Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu.
a.samborski

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: a.samborski » 15 gru 2016, o 19:37

A ja polecę coś z Jasła. Restauracja Toskania, obok dworca PKS w Jaśle. Pyszna pizza z pieca opalanego drewnem i dania z kuchni równie dobre. Szczegóły można sprawdzić zapoznając się z ich stroną internetową.
Mają również dobry catering na wesela i nie tylko. Oferta też jest podana na ich stronie.

Mugol

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Mugol » 16 gru 2016, o 14:15

Czy jest na Podkarpaciu jakiś dobry sushi-bar?

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 17 gru 2016, o 10:33

Przyjacielu w Rzeszowie jest kilka ale polecam tylko dwa: Zen Sushi Bar w Rynku i drugi nieopodal na ul. Trzeciego Maja Zori Sushi

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 5 lip 2017, o 21:03

Pisałem kiedyś o restauracji bieszczadzkiej w Rzeszowie u Rysia i Misia bar Połoniny, niestety bar upadł, na jego miejscu jest nowa knajpka a raczej pijalnia typu wódka i piwko plus śledzik.

Ale za to otworzono nową ciekawą restauracje pod rynkiem przy ul Mickiewicza. Tym razem jest to bar orientalny "Hindi"serwujący potrawy kuchni Indyjskiej. Wystrój przyjemny dla oka, obsługa bardzo miła. Jedzenie nawet smaczne, choć porcje malusieńkie ale syte, do dań serwują pyszny indyjski chlebek, takie indyjskie podpłomyki :)
Ceny dań od 23 zł w górę.

Michu432
User
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 10:59
Lokalizacja: Polska

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Michu432 » 27 wrz 2017, o 11:01

Afrodyta w Przysiekach :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: gar » 16 lis 2017, o 17:00

Krosno - Rynek, knajpa Stare Krosno. Mają piwo starokrośnieńskie oraz znakomitą i oryginalnie podawaną chrzanówkę. Jedzenie bardzo dobre i w rozsądnych cenach. Polecam.

pułkownik
User
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2017, o 12:22

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: pułkownik » 24 lis 2017, o 13:07

Moje typy gastronomiczne na podkarpaciu:
Rzeszów - Matryoszka (kuchnia kresowa), Czeska Hospoda (k. czeska, duzy wybór piw), Niebieskie Migdały (dobre dania zróznicowane, dużo wegetariańskich), Bellanuna (kuchnia włoska, mała karta)
Jarosław - zdecydowanie Black Coffe (najlepsza karkówka jaka jadłem, cała karta trzyma wysoki poziom)
Przemyśl - Melduje Posłusznie (fajny klimat, dobre jedzenie)
Medynia Głogowska - karczma Garncarska
karczma Semafor k. Dynowa (zwłaszcza placki po węgiersku)
w Bieszczadach jest kilka dobrych knajp chocby w Lutowiskach, Cisnej czy Wetlinie
dobre jedzenie jest w Kresowym Dworze w radymnie
nie mozna zapomnieć o Dębowym Dworze i daniach rybnych w knajpce na wyspie na stawie rybnym (Ruda Różaniecka)
za Nowym Żmigrodem w strone Krempnej jest bardzo dobra knajpa zwłaszcza placki po wegiersku)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: gar » 24 lis 2017, o 16:39

Chyba zapiszę kilka adresów z powyższej listy pułkownika i przy okazji sprawdzę. Człowiek czyta o kuchni i od razu robi się głodny.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Adler » 24 lis 2017, o 22:59

Panie pułkowniku,
witam na forum. :)
pułkownik pisze:
24 lis 2017, o 13:07
za Nowym Żmigrodem w strone Krempnej jest bardzo dobra knajpa zwłaszcza placki po wegiersku)
Po której stronie? Jaka nazwa lokalu?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: gar » 24 lis 2017, o 23:17

Myślę, że pułkownik pisze o knajpce po lewej stronie jadąc w kierunku Krempnej. Nazwy nie pamiętam niestety.

pułkownik
User
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2017, o 12:22

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: pułkownik » 24 lis 2017, o 23:18

Przybytek nazywa się Zajazd pod Małym Laskiem. Właściciele z tego co słyszałem mają własna masarnię, więc mięsko pierwyj sort. To jest zaraz za Nowym Żmigrodem po lewej stronie w kierunku na Krempną. Według wielu trampów z podkarpackiego najlepsze placki po wegiersku. ja chyba jadłem ich zbyt wiele by wskazac najlepsze. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: gar » 24 lis 2017, o 23:20

Piszemy w takim razie z pułkownikiem o tym samym miejscu.

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 15 sty 2018, o 13:08

W Boguchwale jakiś czas temu otworzono Pizzerie Bella Vita parę metrów za stadionem Izolator przy ul. Sportowej. Serwują tam najlepsze zapiekanki jakie jadłem w życiu (na równi z tymi jakie sam sobie zrobię w domu). W czym tkwi tajemnica ów zapiekanek, otóż sztangielka jest formowana z ciasta na pizze!!!!! Do wyboru zapiekanka tradycyjna lub z dodatkami.
Jak będziecie przejeżdżać przez Boguchwałę to pamiętajcie najlepsza zapiekanka w Bella Vita a najlepsza na Podkarpaciu pizza w Pizzerni Pipo

monikasikora868@gmail.com
User
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 13:58

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: monikasikora868@gmail.com » 6 kwie 2018, o 14:00

Nie ma lepszego miejsca, by zjeść domowy obiad niż Karczma Chłopska w Czudcu. Przepyszne jedzenie, placki po węgiersku najlepsze, jakie jadłam w życiu!

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 29 kwie 2018, o 15:57

Niedawno otworzono w Rzeszowie przy 3 Maja nową restauracje TEXAS. W końcu byłem na małej degustacji kulinarnej. Jak nazwa wskazuje w restauracji serwują amerykańskie jadło czyli głównie steki i burgery.
Burgery bardzo dobre ale nie o nich chce napisać. Mnie powaliły na łopatki pieczone skrzydełka i podane w ostro-słodkiej zaprawie z chipsami nachos. 12 sztuk skrzydełek plus piwo amerykańskie pszeniczne i po takiej uczcie wyszedłem z restauracji jak John Wayne. Polecam.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Adler » 29 kwie 2018, o 18:41

Jak John Wayne postrzega tamtejsze ceny?

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 29 kwie 2018, o 19:14

steki drogie, reszta dań w znośnych cenach. Czeka mnie jeszcze jedna wizyta w tym przybytku, gdyż chce spróbować potrawy Chilli con carne

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Adler » 25 cze 2018, o 13:50

Na pograniczu województw, nieopodal Pilzna przy starej "czwórce" jest znana w okolicy "Gospoda u Wiedźmy" ze swoimi 123 rodzajami pierogów. Dzisiaj udało się nam tam znaleźć wolne miejsca (w weekendy nie ma szans). W menu zobaczyłem ok. 55 rodzajów, ale mogłem coś przeoczyć. (T) W każdym bądź razie będę polecać to miejsce, bo pierogi były bardzo smaczne.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Comen » 26 cze 2018, o 08:23

Obok lokalu niewielki ogródek z miniaturą wsi podkarpackiej. Miejsce to jest związane z muzeum lalek w Pilźnie. A pierogi doskonałe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Adler » 26 cze 2018, o 09:38

O tym miejscu planowałem krótko wspomnieć w innym wątku.
Comen pisze:
26 cze 2018, o 08:23
Miejsce to jest związane z muzeum lalek w Pilźnie.
Ceną biletów niestety już nie. Pytałem.
Moc "atrakcji" na bardzo niewielkiej przestrzeni w cenie: 15zł/12 zł. :-0
Bilet rodzinny (do 5 osób): 40 zł.
Widzieliśmy wczoraj jedną rodzinę 5-osobową, która specjalnie przyjechała do tego ogródka.

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Re: Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 6 cze 2019, o 23:01

Krosno.....ul. Wojska Polskiego..... Piwiarnia WARKA
Nieco daleko od rynku ale jakby nie patrzeć ścisłe centrum miasta. Restauracja w starej kamienicy, wystrój całkiem przyjemny i ten motor w witrynie mmmm. Ale nie o wystrój tylko o jedzenie chodzi..... no cóż, skusiłem się na steki i ceny ufff..... szarpnęło z portfela per uno persona jakieś 50 zł za stek wołowy plus piwko! Ale przyznam stek dobry, z góry ładnie przypieczony w środku różowiutki. Antrykot niestety był gorszy, tragedii nie było ale szczerze a 29 zł spodziewać by się można było coś lepszego.
Jak na Krosno knajpa rewelacja choć lekka drożyzna. Jednak jak na krośnieńskie realia, gdzie ogólnie restauracje są puste, to tu w Warce są ludzie i to nawet sporo zważywszy, że to środek tygodnia a nie weekend. Na prawdę wyróżniająca się w mieście restauracja.
Kolejna moja wizyta w tym przybytku i testuje pizze lub burgery (w zależności na co będę miał ochotę)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Comen » 7 cze 2019, o 06:45

A piwo z Warki czy jakiś bardziej regionalny napitek?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Re: Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 7 cze 2019, o 10:13

nie widziałem w karcie regionalnych czy rzemieślniczych, więc piłem tradycyjnie Leżajska

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Re: Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: dinksiarz » 28 lip 2019, o 22:15

do mojego postu wyżej co do degustacji w Piwiarni Warka w Krośnie, to byłem znów i jadłem :)
Na stan dzisiejszy z czystym sercem stwierdzam, że Warka serwuje najlepszą pizze w Krośnie!!!!! Nie jestem pewien ale ciasto chyba pieczone z piecu opalanym drewnem. Smaczna i aromatyczna pizza, ciasto mięciutkie i chrupkie mniamiii po prostu mniami.
Burgery: widać, że mięcho robione na miejscu a nie gotowe kotlety z hurtowni. Naprawdę serwują kawał mięcha!!!Dodatki zbilansowane. Jedyny minus to bułka, jest za cienka i przemaka sos wyciekający z mięsa przez co wszystko wypada. Może nie są tak wyśmienite jak w Burger Store w Rzeszowie ale Warka jest na dobrej drodze do perfekcji:)

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Gdzie dobrze zjeść na Podkarpaciu?

Post autor: Norden » 8 wrz 2019, o 21:24

Folusz - chyba najlepszy pstrąg jaki jadłem w życiu...
Folusz.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ