Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Jezioro Licheńskie, 29.08.-05.09.15 r.

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Jezioro Licheńskie, 29.08.-05.09.15 r.

Post autor: evil » 8 wrz 2015, o 14:39

W zasadzie miałam dylemat, w której „przegródce” umieścić tę relację, ponieważ zanim dojechaliśmy do Lichenia, zatrzymaliśmy się w kilku miejscach w woj. opolskim.

Pierwszym przystankiem był Dobrodzień, w którym chciałam zobaczyć kamienny most z 1610 r.

Obrazek

Następnie było Olesno

Obrazek

Obrazek

Kluczbork

Obrazek

Obrazek

Byczyna

Obrazek

Obrazek

obelisk upamiętniający bitwę pod Byczyną, która miała miejsce 24.01.1588 r., hetman Zamoyski rozgromił wtedy wojska Habsburga.
Dojście do tego historycznego miejsca kompletnie nie oznakowane, otoczenie mocno zaniedbane,
a szkoda...

Obrazek

W końcu dojechaliśmy nad Jezioro Licheńskie. Mój mąż – zagorzały wędkarz – jeździ tutaj co rok, a ja towarzyszę mu mniej więcej co 3 lata.
Lubię tu jeździć, bo woda w jeziorze jest baaardzo ciepła, są tutaj fajne tereny na wycieczki rowerowe, a wschody i zachody słońca to po prostu bajka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Od soboty do wtorku słońce grzało niemiłosiernie, więc przeważnie spędzałam czas w wodzie, natomiast od środy nastapiło ochłodzenie i wtedy jeździłam po okolicy na rowerze.

Wąsocze – kościół z początku XVII w.

Obrazek

Piotrkowice – dworek z XIX w., podobno przebywała w nim kiedyś pisarka Janina Porazińska, obecnie w budynku mieści się szkoła podstawowa. Za dworkiem jest zaniedbany park.

Obrazek

Konin – byłam tu już trzeci raz, ale za każdym razem odkrywam coś nowego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosławice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To był krótki urlop, ale spędziłam go dość intensywnie i w zasadzie przydałoby mi się jeszcze kilka dni na odpoczynek... żartuję :>
Odpoczęłam od telewizji, internetu, telefonu... po prostu odpoczęłam <lol>

https://picasaweb.google.com/1105764893 ... redirect=1#

ODPOWIEDZ