Brzegiem Bugu

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca oraz relacje z wycieczek z tego regionu.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Brzegiem Bugu

Post autor: Yoana » 25 lip 2011, o 20:56

Myślę, że warto wybrać się w region dla wielu turystów mało znany, jakim są okolice rzeki Bug w północnej części woj. lubelskiego oraz podlaskiego. W regionie tym, oprócz tego, iż można skorzystać z dobrodziejstw Bugu (spływy, rejsy "wycieczkowcem"), a przy okazji zobaczyć bobra, czy węgorza :-), warto także odwiedzić takie miejscowości, jak:

Janów Podlaski, gdzie znajduje się znana na całym świecie stadnina koni założona już w 1817 roku, gdzie przyjeżdżają hodowcy koni z całego świata (między innymi Arabowie przybywają, aby zakupić konie arabskie). Nieopodal można odwiedzić pracownię malarską Macieja Falkiewicza-znanego artysty (www.maciejfalkiewicz.za.pl.). Tutaj także znajdował się zamek królewski, który został zburzony przez szwedów w XVII wieku a później natomiast na jego ruinach powstał pałac biskupi, do którego przeprowadził się biskup Adam Naruszewicz na znak sprzeciwu wobec władzy, która utrzymywała bliskie kontakty z Carycą Katarzyną.

Drohiczyn, który uznawany był za ulubione miejsce księcia Witolda, położony jest w woj. podlaskim. To miejsce znane, jako miejsce koronacji Królów Rusi. To tutaj był koronowany Daniel Romanowicz- prawnuk Bolesława Krzywoustego. Najbardziej znanym zabytkiem jest kościół PW. Wszystkich Świętych. to miasto słynące z wieloreligijności, jeśli można to tak nazwać, ponieważ znajdowały się tu 3 kościoły katolickie, 5 cerkwi oraz cztery klasztory. Każdy turysta wypocznie w tym regionie, gdyż obfituje on w liczne gospodarstwa agroturystyczne słynące z niespotykanej gościnności ;-).
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

tramp

Re: Brzegiem Bugu

Post autor: tramp » 6 kwie 2014, o 09:19

Polecam spływ Bugiem. Już kilka razy samotnie płynąłem od Serpelic (pierwsza miejscowość po polskiej stronie granicy), odcinkami aż do Zalewu Zegrzyńskiego. Rzeka aż do Wyszkowa jest całkiem dzika a nieliczni spotkani tubylcy bardzo życzliwi. Płynąc samotnie, nie mogłem pozostawiać kajaka bez opieki i zapuszczać się do mijanych miejscowości więc całą dolinę Bugu znam tylko z poziomu rzeki.

beck
Początkujący
Początkujący

Brzegiem Bugu

Post autor: beck » 12 sty 2015, o 10:51

Byłem w wakacje na spływie bugiem. Generalnie fajna sprawa, ale też trochę strasznie. Szczególnie te wiry :)

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Brzegiem Bugu

Post autor: Comen » 12 sty 2015, o 12:09

A są jakieś problemy z pogranicznikami?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wiolcia
Fan turystyki
Fan turystyki

Brzegiem Bugu

Post autor: Wiolcia » 13 sty 2015, o 21:07

Comen pisze:A są jakieś problemy z pogranicznikami?
To ja może się odezwę, bo w zeszłe wakacje byliśmy na kilka dni na Podlasiu, właśnie nad Bugiem. Spaliśmy w samochodzie na końcu wioski, przed nami były wielkie łąki, a za nimi Bug. Miejscowi mówili, że na tych łąkach nie można przebywać po zmierzchu. Uczulali też, że możemy mieć kontrolę pograniczników (czyli po prostu sprawdzenie dokumentów), skoro jakieś nowe auto się pojawiło we wsi. Na szczęście nikt nas nie niepokoił.

wyrwanyzkontek

Brzegiem Bugu

Post autor: wyrwanyzkontek » 10 mar 2015, o 13:56

nie ma chyba takiego tematu a ten jest najbardziej pokrewny. Skoro polecacie spływy bugiem to od siebie zachęcam do odwiedzenia rzeki Wieprz i wybrania się na spływ. Rzeka spokojna, atmosfera sielska, idealnie na weekend.

kojotek

Brzegiem Bugu

Post autor: kojotek » 25 mar 2015, o 17:49

spływ brzegiem bugu(buga?) to jedna z najprzyjemniejszych opcji na weekend. świetne jest to że jest tak tak bardzo dziko i spokojnie.

Awatar użytkownika
Gollum
Najlepsza relacja zagraniczna 2016
Najlepsza relacja zagraniczna 2016

Brzegiem Bugu

Post autor: Gollum » 19 cze 2015, o 11:53

Comen pisze:A są jakieś problemy z pogranicznikami?
Warto ich wcześniej uprzedzić, jak się i którędy płynie, gdzie się zamierza zatrzymać i wtedy nie powinno być problemów. Choć mogą odwiedzić np. z nudów. Mi się zdarzyło być zatrzymanym przez straż graniczną z takiego powodu. Jechałem pustą drogą nadgraniczną w stronę Włodawy i zatrzymali do kontroli. Jak potem wyjasnili pod dłuższej rozmowie nt. d*** Maryny, chcieli pogadać z kimś na tym wygwizdowie

JanJanuszJa

Brzegiem Bugu

Post autor: JanJanuszJa » 24 sie 2015, o 17:02

Jak odwiedzą to nic strasznego ;) Nas kilka razy odwiedzili podczas naszych wakacji i było bardzo przyjemnie i sympatycznie.

Odpowiedz