Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jedzenie na Górnym Sląsku

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: Abderyta » 9 gru 2011, o 13:18

A propos kolib, to w Ustroniu znajduje się "Pod Czarcim Kopytem", w której mamy do wyboru nowoczesną salę jadalną w podziemiach lub starodawną drewnianą izbę, w której można samemu smażyć jadło na ogniu. http://www.czarciekopyto.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

A w pobliskiej Wiśle "Inna Epoka". Srogą zimą nie ma przyjemniejszego miejsca spożywania obiadu niż w tamtejszej sali kominkowej. http://www.innaepoka.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Adler » 9 gru 2011, o 17:51

Abderyta pisze:A w pobliskiej Wiśle "Inna Epoka".
Z bardzo ciekawą historią obiektu, w którym znajduje się obecnie wspomniany lokal.
-> http://www.innaepoka.pl/historia.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Aż dziwię się, że autor postu sugerował się tutaj jedynie stanem żołądka. ;-)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Abderyta » 12 gru 2011, o 13:18

German pisze: Aż dziwię się, że autor postu sugerował się tutaj jedynie stanem żołądka. ;-)
To pewnie dlatego, że nie interesuje go, czy napełnia żołądek w lokalu z tysiącletnią czy dwudniową historią. Jak mawiał Epikur "przyjemność brzucha [a nie znajomość historii - przyp. Abd.] jest podstawą i korzeniem wszelkiego dobra". :-P
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Abderyta » 17 lip 2012, o 22:24

Nic nie przebije naleśników ze szpinakiem w katowickim Jazz Clubie "Hipnoza". Zdaję sobie sprawę, że Katowice nie leżą na żadnym ciekawym szlaku turystycznym, ale gdyby ktoś kiedyś trafił tam przez pomyłkę lub za karę, gorąco polecam "Hipnozę" jako antidotum na niewygody.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Adler » 13 kwie 2013, o 16:09

W Wiśle polecam restaurację "Inna Epoka", znajdującą się w dawnym Zameczku Myśliwskim Habsburgów przy ul. Lipowej (obok stacji PKS). Można zamówić dziczyznę oraz inne, ciepła dania.
Jedzenie smaczne, a położenie lokalu (klimat/historia tego miejsca) - bardzo nastrojowe i ciekawe.
Polecam. <okok>

przyrodnik

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: przyrodnik » 18 kwie 2013, o 00:37

W Ustroniu Polanie polecam Karczmę Pod Czantorią. Kominek, przyjemny karczmiany klimat- czego chcieć więcej. :)

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Remi » 24 maja 2013, o 22:49

W Szczyrku polecam Karczmę u Kroćpoka. W samym centrum. Dobre jedzenie w przystępnych cenach :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 3 mar 2014, o 21:55

Koniaków - "Ochodzita"
Lwówek Śląski - "Pod Czarnym Krukiem"
Z pamięcią do nazw ciężko - w wielu miejscach mam knajpy, które mi spasowały, wiem gdzie ich szukać, ale nazwy nie mogę sobie przypomnieć.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 17 paź 2016, o 22:20

Trafiłem tam ostatnio przez zupełny przypadek, ale miejsce warte polecenia: Kobiór "Babciny kredens" - niewielka, przyjemna knajpka z dobrym jedzeniem (wybór ograniczony, ale to co mają jest ciekawe i dobre). Ceny bardzo przyzwoite a jeśli chodzi o napoje to wręcz niskie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: Adler » 18 paź 2016, o 10:22

Abderyta pisze:Zdaję sobie sprawę, że Katowice nie leżą na żadnym ciekawym szlaku turystycznym, ale gdyby ktoś kiedyś trafił tam przez pomyłkę lub za karę, gorąco polecam "Hipnozę" jako antidotum na niewygody.
Byłem. Bardzo przyjemne miejsce. <tak>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 18 paź 2016, o 20:18

W Katowicach mogę polecić "Absurdalną". Świetny i spory wybór piw (z beczki zawsze 12 rodzajów) a do tego bardzo dobre i tanie jedzenie. Może najbliższe spotkanie forumowiczów właśnie tam ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: Adler » 19 paź 2016, o 14:25

gar pisze:Może najbliższe spotkanie forumowiczów właśnie tam ?
W Katowicach byliśmy w kilka osób z forum w grudniu 2012.
Nie wiem jak Wy, ale ja bym teraz ruszył w stronę Lublina.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 19 paź 2016, o 20:09

Lublin - piękne miasto, dobrych knajp sporo. Jestem za.

panstasiu

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: panstasiu » 2 sty 2017, o 19:41

W Katowicach to koniecznie Byfyj na Nikiszowcu i rolada z kluchami :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 2 sty 2017, o 20:49

panstasiu pisze:W Katowicach to koniecznie Byfyj na Nikiszowcu i rolada z kluchami :)
Kiedy ostatnio ją odwiedzałeś ?

takiekwiatki

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: takiekwiatki » 4 sty 2017, o 10:57

O tak! Absurdalna jak najbardziej! Ale pyszne jedzenie jest też w Drzwiach Zwanych Koniem, no i Hipnoza :)
gar pisze:W Katowicach mogę polecić "Absurdalną". Świetny i spory wybór piw (z beczki zawsze 12 rodzajów) a do tego bardzo dobre i tanie jedzenie. Może najbliższe spotkanie forumowiczów właśnie tam ?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 4 sty 2017, o 11:43

Drzwi Zwane Koniem - nazwa co najmniej intrygująca. Widzę, że ceny napojów jak na miejsce położenia lokalu calkiem do przyjęcia. Jest też czeskie lane piwo (to dobra oznaka) i wybór piw kraftowych (ale jakich i w jakich cenach to się nie chwalą). Będę musiał tam ruszyć na rekonesans.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 12 sty 2017, o 13:30

W Chorzowie pojawiła się na ul. Wolności (główna ulica - deptakopodobna) niewielka kawiarenka. Zwie się ciut po śląsku "Gryfno Kafe". Dobra kawa, ciekawy wybór herbat i niezłe ciasta (jest też coś niewielkiego, ale konkretnego na ząb). Warto wstąpić.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 28 mar 2017, o 12:20

W Gliwicach od jakiegoś czasu działa restauracja dla osób z ciut zasobniejszym portfelem. Odwiedziłem ją już kilka razy, więc mogę co nieco o niej napisać. Zwie się Szamma i usytuowana jest w niewielkiej odległości od gliwickiego rynku (jakieś 50 metrów). Karmią znakomicie, zwłaszcza jeśli chodzi jeśli chodzi o ciekawe, niezwykłe smaki i ich połączenia. Ceny jedzenia niestety powyżej średniej (ale w większości przypadków warte swojej ceny), choć w ciągu dnia (chyba między 12 a 16) można zjeść obiad w cenie 20 zł, napoje w cenach normalnych (+ piwo z lokalnego browaru Majer). Pojawiają się również polskie wina (ceny i smak tylko dla ambitnych). Miejsce warte odwiedzenia przez smakoszy.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 4 wrz 2017, o 14:40

Kilka namiarów z Opola:
"Manekin" - bardzo konkretne śniadanie za bardzo atrakcyjną cenę. Polecam !
"Kofeina" - fajny klimat, dobra kawa
"Antica" - świetne jedzenie, niestety ceny dość wysokie
"Wegeneracja" - coś dla wegan i wegetarian, jedzenie dobre, ceny korzystne, ciekawy wybór piw
"Kawiarnia pod Arkadami" - przyjemnie, spory wybór dobrych piw rzemieślniczych
"Papa Jack" - restauracja amerykańska, jedzenie dobre, ceny przyzwoite
"Bombilla" - klimaty studenckie, ale bardzo przyjemne, coś dla miłośników tapasów

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 25 lis 2018, o 12:42

Kilka miejsc w przystępnych cenach na Górnym Śląsku:
Ruda Śląska - "Pod Filarem", po zmianie kucharza jakiś czas temu bardzo dobre jedzenie za rozsądne ceny
Tarnowskie Góry - bistro "Bon żur", kilkadziesiąt metrów od rynku, świeże, pyszne jedzenie w niskich cenach

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 6 gru 2018, o 09:19

Nowa ciekawa knajpa w oryginalnym miejscu to Bistro Antrakt w odrestaurowanej dawnej cechowni kopalni Rozbark (bardzo ciekawa architektura - Zillmanowie się kłaniają). Dobre jedzenie za przyzwoite ceny. Po konsumpcji można się załapać na jakieś wydarzenie artystyczne.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: Comen » 21 cze 2019, o 20:49

W dolnym rogu bielskiego rynku tam gdzie kiedyś był sklepik z klimatycznym szyldem lodziarnia z wyrobami rzemieślniczymi. Wystrój raczej nowoczesny - nazywa się bodaj Jednorożec. Ale lody faktycznie warte grzechu - smakują doskonale.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 25 cze 2019, o 19:49

"Smakomania" w Rudzie Śląskiej - Halembie. Znakomite jedzenie, przyzwoite ceny. W godzinach szczytu obiadowego w weekendy zalecana rezerwacja.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jedzenie na Górnym Sląsku

Post autor: gar » 24 wrz 2019, o 21:39

W Gliwicach reaktywowała się restauracja ormiańska. Bardzo dobre jedzenie, świetna kawa. Ceny zaskakująco niskie. Warto.

ODPOWIEDZ