Górny Śląsk

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Re: Górny Śląsk

Post autor: Comen » 28 cze 2021, o 12:05

Park Przygód w Wilkowicach koło Tarnowskich Gór. Jest mały ogród zoologiczny, fontanna, jakieś place zabaw dla dzieci. Park linowy płatny dodatkowo. Bilet 20 zł dla dorosłego, 15 zł dla dziecka. Był ktoś może? Warte to grzechu?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 21 gru 2021, o 13:24

Coś niedobrego dzieje się z muzeami na Górnym Śląsku - Muzeum Browarów Tyskich - zamknięte do odwołania, tu przynajmniej wiadomo że chodzi o większy remont, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej - to samo, remont. Muzeum Energetyki przy elektrowni w Łaziskach - zamknięte, informacja brzmi jak pożegnanie - szkoda bo to był ciekawy obiekt. Muzeum Chleba w Radzionkowie - w praktyce otwarte głównie dla grup, aczkolwiek turystę indywidualnego można do grupy przypisać - pytanie tylko czy taka zechce przyjechać w odpowiednim terminie

Awatar użytkownika
gar

Post autor: gar » 21 gru 2021, o 13:38

Comen pisze:
21 gru 2021, o 13:24
Coś niedobrego dzieje się z muzeami na Górnym Śląsku - Muzeum Browarów Tyskich - zamknięte do odwołania, tu przynajmniej wiadomo że chodzi o większy remont, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej - to samo, remont. Muzeum Energetyki przy elektrowni w Łaziskach - zamknięte, informacja brzmi jak pożegnanie - szkoda bo to był ciekawy obiekt. Muzeum Chleba w Radzionkowie - w praktyce otwarte głównie dla grup, aczkolwiek turystę indywidualnego można do grupy przypisać - pytanie tylko czy taka zechce przyjechać w odpowiednim terminie
Muzuem PRL-u z tego co kojarzę przez lata było otwarte tylko w okresie sezonu turystycznego (zazwyczaj otwarcie nowego wystroju było 1 maja i zamykano jesienią)
Muzeum Chleba - tam chyba zawsze tak było. Dla 1 czy 2 osób nie ruszą całej procedury (przewodnik, pieczenie pieczywa)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 21 gru 2021, o 13:41

Z tego co pamiętam ulotki i kampanie turystyczne przy okazji jakichś targów turystycznych to do Radzionkowa jak najbardziej zapraszali turystów indywidualnych.

Awatar użytkownika
gar

Post autor: gar » 21 gru 2021, o 13:45

I tych indywidualnych dołączali do grup (o ile był możliwość i zgoda) lub tworzyli z nich osobne grupy (jeśli zebrało się tyle osób). Podobnie robi Chlebowa Chata w Górkach. Teraz (w czasach covidu oraz takiej a nie innej pogody, czyli braku turystów) ciężko by chyba było z indywidualnych zebrać grupę.