Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Lublin i okolice

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin i okolice

Post autor: Gollum » 7 mar 2013, o 22:33

dobra, dajmy spokłój rozważaniom polityczno-gospodarczym; możemy je kontynuować przy piwie w Lublinie, lub innych, ciekawszych miejscach, tu już tylko turystyka.
To ostrzegam miłośników jazdy rowerami poziomnymi przed parkiem Jana Pawła II. Jest tam spora wataha psów (mój Misiek zwany Burym podkreśla, że do niej należy), która serdecznie nienawidzi psów ras polarnych (husky, łajki, malamuty, karelskie psy na niedźwiedzie) i rowerów poziomych

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin i okolice

Post autor: creamcheese » 8 mar 2013, o 07:47

Gollum!!!
Czyżbyś był jednym z tych, którego pies biega bez smyczy i kagańca po MOIM wąwozie?? I mnie straszy??!!
Wkurzają mnie właściciele Miśków mówiący rozbrajająco...on panu nic nie zrobi...a wielkie bydle (pies, nie właściciel) pędzi w moją stronę z jęzorem na brodzie i kłami na wierzchu!! ;)
Chyba musimy się jednak wybrać na to piwo <tak>...ale bez rozważań polityczno-gospodarczych
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Lublin i okolice

Post autor: mariusz77 » 5 cze 2013, o 13:15

W sobotę 8-go czerwca odbędzie się pierwszy maraton lubelski;start o godzinie 9 spod Bramy Krakowskiej;poniżej-o ile nie łamię regulaminu link do strony organizatora:
http://maraton.lublin.eu/pl/podstawowe-informacje" onclick="window.open(this.href);return false;
jeżeli zaś złamałem regulamin po wpisaniu w google "maraton lubelski 2013" dostaniecie stosowne linki.

Comen: Niekomercyjne odesłania do informacji o imprezach regionalnych jak najbardziej akceptujemy

Awatar użytkownika
Mousie
User
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2012, o 21:42
Lokalizacja: Katowice

Lublin i okolice

Post autor: Mousie » 26 sie 2013, o 22:31

Remi pisze:
Stare miasto, Rynek ma kilka uliczek, może trochę zaniedbanych, może trochę kamienice też nie odnowione, ale może to stanowi o ich uroku... )
Te zaniedbane uliczki, trochę mroczne i tajemnicze, powodują, że Stare Miasto nie jest banalne, oczywiste. Lubelska Starówka jest, według mnie, najpiękniejszą w Polsce. Choć żadne rankingi mojej opinii nie podzielają !! Tym gorzej dla rankingów :)

Ale, żeby nie być gołosłowną, poniżej zdjęcia z ostatniej wizyty w tym cudnym miejscu.
o zmroku jest najpiękniej.jpg
jeszcze piękniej.jpg
Nam z Abderytą nie udało się trafić na Carnaval Sztukmistrzów, ale tydzień wcześniej kilka lubelskich uliczek zdołaliśmy zdeptać. No i odwiedzić parę knajpek, na czele z Mandragorą, której klimat absolutnie nas urzekł. Szkoda, że z Katowic jest do Lublina tak daleko, bo najpewniej spędzalibyśmy tam letnie wieczory. Ja przy piwie Perła, które jest moim wakacyjnym odkryciem :)

I kolejny dowód, że Lublin jest niezwykły. Zdjęcie 80 letniego Pana Onufrego, który od nastu lat (chyba siedemnastu) każdego dnia - słownie każdego!! - gra w samo południe hejnał na balkonie Ratusza. Dodatkowo uśmiecha się i macha przechodniom.
Pan Onufry.jpg
Co do hejnału, to trwają spory, czy piękniejszy jest lubelski, czy krakowski :)
http://www.mdk2.lublin.pl/SymboleLublina/index.php?a=7" onclick="window.open(this.href);return false;

I jeszcze jedna bardzo ciekawa atrakcja w Lublinie, czyli czarno-białe zdjęcia, które można oglądać w oknach lubelskich kamienic. Zdjęcia odnaleziono w piwnicy jednej z lubelskich kawiarni i postanowiono upowszechnić. Swoją drogą, ciekawe czy wszystkie się nadawały :> Autor zdjęć chyba do tej pory jest nieznany.
okienne portrety.jpg
A do Lublina, czyli naszego nr 1, postanowiliśmy z Abderytą jeździć tam raz w roku. Klimat tego miejsca jest warty długiej podróży.
Może jakiś zlot w przyszłym roku ?? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Lublin i okolice

Post autor: Adler » 26 sie 2013, o 22:53

Mousie pisze:A do Lublina, czyli naszego nr 1, postanowiliśmy z Abderytą jeździć tam raz w roku. Klimat tego miejsca jest warty długiej podróży.
Może jakiś zlot w przyszłym roku ?? :)
Mnie też to miasto się podoba. W dodatku sporo atrakcyjnych turystycznie miejsc w najbliższej okolicy.
Nie wspomnę już o lubelskim lobby na forum, czyt. o sporej grupie forumowiczów z tego miasta i regionu. ;)

Pomysł z przyszłorocznym zlotem, względnie innym wyjazdem integracyjnym - bardzo ciekawy. <okok>

P.S:
Post pozwoliłem sobie przenieść do działu regionalnego.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin i okolice

Post autor: creamcheese » 26 sie 2013, o 22:56

<brawo>
Nie gwarantuję rozrywek, mało!! nie będę organizował zlotu!!...ale może tak własnie będzie najklimatyczniej??
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Lublin i okolice

Post autor: Adler » 26 sie 2013, o 23:09

Mousie pisze:I jeszcze jedna bardzo ciekawa atrakcja w Lublinie, czyli czarno-białe zdjęcia, które można oglądać w oknach lubelskich kamienic. Zdjęcia odnaleziono w piwnicy jednej z lubelskich kawiarni i postanowiono upowszechnić. Swoją drogą, ciekawe czy wszystkie się nadawały :> Autor zdjęć chyba do tej pory jest nieznany.
Tematycznie.
3 zdjęcia z naszej zeszłorocznej wycieczki po Lubelszczyźnie:
Turystycznie_DSC04019.jpg
Turystycznie_DSC04031.jpg
Turystycznie_DSC04021.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Lublin i okolice

Post autor: Abderyta » 28 sie 2013, o 22:35

creamcheese pisze:<brawo>
Nie gwarantuję rozrywek, mało!! nie będę organizował zlotu!!...ale może tak własnie będzie najklimatyczniej??
Słuszne podejście! Lubelska starówka jest rozrywką sama w sobie. Wszelka organizacja może niechcący zdusić to, co w jej (starówki, nie organizacji) zwiedzaniu najbardziej fajowe. W tym przypadku popieram nieograniczony leseferyzm.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin i okolice

Post autor: creamcheese » 29 sie 2013, o 12:12

Zasłużony Przyjacielu Abderyto!!
Gdyby się jeszcze udało pogodzić Twoje(Wasze) terminy lubelskie ad 2014, z terminem Zlotu i do tego ze Sztukmistrzami (prawdopodobnie sierpień) to byłoby najciekawiej.
Pozdrawiam
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Przemowitek

Re: Lublin i okolice

Post autor: Przemowitek » 24 lut 2014, o 12:15

Będę niedlugo tamtedy przejeżdżać a ceny w knajpach w Lublinie są śmieszne, raz już tam byłęm wparu miejscach i mam dość, wole już zajazdy, ceny są ok. i zawsze mam po drodze.

paris76

Lublin i okolice

Post autor: paris76 » 11 lip 2014, o 09:23

Lubelska Starówka jest jedną z piękniejszych w Polsce. Dużo się tam teraz dzieje. Renowacje, remonty. Coraz lepiej to wygląda :)

beck
User
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2014, o 13:17
Lokalizacja: Kraków

Lublin i okolice

Post autor: beck » 12 sty 2015, o 10:53

A byliście może nad Jeziorem Białym w Okunince? Jest to jedno z popularniejszych jezior na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Warto pojechać tam chociaż na 1 weekend.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Lublin i okolice

Post autor: Gollum » 19 cze 2015, o 11:55

Jeśli chcesz posiedzieć w dzikim, raczej pijanym niż trzeźwym tłumie, to tak.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Lublin i okolice

Post autor: petruss1990 » 28 sie 2015, o 02:35

Właśnie udało się szczęśliwie wrócić z wypadu na wąwozy pod Puławami, księżyc prawie w pełni, gwiazdy spadają, sowy pochukują... Nic, tylko maszerować. Kto m okazję uderzyć nocą w plener polecam.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lublin i okolice

Post autor: Adler » 8 gru 2016, o 09:27

Zaproponowałem w innym wątku wizytę w Lublinie.
Czy byliby chętni na wspólne zwiedzanie i piwo w pierwszej połowie 2017r.?
Termin weekendowy (jakaś sobota), do uzgodnienia.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Lublin i okolice

Post autor: gar » 8 gru 2016, o 10:14

Zwiedzanie - może być, piwo - obowiązkowo :) , tylko z terminami problem. Jeżeli nic mi nie wypadnie wolnych, niezaplanowanych weekendów w 2017 brak. Ale może coś się zwolni ...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lublin i okolice

Post autor: Adler » 9 gru 2016, o 10:22

A Gollum - gospodarz, milczy...:(

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Lublin i okolice

Post autor: Gollum » 9 gru 2016, o 10:42

Bo się zastanawia, jak Was, fachowców, wykorzystać. Przewodnik dla niepełnosprawnych intelektualnie nagle nabrał innego charakteru. To znaczy sam przewodnik będzie taki, jak miał być, ale gdy ja zacząłem od porwania się z motykę na księżyc, albo od d*** strony, czyli wyrywkowo miejscowości, gdzie byłem z połowy Europy i z szukaniem chętnych do wypełniania białych plam, czyli de facto większości kontynentu, teraz będzie robiony od Lublina. Poszedłem po wsparcie do Zakładu Geografii Regionalnej i Turyzmu UMCS. Mało, że dostałem wsparcie, to jeszcze dostałem... dziewczynę. Magistrantkę, która zainteresowała się moim pomysłem i przewodnik po Lublinie, który wspólnie zrobimy, będzie częścią jej pracy. A potem polecimy (prawdopodobnie) dalej, po Lubelszczyźnie. Zakład już współpracuje z ośrodkiem dla dzieci nie widzących, teraz wchodzi z moim wsparcie w niepełnosprawnych intelektualnie, a jak znam zapał szefującej specjalności turystyki dzieci i młodzieży, to wejdzie także w nie słyszące, a to już działka Yoany.
I zastanawiam się, czy nie zebrać całego towarzystwa i przy piwie nie obgadać wszystkiego

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lublin i okolice

Post autor: Adler » 9 gru 2016, o 10:47

Gollum pisze:I zastanawiam się, czy nie zebrać całego towarzystwa i przy piwie nie obgadać wszystkiego
Obgadamy jakiś termin i pojawimy się w większej grupie. <tak>

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Lublin i okolice

Post autor: Gollum » 9 gru 2016, o 11:02

I super!

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Lublin i okolice

Post autor: Yoana » 11 gru 2016, o 19:27

Pomyślimy na miejscu. :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Lublin i okolice

Post autor: Adler » 24 maja 2017, o 21:49

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna wprowadza Kartę Turysty uprawniającą do zniżek i/lub bezpłatnych wejściówek w środkach komunikacji publicznej, muzeach, obiektach gastronomicznych i noclegowych, itp.

Szczegóły: http://www.lublincard.eu/pl/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Lublin i okolice

Post autor: Yoana » 10 cze 2017, o 16:44

Ciekawe czy inne miasta też już mają takie Karty Turystów?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Lublin i okolice

Post autor: gar » 30 gru 2019, o 20:34

Podobno Sobibór jest zamknięty na czas prac konserwatorsko - budowlanych.
Nałęczów - bez szału. Koniecznie w okolicach Lublina do zobaczenia Kozłówka.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Lublin i okolice

Post autor: Comen » 30 gru 2019, o 21:10

O Kozłówce też myślałem. Terminu nie jestem w stanie określić o tyle, że nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na główne danie wakacyjne. Jak będzie daleko, ciepło i drogo to pewnie odbyłoby się to we wrześniu, a wtedy może, może... Lubelszczyzna w sierpniu. Jak będzie bliżej, chłodniej i taniej to wtedy raczej w sierpniu, a wtedy lubelskie we wrześniu. To jest na ten moment raczej bardziej prawdopodobne.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ