 km traktem sandomierskim - nie spiesząc się około 2 godziny jazdy. Obecnie pewne utrudnienia między Koszycami a Nowym Korczynem: kilka długich odcinków zalicza się ruchem wahadłowym ze względu na to, że kładą nowy asfalt. Z ronda w Słupi do Pacanowa już rzut beretem. Miasteczko trochę w bok od głównych tras. Dojazd do siedziby centrum oznakowany. Trochę mało miejsc parkingowych - samochód można ostatecznie zostawić w Rynku albo w okolicach i przejść na miejsce spacerem.
1 ECB.jpg
4 Amfiteatr.jpg
Siedziba Centrum Bajki to ciekawy architektonicznie nowoczesny obiekt otoczony ogrodem. Przybywających wita ruchomy motyl.
2 Motyl.jpg
Obok jest skrzynka na listy do Koziołka Matołka.
3 Skrzynka pocztowa.jpg
Na zewnątrz jest też zagroda z kozami, rozmaite altany i ogrodowe dekoracje, staw, koło młyńskie i plac zabaw.
5 Ogród.jpg
6 Krasnale.jpg
Najciekawsze czeka w środku. Jest kilka programów zwiedzania: podstawowy to Świat Bajek - ponad godzinna wędrówka przez krainy dziecięcej fantazji - podróż zaczarowaną kolejką do tajemniczego ogrodu a potem wspinaczka na wieżę szachową do siedziby smoka.
7 Peron.jpg
8 Komnata bajek.jpg
Inny to kraina Soria Moria dla starszych dzieci. Prócz tego jest tu teatr lalkowy i kino 3D, biblioteka i księgarnia, sklep z pamiątkami oraz pokój zabaw.
9 Sala zabaw.jpg
Na rynku Pacanowa także pełno rozmaitych figurek koziołka a w sklepach nabyć można rozmaite pamiątki związane z tym miejscem.
10 Koziołek rynek.jpg
11 Płot.jpg
12 Ratusz.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 16 lip 2017, o 21:10

Byłem, widziałem, dobrze wspominam. Dorośli często bawią się lepiej w tym miejscu niż dzieci.

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 16 lip 2017, o 21:21

Gdzieś tam podobno rosną gruszki na wierzbie. Miejsce nie jest chyba jednak specjalnie oznakowane. W ogrodzie przy Centrum Bajek odnaleźliśmy kilka wierzb, ale wyglądały na "normalne".

Awatar użytkownika
@dmin
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: @dmin » 16 lip 2017, o 21:45

Polecasz na kilkugodzinną wycieczkę z Marlenką?

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 17 lip 2017, o 06:51

Dziecku taka wizyta z pewnością da dużo wrażeń. Trochę mało jest tam niestety postaci rozpoznawalnych przez takiego malucha - satysfakcję da mu na pewno zrobienie kilku rzeczy samemu: przeprowadzenie postaci po mapie, otwieranie i zamykanie szafki, przeglądanie się w lustrze, poszukiwanie ukrytych elementów bajki. Bez wątpienia polecić warto. Do lat 3 dziecko wchodzi bezpłatnie.

Odpowiedz