Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Huta Komorowska - Muzeum Kardynała Kozłowieckiego

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Huta Komorowska - Muzeum Kardynała Kozłowieckiego

Post autor: Yoana » 23 lut 2013, o 16:45

W Hucie Komorowskiej (Gmina Majdan Królewski) we wrześniu 2011 roku otworzono muzeum poświęcone Księdzu Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu, który pochodził z tej miejscowości. Kardynał Adam Kozłowiecki większą część swojego życia mieszkał i głosił ewangelię w Zambii. Przy muzeum powstała również Fundacja im. Księdza Kardynała- "Serce bez granic". W parku przy muzeum jest jeszcze dużo do zrobienia. Jak się dowiedziałam w 2015 roku wg planu ma zostać odbudowana część dawnego dworu rodziny Kozłowieckich. Planuje się również zagospodarowanie terenu wokół muzeum a mianowicie parku , który będzie służył przyjemnemu spędzaniu czasu w otoczeniu zieleni. Dzięki planom zagospodarowania tego terenu (dofinansowanie z UE) pracę ma otrzymać ok. 60 osób w tym część osób niepełnosprawnych. Myślę, że osoby, nie tylko lokalni mieszkańcy, które interesują się postacią Kardynała Kozłowieckiego powinny zobaczyć to muzeum. Wstawiam kilka zdjęć. Nie są dobrej jakości, ponieważ robiłam je telefonem :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ