Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Opuszczone miejsce: Dwór myśliwski w Mojej Woli

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
n0timportant

Opuszczone miejsce: Dwór myśliwski w Mojej Woli

Post autor: n0timportant » 27 kwie 2016, o 16:33

Cześć,

Prowadzę stronę o opuszczonych miejscach Into the Shadows i pomyślałem, że takie obiekty również mogą się tu nadawać. Powiedzcie, co sądzicie i czy mogę raz na jakiś czas dorzucić Wam tu takie miejsce. Na początek opuszczony dwór myśliwski we wsi Moja Wola.

Krótki opis:
Dworek został wzniesiony w 1852 roku przez księcia Wilhelm von Braunschweig-Öls na wzór szkockich zamków myśliwskich według projektu architekta Karłowskiego. Mieścił między innymi sypialnię książęcą, salę bilardową i pięć pokoi dla gości.

Cała historia obiektu i zdjęcia:
Opuszczony dwór myśliwski w Mojej Woli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Opuszczone miejsce: Dwór myśliwski w Mojej Woli

Post autor: Comen » 27 kwie 2016, o 17:35

W sumie to nawet przejeżdżałem niedaleko tego miejsca niedawno (przez Międzybórz). Wielka szkoda a nawet wielki skandal, że takie unikalne budynki niszczeją tylko dlatego, że leżą dość daleko od przysłowiowej szosy. Myślę, że przynajmniej niektóre z takich obiektów warto wpisać sobie do turystycznego przewodnika, nawet opuszczone robią wrażenie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Opuszczone miejsce: Dwór myśliwski w Mojej Woli

Post autor: PermanentTravel » 28 kwie 2016, o 02:51

Fajne miejsce. Tylko bardzo nienaturalnie wygląda. Osiągnięcie takiego efektu zapewne wymagało trochę pracy ale czy mógłbyś dla porównania wrzucić nie przerobione zdjęcie?

To zdjęcie jest bardziej naturalne i wg mnie bardziej przyjemne dla oka:
Obrazek

Nie żebym się czepiał ale uważam, że takie miejsca są ciekawe same w sobie i nie wymagają upiększania na siłę.

Co innego w przypadku grafik komputerowych, jakie np. zamieściłeś tutaj:
http://intotheshadows.pl/sztuka-cyfrowa/prace
Całkiem niezłe! W takich pracach można popuścić wodzę fantazji i zrobić mishmash wszystkiego z wszystkim, jednak fotografie miejsc, moim zdaniem, powinny oddawać ich naturę tak, by widz nie zastanawiał się czy patrzy na fotografię, czy może na kadr z gry komputerowej.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Opuszczone miejsce: Dwór myśliwski w Mojej Woli

Post autor: Adler » 28 kwie 2016, o 09:51

Jestem podobnego zdania.
Nie warto przesadzać z przeróbką graficzną, gdyż te obiekty i miejsca już same w sobie są tajemnicze.
Mimo tego zachęcam do opisywania kolejnych miejsc w innych regionach kraju.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Opuszczone miejsce: Dwór myśliwski w Mojej Woli

Post autor: Comen » 29 kwie 2016, o 08:34

Swoją drogą to Ślązacy mieli chyba hopla na punkcie tego korka. Drugi obiekt wykładany tym materiałem wcale nie leży w Portugalii, ale też w Polsce. Jest to kościół św. Józefa Oblubieńca w dzielnicy Wałbrzycha Sobięcin.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ