Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Czerwonak

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Czerwonak

Post autor: Lubel » 10 kwie 2011, o 18:08

Zapraszam do zwiedzenia miejscowości Czerwonak,
piękne zabytki i atrakcje, m.in.
+ Akwenmarina(przystań kajakowa)
+ ścianka wspinaczkowa
+ Dziewicza Góra
+ Puszcza Zielonka
Zabytki w gminie Czerwonak:
+ Pałac von Treskow w Owińskach
+ Stawy pożwirowe w Owińskach
+ Pałac w Trzaskowie
+ Maruszka w Mielnie
i wiele więcej ...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 10 kwie 2011, o 18:32

Piotr,
wstaw proszę do tematu jakieś zdjęcia z tej miejscowości (obiekty, o których wspominasz).

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lubel » 10 kwie 2011, o 18:36

Sorry, :-| aparat mam zepsuty a czyiś zdjęć nie będę dodawał.

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Czerwonak

Post autor: Lubel » 17 cze 2014, o 18:47

Czy ktoś jest zainteresowany tematem jeszcze bo mogę fotki wstawić.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Czerwonak

Post autor: Adler » 17 cze 2014, o 20:00

Lubel pisze:Czy ktoś jest zainteresowany tematem jeszcze bo mogę fotki wstawić.
No ja czekam na te zdjęcia już od kwietnia 2011r. (patrz wyżej). <mysli>
Nie znam tej miejscowości, a interesują mnie głównie: Pałac von Treskow, Puszcza Zielonka i Akwenmarina.

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Czerwonak

Post autor: Lubel » 17 cze 2014, o 21:13

W samych Owińskach mieszkam ;) Pałac von Treskow to bardzo fajny zabytek tutaj wpis z wikipedii:
Piękny późnoklasycystycznym obiektem jest pałac pochodzący z lat 1804-06, wybudowany dla Ottona von Treskowa, ówczesnego właściciela Owińsk. Projektantem budowli był jeden z architektów berlińskich, być może Karol Fryderyk Schinkel lub Franciszek Catella. Właścicielami do II wojny byli spadkobiercy von Treskow. W czasie wojny w piwnicach tego pałacu urządzono katownie. Po wojnie w pałacu mieściła się m.in. szkoła i przedszkole – wówczas stan budynku był jeszcze dobry. Sprzedany niesprawdzonemu nabywcydata[potrzebne źródło] został ogołocony z cenniejszych elementów wyposażeniadata[potrzebne źródło]. Dzisiaj ponownie własność gminy, zabezpieczona, lecz nieomal w ruinie.

Wewnątrz szczególnie ciekawa jest trójnawowa sień z kolumnami oraz nakryty parasolowatym sklepieniem westybul. W ścianie frontowej centralny ryzalit poprzedzony portykiem z czterema doryckimi kolumnami podtrzymującymi balkon. Na piętrze obszerna sala przez całą szerokość budynku. Pałac położony jest w sporym XIX-wiecznym parku, obecnie zaniedbanym. Na podjazd przed pałacem prowadzą dwie bramy – kordegardy.W samych Owińskach mieszkam ;) Pałac von Treskow to
Piękny późnoklasycystycznym obiektem jest pałac pochodzący z lat 1804-06, wybudowany dla Ottona von Treskowa, ówczesnego właściciela Owińsk. Projektantem budowli był jeden z architektów berlińskich, być może Karol Fryderyk Schinkel lub Franciszek Catella. Właścicielami do II wojny byli spadkobiercy von Treskow. W czasie wojny w piwnicach tego pałacu urządzono katownie. Po wojnie w pałacu mieściła się m.in. szkoła i przedszkole – wówczas stan budynku był jeszcze dobry. Sprzedany niesprawdzonemu nabywcydata[potrzebne źródło] został ogołocony z cenniejszych elementów wyposażeniadata[potrzebne źródło]. Dzisiaj ponownie własność gminy, zabezpieczona, lecz nieomal w ruinie.

Wewnątrz szczególnie ciekawa jest trójnawowa sień z kolumnami oraz nakryty parasolowatym sklepieniem westybul. W ścianie frontowej centralny ryzalit poprzedzony portykiem z czterema doryckimi kolumnami podtrzymującymi balkon. Na piętrze obszerna sala przez całą szerokość budynku. Pałac położony jest w sporym XIX-wiecznym parku, obecnie zaniedbanym. Na podjazd przed pałacem prowadzą dwie bramy – kordegardy
.

A tutaj samo zdjęcie:
http://static.panoramio.com/photos/large/22130698.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie moje tylko z internetu, moje będą wkrótce. Niestety Gmina od 2004 roku tym zarządza i ma to gdzieś, miał być hotel ale na szczęście nie ma.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Czerwonak

Post autor: Adler » 17 cze 2014, o 21:18

W oknach widzę znane m.in. ze starówki w Lublinie wielkie portrety ludzi.
Czekamy na pozostałe zdjęcia.

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Czerwonak

Post autor: Lubel » 17 cze 2014, o 21:20

Hmm, szczerze to w oknach, a w sumie w pleksach są takie obrazy które układają się w jedną historyjkę, teraz wszystko młodzież pourywała, by pokazać że jest "fajna". A obrazy pojawił się w 2010 roku w związku z Piknikiem Cysterskim i od tamtego roku co roku jest piknik a obrazy straszą wyglądem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Czerwonak

Post autor: Comen » 18 lip 2020, o 18:33

Mijają lata a pałac w Owińskach nadal niestety straszy. Zaniedbany park jako oaza dla miejscowych pijaczkow. W ogóle w tej wsi jest wiele starych obiektów czekających odnowienia i pomysłu na wykorzystanie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ