Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

DOLINA BARYCZY na weekend

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
itmilicz

DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: itmilicz » 17 lip 2015, o 15:40

W weekend w Dolinie Baryczy BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

- 18 lipca (sobota) od godz. 16.00 w Godnowej odbędzie się VI Festyn Rodzinny "Imieniny bociana". W programie: konkursy dla dzieci i dorosłych,pokazy strażackie, motocykli, przejażdżki bryczką, loteria fantowa, a od godz. 19.00 zabawa taneczna, którą uświetni zespół Blue Stajenka. O godz. 20.00 odbędzie się koncert Henryka Kątnika-belgijskiego piosenkarza i kompozytora.

- 18 lipca (sobota) o godz. 15.00 przy remizie strażackiej w Pakosławsku odbędzie się festyn rodzinny. W programie: gry, zabawy dla dzieci i dorosłych, a także tańce przy muzyce zespołu Duet.

- 18 lipca (sobota) o godz. 15.00 w Czeszycach, na terenie Winnicy de Sas, odbędzie się indiański piknik rodzinny. Dzieci i młodzież do lat 16-wstęp wolny, dorośli-45 zł. W programie: interaktywny występ z indiańskimi tańcami i zabawami, o godz. 20.00 koncert indiańskiego zespołu Rise od the Sun.

- 18 lipca (sobota) o godz. 17.00 przy wiatraku w Duchowie, odbędzie się impreza pt. "Moulin Rouge". W programie: występy artystyczne, paryskie przysmaki, wino i francuska muzyka.

- 18 lipca (sobota) na boisku przy świetlicy wiejskiej w Jeziorach odbędzie się turniej wsi połączony z akcją charytatywną. W programie: konkurencje sportowe, ognisko z pieczonymi kiełbaskami, zabawa taneczna i loteria fantowa.

- 18 lipca (sobota) o godz. 10.00 w Miliczu odbędzie się Rajd Rowerowy "Dolina Baryczy dla Aktywnych"-zapisy w Ośrodku Kultury.

- 18 lipca (sobota) o godz. 13.00 na terenie kąpieliska na Karłowie, odbędzie się turniej siatkówki plażowej.

- 19 lipca (niedziela) od godz. 14.00-19.00 na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie odbędzie się festyn rodzinny. W programie: występy klauna, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, konkursy i kulinarne przysmaki.

- 19 lipca (niedziela) o godz. 13.00 nad zalewem w Pakosławsku odbędzie się impreza "Przepustka do Mrągowa - Powiatowe Dni Country". W programie: parada motocyklowo-samochodowa, zabawy dla dzieci w scenerii Dzikiego Zachodu, muzyka country na żywo, występy taneczne. Gwiazda wieczoru: Ala Boncol&Koalicja.

Na wszystkie wydarzenia SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Punkt Informacji Turystycznej w Miliczu


Dzień Dobry.
Proszę najpierw zapoznać się ze zwyczajami na forum.
Nie wspomnę już o pkt. 6 Regulaminu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: Comen » 18 lip 2015, o 22:40

Po prawdzie to całkiem ciekawy obszar ze względu na największe w Polsce nagromadzenie stawów hodowlanych, w tym wiele z nich na pół zdziczałych. Takie sztuczne pojezierza trafiają się tylko w kilku miejscach w Europie np. w regionie Trzeboni w Czechach albo we Francji w Dombes w regionie Rodan-Alpy czy Brenne na granicy kraju Loary i Poitou. Jaką trasę można by polecić jako jednodniową wycieczkę zaznajamiającą z tym regionem?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

malina88

DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: malina88 » 7 mar 2016, o 11:18

Cudowne miejsce!

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: gar » 17 sie 2017, o 22:44

Odwiedziłem Dolinę Baryczy przejazdem jakiś czas temu. Mimo niesprzyjającej pogody było ciekawie. Zdecydowanie miejsce warte dokładniejszego poznania.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: Comen » 18 sie 2017, o 06:40

To fakt - też jeden z moich bliższych lub dalszych celów na kilkudniowy wypad.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: gar » 10 lis 2017, o 19:47

Może będzie zdecydowanie łatwiej dostać się w Dolinę Baryczy gdyż jest szansa, że w połowie przyszłego roku pociągi z Wrocławia pojadą także do Milicza. Jeśli remont pomiędzy Grabownem Wielkim a Zdunami,faktycznie zakończy się w czerwcu, to pociągi puścimy jeszcze w wakacyjnym rozkładzie jazdy – zapewnia wicemarszałek województwa Jerzy Michalak.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: gar » 13 mar 2022, o 11:50

Pociągi do Milicza jeżdżą. Niestety zlikwidowano dojazd busami do serca doliny. Pomiędzy Żmigrodem a Miliczem nie mogę znaleźć żadnej komunikacji. Do Sułowa (ponad 1,5 tys. mieszkańców) chyba tylko pieszo, bo od 01.02.2022 ostatni przewoźnik zlikwidował wszystkie połączenia na trasie Sułów - Milicz. Ciekawa polityka dla mieszkańców (turystów pomijam, bo ich nie jest tam zbyt wielu).

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: gar » 15 mar 2022, o 22:10

Krośnice - poza koleją dojazdu nie stwierdziłem (nie liczę stojącego na parkingu autobusu szkolnego). Przystanki są, wiaty stoją, ale rozkładów jazdy żadnych nie ma, co może oznaczać, że żadnej ogólnodostępnej komunikacji autobusowej nie ma.
Ruda Milicka - rozkłady na przystankach są. Na jednym z 2018, a na drugim z 2016. Nawet jeden PKS mnie mijał. Po kilkudziesięciu minutach miał mnie minąć jadąc w drugą stronę, ale niestety już się nie pojawił. Wniosek taki, że coś jeździ ale nie bardzo wiadomo gdzie, kiedy i na jakich zasadach.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: DOLINA BARYCZY na weekend

Post autor: gar » 15 wrz 2022, o 08:19

Krośnicka Kolej Wąskotorowa to najmłodsza i najkrótsza linia wąskotorówki w Polsce. Fajna propozycja dla dzieciaków i dorosłych. Czas przejazdu to 25 minut czyli krótko więc nie sposób się znudzić. Teren zadbany (poza toaletą w budynku głównym są czyste toi-toie z papierem i wodą). W dniach gdy kolejka kursuje czynna jest kawiarenka i punkt z pamiątkami. Jest również gdzie pospacerować i co pozwiedzać w najbliższej okolicy.

ODPOWIEDZ