Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wakacje w Międzygórzu (sierpień 2017)

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wakacje w Międzygórzu (sierpień 2017)

Post autor: Comen » 15 sie 2017, o 12:42

Tak się złożyło, że w tym roku wakacje spędzaliśmy w tym samym miejscu co @dmin, więc siłą rzeczy wiele miejsc które odwiedziliśmy będzie się powtarzało. Zresztą wspólnie wybraliśmy się w poniedziałek na Czarną Górę i Śnieżnik Kłodzki z czego powstała już na forum relacja. Dwa dni wspólnie, potem jednak w Międzygórzu zostałem tylko ja z rodziną i trochę przez te 6 dni pojeździliśmy po bliższej i dalszej okolicy. Postaram się zatem przedstawić głównie te miejsca w których gospodarza tego forum nie było. Ponieważ wycieczki były różne (miejskie, górskie, polskie i zagraniczne do pobliskich Czech) postanowiłem porozdzielać je na kolejne dni i zapisać pod osobnymi tematami. Coś tam obejrzeliśmy jeszcze w drodze do urlopowej bazy w Międzygórzu, kilka miejsc także w drodze powrotnej (skrzętnie omijaliśmy autostradę - boczne drogi są wprawdzie wolniejsze, ale ciekawsze). Generalnie program pobytu wyglądał następująco:
1. Dojazd do Międzygórza (wizyta na Górze św. Anny i w Mosznej)
2. Wycieczka na Czarną Górę i Śnieżnik Kłodzki
3. Bystrzyca Kłodzka, Długopole-Zdrój a wieczorem spacer po Międzygórzu i do wodospadu Wilczki
4. Wycieczka na Igliczną i do Ogrodu Bajek
5. Kłodzko, park Miniatur MiniEuroland a po drodze przystanek w Żelaźnie
6. Wyjazd do Czech do Litomyśla a po drodze przystanki w Międzylesiu, nad zaporą Pastwiny i w Letohradzie
7. Lądek-Zdrój (miasto, uzdrowisko, arboretum) a jako przerywnik wizyta u sąsiadów w Javorniku na Jańskim Hradzie. Przed powrotem do ośrodka krótki spacer na zaporę w Międzygórzu.
8. Polanica-Zdrój i bardzo krótka wizyta na zamku w Gorzanowie.
9. Powrót do domu ale przez Czechy (przystanki w browarze Holba, we wsi Branna oraz w Jeseniku)
Jeśli chodzi o Miedzygórze - to kurort z pewnością jest z klimatem. Widoku z balkonu na zalesioną górę tuż tuż na wyciągnięcie ręki przyznam szczerze brakuje mi po tygodniu przyzwyczajenia.
cztery widoki2.jpg
Jest tam całkiem spokojnie, choć wcale nie pusto. Codziennie było tam pełno turystów z różnych regionów Polski. W dużym mieście człowiek odwykł od małych sklepów spożywczych gdzie towar podaje ekspedientka. W Międzygórzu były tylko 2 takie małe. Tym samym kupuje się mniej bo człowiek nie błąka się między półkami patrząc co by tu jeszcze wziąć, a kupować trzeba w miarę szybko bo inni czekają w kolejce. Szkoda że w środku sezonu prowadzi się prace przy najważniejszych atrakcjach, z drugiej strony jak wytłumaczyła nam pani z baru przy wodospadzie lato to jedyna pewna pora aby prowadzić takie remonty. Podobno jeszcze w maju tego roku mieli tam atak zimy, tak że ciężko było czymkolwiek dojechać. Autobusy w przeważającej większości kursują w okresie szkolnym - dojazd w wakacje dla niezmotoryzowanych jest więc mocno utrudniony.
gigant.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Wakacje w Międzygórzu (sierpień 2017)

Post autor: gar » 15 sie 2017, o 13:08

Czekam na wiadomości z Litomyśla, Pastwin i Letohradu, bo się do tego od jakiegoś czasu przymierzam.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Wakacje w Międzygórzu (sierpień 2017)

Post autor: Adler » 16 sie 2017, o 14:19

Jakie wrażenia z Iglicznej?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wakacje w Międzygórzu (sierpień 2017)

Post autor: Comen » 20 sie 2017, o 20:40

Wrażenia z Iglicznej w relacji :)
Tutaj jeszcze 2 miejsca w Międzygórzu. Wodospad Wilczki w trakcie remontu, czyli jak wchodzić na miejsce przez dziurę w płocie. Podobno kiedyś był wyższy, ale po powodziach zniosło górny próg. Zastanawiam się co wniesie do otoczenia trwający remont. Ale może narzekam - nie widziałem w końcu jak to wyglądało dawniej.
most nad wodospadem.jpg
wodospad Wilczki.jpg
Poniżej wodospadu jest tutejsza zapora. Dojście zielonym szlakiem przez ogrodzone pastwisko dla koni. Tama całkiem wysoka tylko nie spełnia swojej roli. To znaczy nie piętrzy wody. Natomiast przejście przez nią pozwala podziwiać widoki i daje trochę dreszczyków emocji, bo kratownica jest zawieszona w powietrzu i mamy uczucie stąpania ponad twardym gruntem. Zawsze jest też bezpieczniejszy wariant dolny przez łukowaty mostek.
1 zapora.jpg
2 z korony.jpg
3 tu powinno być jezioro.jpg
4 mostek.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Wakacje w Międzygórzu (sierpień 2017)

Post autor: tango » 21 sie 2017, o 18:37

Co do remontu przy wodospadzie Wilczki to oni chyba remontują chodniki i ścieżki dojściowe....

ODPOWIEDZ