Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pogórze Dynowskie, gmina Hyżne.

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu.
GrzeLuk

Pogórze Dynowskie, gmina Hyżne.

Post autor: GrzeLuk » 7 wrz 2015, o 16:41

To mój pierwszy post na forum dlatego witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Ostatnio w komunikacji miejskiej byłem świadkiem rozmowy dwóch gości, z których jeden zachwalał Pogórze Dynowskie, dokładnie gminę Szklary. Jako, że nigdy nie byłem w tamtych rejonach postanowiłem poszukać co nieco w sieci. Ta jednak milczy na ten temat.

Chciałbym się Was zapytać, czy może ktoś z Was był w tamtych rejonach i może coś więcej na ten temat powiedzieć. Słyszałem, że jest to bardzo malowniczy obszar, dużo ludzi tam wali i w ogóle och i ach. Niestety, jakiekolwiek znalezione przeze mnie wypowiedzi na forum nie miały za dużo wspólnego z wrażeniami z pobytu, a dotyczyły niejasnego procesu sprzedaży gruntów pod wyciąg narciarski przez gminę, słabego zagospodarowania rzeki San i ogólnie że jest tam ładnie, ale na turystyce to oni się nie znają. Zależy mi na informacji dla jakiego typu turysty jest to miejsce. Jak rzeka San to pewnie wędkarstwo, jak widoki to wycieczki. Może ktoś z Was planował się tam wybrać, ale coś Was odwiodło od tego pomysłu.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Pogórze Dynowskie, gmina Hyżne.

Post autor: Comen » 7 wrz 2015, o 17:41

Nie ma gminy Szklary. Jest wieś Szklary w gminie Hyżne. Leży wysoko na grzbiecie pogórskim, więc widoki są faktycznie rozległe. W okolicach wsi jest też tunel kolejki wąskotorowej, chyba jedyny w Polsce na takiej trasie. Kolejka ta biegnie z Przeworska do Dynowa, ale wsiąść można także na miejscu - są dwa przystanki. Jeśli chcesz się pokąpać w Sanie to trzeba się udać parę, paręnaście kilometrów na południe, choćby do Dynowa. Aczkolwiek Pogórze Dynowskie nie pozbawione jest uroków mam wrażenie, że ciekawsze okolice znaleźć można nieco bardziej na południe w dolinie Sanu (np. droga przez Ułucz i Mrzygłód do Sanoka) albo tak jak pisałem gdzieś obok na Pogórzu Przemyskim.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Pogórze Dynowskie, gmina Hyżne.

Post autor: Adler » 27 wrz 2015, o 19:32

Byłem na Pogórzu Dynowskim w ten weekend. <tak>
GrzeLuk pisze:Słyszałem, że jest to bardzo malowniczy obszar, dużo ludzi tam wali i w ogóle och i ach.
Mocno przesadzone wypowiedzi.
Przyznam tylko, że okolice serpentyn (Szklary) i widoki z góry mogłyby zainteresować turystę.
Tereny, o których tu jest mowa położone są w odległości ok. 50km od Krosna i tyle samo od Przemyśla.
Ogólnie bez większych rewelacji.
GrzeLuk pisze:Zależy mi na informacji dla jakiego typu turysty jest to miejsce.
Dla pieszego: fragment niebieskiego szlaku: Rzeszów - Grybów, fragment zielonego szlaku: Przemyśl - Dynów.
Dla pielgrzymów: Sanktuarium Matki Bożej Hyżneńskiej (Hyżne)
Dla rowerzystów i miłośników przyrody (np. Rezerwat Przyrody "Wilcze" z Patrią - z ładną panoramą na Bieszczady i Beskid Niski).

Zdjęcia poglądowe:
WP_20150927_12_13_18_Pro.jpg
WP_20150927_11_42_52_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ