Łódzkie

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca oraz relacje z wycieczek z tego regionu.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Łódzkie

Post autor: salewiak » 24 wrz 2010, o 23:24

W tym temacie widomości, informacje o tym regionie.

Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Post autor: Yoana » 5 lut 2011, o 23:19

http://www.termyuniejow.pl/pl/index.php?g=11

Zobaczcie...

Może ktoś był tam? Tak właśnie szukam dogodnego miejsca do wypoczynku i właśnie tam bym chciała pojechać :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 5 lut 2011, o 23:49

Ciekawe miejsce, dużo o nich słyszałem w mediach.
Warto się tam kiedyś wybrać.

gazal

Post autor: gazal » 5 mar 2011, o 19:38

Zdecydowanie warto sie tam wybrać - i mam tu na myśli woj. łódzkie - mam wrażenie, że nieco się go pomija na turystycznej mapie Polski.
Jeżeli chodzi o miejsca godne polecenia - na miejscu pierwszym oczywiscie sama Łódz, z cala masa ciekawych miejsc, poza tym Łęczyca - byle wiezienie oraz zamek, oczywiscie cala masa dworkow, badz pozostalosci po nich, ruiny zamku w Besiekierach itd.

P.S. Cos chyba zostalo pozmieniane w ustawieniach forum bo mam problem z polskimi znakami.

Halti

Post autor: Halti » 30 kwie 2011, o 21:41

No właśnie - łódzkie zapomniane nawet na forum.... Nie żebym była wielką fanką tego regionu, jednak nie wolno o nim zapominać..... Choćby ze względu na historię. W końcu sporo walk toczyło się tu już w czasie I wojny światowej... Akurat w tym regionie stykały się granice trzech imperiów zaborczych. Od Kutna po Sieradz, Piotrków i Sulejów starły się armie rosyjska, niemiecka i austro-węgierska. Wszystkie trzy wcielały w swoje szeregi Polaków. Ponad 200 tysięcy zabitych żołnierzy na zawsze zostało pod Łodzią. Spoczywają na 178 cmentarzach. Po lasach do dziś widać zarysy okopów, a pod nogami walają się odłamki pocisków sprzed niemal stu lat... Warto odwiedzić miejsca dawnych walk, przejść frontowymi szlakami...
Jednymi z wielu ważnych miejsc regionu łódzkiego są: Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Zgierz, Uniejów... Krótko tylko wspomnę też o Chełmnie nad Nerem. W 1941 r. Niemcy założyli tu jeden z pięciu na ziemiach polskich obozów zagłady - Kulmhof. Funkcjonował on od 8 grudnia 1941 r. do kwietnia 1943 r. oraz krótko w 1944 r. W tym czasie zginęło tu ponad 300 tys osób, głównie Żydów, Polaków i Cyganów. Obecnie na miejscu obozu mieści się muzeum i monumentalny pomnik przedstawiający sceny męczeństwa więźniów z napisem "Pamiętamy". W głębi lasu - obok zrekonstruowanych fragmentów krematorium i zbiorowych mogił - ustawiono w 1990 r. Ścianę Pamięci. Przy niej znajdują się liczne tablice i pomniki upamiętniające ofiary Holocaustu.

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 2 lip 2011, o 17:45

Halti pisze:W każdym regionie wielu miejscom może być "przykro", że zostały pominięte, a wcale nie są gorsze.
Być może nie potrafią się dobrze wypromować?
Może po prostu nie wszystkie miejsca zostały jeszcze przez PTTK odkryte/zwiedzone.

To tylko subiektywna lista, propozycja gremium PTTK.

Marunos

Łódzkie

Post autor: Marunos » 16 gru 2014, o 16:08

Wydaje mi się, że Łódzkie nie ma jakoś super promocji swojego regionu niestety...przynajmniej odniosłem takie wrażenie, a szkoda.

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Łódzkie

Post autor: gar » 26 wrz 2017, o 20:33

Szykuje się (jednak w dość odległej przyszłości) kolejna atrakcja województwa łódzkiego - tym razem w okolicach Bełchatowa. Ma nią być potężne jezioro, które będzie najgłębszym zbiornikiem wodnym w Polsce. Pożyjemy, zobaczymy ...

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Łódzkie

Post autor: Comen » 10 paź 2017, o 06:23

Czekamy jeszcze na atrakcje dla nurków typu podwodny okręt Kapitana Nemo, zatopiona brygantyna ze skarbami, wrak niemieckiego Messerschmitta z 1939 roku albo sztuczną rafę koralową. Chyba się rozmarzyłem...
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Łódzkie

Post autor: gar » 10 paź 2017, o 14:17

Zamiast tego może będą wraki po maszynach wydobywczych itp. Przekonamy się za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat jeśli dożyjemy.

Odpowiedz