Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kotlina Kłodzka

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Kotlina Kłodzka

Post autor: gar » 7 sie 2017, o 21:38

Błędne Skały najlepsze są w czasie mgły. Wtedy też zazwyczaj jest spokojnie. W tym roku weekend w Stołowych na złotą polską jesień mam już zaplanowany (trasy jeszcze nie).

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Kotlina Kłodzka

Post autor: Palac-Romantyczny » 16 wrz 2017, o 10:36

Czy naprawdę bankomat to wyznacznik tego iż dane miejsce jest piękne? Moim zdaniem brniemy trochę w absurd, a przynajmniej część z nas, akurat bankomat niem a nic do rzeczy, cóż to za problem zabrać gotówkę, Kotlina Kłodzka oraz Sudety to bez wątpienia miejsce gdzie warto być :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Kotlina Kłodzka

Post autor: Adler » 8 maja 2018, o 09:25

Szczytna.
Nie byłem, a będę tam niebawem nocować.
W napiętym grafiku trzeba będzie znaleźć chwilę na Zamek Leśna i ciekawe dwie "ławeczki do kolekcji" (Szwejk i Zagłoba).

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Kotlina Kłodzka

Post autor: tadeks » 8 maja 2018, o 13:32

germ@n pisze:
8 maja 2018, o 09:25
Szczytna.
Nie byłem.
Warto być.
A będąc na górze, na Szczytniku, poza zamkiem (normalnie niedostępnym) i platformą widokową, polecam unikalną, niedaleką, ( przy żółtym szlaku ku Polanicy) Kalwarię Góraką/drogę krzyżową ze stacjami wykutymi w skałach piaskowca. Za ostatnią stacją zobaczysz jeszcze wolnostojący wśród skał krzyż z figurą Chrystusa.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Kotlina Kłodzka

Post autor: Adler » 8 maja 2018, o 21:17

Podejrzewam, że nie zobaczę tego.
Będę w grupie turystycznej, czas mocno ograniczony z przewidzianym tam noclegiem.
Ale dzięki za polecenie tych miejsc. (Y)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Kotlina Kłodzka

Post autor: gar » 2 paź 2018, o 23:40

Pałac w Gorzanowie powoli się zmienia na lepsze. Jeszcze kilka lat remontu (fundacja go ratująca działa 6 lat) i może będzie okazja wejść oficjalnie do środka na zwiedzanie. Nympheum po kilku latach przerwy też dostępne. Szkoda, że w stanie agonalnym i jest ryzyko, że coś człowiekowi spadnie na głowę, ale pasjonaci mogą wejść, zrobić rewelacyjne zdjęcia i nacieszyć się faktem, że większość stiuków jeszcze się trzyma.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: Adler » 15 sie 2019, o 16:16

Mówią coraz głośniej o remoncie drogi wjazdowej do Międzygórza (w miejsce starej i nierównej kostki asfalt). Chodzi rzecz jasna o ulicę Wojska Polskiego. Mieszkańcy już w 2017 r. protestowali i nadal protestują:
"Ten rodzaj nawierzchni (kostka granitowa) jest w naszej wypoczynkowej miejscowości od kilkudziesięciu lat i wrósł w jej charakter."
"Kostka w Międzygórzu to urok całego, choć malutkiego zakątka zabytkowego miasteczka. Asfalt to wszystko zmieni, będą powstawać dziury i co to za urok będzie."
Władze powiatu argumentują bezpieczeństwem i zabezpieczeniem osuwającej się skarpy na tym odcinku. Ciekawe, kto wygra spór władze lokalne, czy mieszkańcy? (T)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: Comen » 15 sie 2019, o 16:35

Kostka poniemiecka jest z pewnością lepsza od tego naszego niby-asfaltu. A co ścigać się tam muszą samochodami, że asfaltu im potrzeba. A remont to można zrobić z poszanowaniem tradycji.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: Yoana » 15 sie 2019, o 16:40

Pamiętam, jak nie wiele brakowało wjechałby w nas jakiś wariat właśnie na tym odcinku z kostką. Pędzą tam niemiłosiernie. (W)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: gar » 16 sie 2019, o 09:45

Ostatnio kostką najeździłem się na Mazurach, Warmii i Pomorzu. Kilkaset metrów takiej drogi da się zdzierżyć, ale na dłuższą metę jest to moredercze dla samochodu i mało przyjemne dla kierowcy i pasażerów. Nie chciałbym kupić samochodu, który po takich drogach przejechał solidną dawkę kilometrów.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: Adler » 26 gru 2019, o 11:02

Ostatnio oglądałem w TVP "Wielkiego Szu".
Akcja filmu z roku 1982 rozgrywa się w fikcyjnej miejscowości Lutyń.
Chodzi rzecz jasna o Wambierzyce. "Restauracja Turystyczna", a w niej Dom Wycieczkowy to miejsce (aktualnie Dom Pielgrzyma), do którego przyjechał i nocował Jan Nowicki. Miejscowość jest dokładnie przedstawiona, a mnie zastanawia kapliczka, znajdująca się naprzeciw filmowej restauracji. W filmie jeszcze drewniana, aktualnie murowana. Studnia Maryjna znajduje się od niej na lewo, po linii prostej. (T)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: Adler » 8 lut 2021, o 22:58

No to ładnie... :-0
1700 mieszkańców Międzygórza i Wilkanowa zostało od początku lutego pozbawionych jakiejkolwiek komunikacji publicznej. Z rozkładu kłodzkiego PKS-u zniknęły kursy do tych miejscowości.

Międzygórze, jedna z pereł dolnośląskiej turystyki, zostało pozbawione komunikacji z resztą świata. W nowym rozkładzie jazdy PKS-u Kłodzko, który wszedł w życie 1 lutego nie ma dwóch połączeń, dzięki którym można się było dostać nie tylko tam, ale też do pobliskiego Wilkanowa. W internecie zbierane są podpisy pod petycją skierowaną do kłodzkiego PKS-u o przywrócenie tych kursów.
źródło: radiowroclaw.pl

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: Comen » 9 lut 2021, o 10:23

I gdzie te rządowe subsydia do transportu publicznego?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: gar » 9 lut 2021, o 17:30

Na Ziemi Kłodzkiej działał PKS Kłodzko o którym było bardzo głośno ze względu na dość specyficzny sposób zarządzania, a co się z tym wiąże z likwidacją wielu kursów.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kotlina Kłodzka

Post autor: gar » 7 paź 2022, o 17:41

Do Międzygórza doejżdżają obecnie 3 autobusy z PKS Kłodzko i chyba 6 busów z prywatnej firmy (w weekendy jest tego znacząco mniej). Niestety nie da się już dojechać z Bystrzycy Klodzkiej do Lasówki, Młotów, Starej Łomnicy, Różanki czy Nowej Bystrzycy. Z Bystrzycy Kłodzkiej poza pociągami są kursy do Międzygórza, Miedzylesia oraz 1 do Lądka Zdroju.

ODPOWIEDZ