MSZ ostrzega turystów!

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Abelard
Administrator
Posty: 8644
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: phpBB 3.2

MSZ ostrzega turystów!

Post autor: Abelard » 25 maja 2017, o 15:24

MSZ informuje, że po zamachu terrorystycznym w Manchesterze 22 maja 2017 r., poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii został podniesiony do najwyższego, "krytycznego" poziomu. Oznacza to, że zdaniem brytyjskich władz istnieje stałe i realne zagrożenie kolejnymi atakami terrorystycznymi.

"Krytyczny" poziom zagrożenia terrorystycznego wiązać się może m.in. ze wzmożoną obecnością wojska i uzbrojonej policji na ulicach i w pobliżu publicznych obiektów narażonych na atak. Trzeba liczyć się także z intensyfikacją środków bezpieczeństwa na granicy, co może skutkować wydłużonym czasem kontroli podróżnych - informuje MSZ.

Brytyjskie służby apelują o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności w miejscach publicznych. MSZ zaleca Polakom przebywającym w Wielkiej Brytanii ograniczenie uczestnictwa w zgromadzeniach publicznych, śledzenie sytuacji bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych. Apeluje również o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

Awatar użytkownika
Yoana
Posty: 1767
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

MSZ ostrzega turystów!

Post autor: Yoana » 12 lip 2017, o 15:31

INDIE

W związku z utrzymującą się napiętą sytuacją, MSZ ostrzega przed podróżami do indyjskiego stanu Dżammu i Kaszmir.

Na terytorium Dżammu i Kaszmir dochodzić może do starć z policją i ataków na służby porządkowe. Napięta sytuacja panuje w szczególności w stolicy stanu, Śrinagarze.

W zależności od rozwoju sytuacji, władze mogą wprowadzać stan wyjątkowy. Dochodzić może do ograniczeń w transporcie drogowym i lotniczym oraz do przerw w dostarczaniu Internetu i działania sieci komórkowych.

Należy mieć również na uwadze utrzymujące się na terytorium Indii zagrożenie atakami terrorystycznymi.

Obywatelom polskim przebywającym w Indiach, a w szczególności w stanie Dżammu i Kaszmir, zaleca się zachowanie ostrożności, stosowanie się do poleceń miejscowych służb porządkowych, śledzenie na bieżąco sytuacji oraz i zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.

Awatar użytkownika
Comen
V-ce Administrator
Posty: 5428
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: MSZ ostrzega turystów!

Post autor: Comen » 5 lut 2019, o 09:02

W związku z nieuregulowanym statusem prawnym przejść granicznych między Republiką Białoruską a Federacją Rosyjską nie jest możliwe przekraczanie granicy rosyjsko-białoruskiej w obu kierunkach (zwłaszcza w Krasnej Gorce i Krasnem).
Przejścia graniczne przeznaczone do międzynarodowego ruchu osobowego i towarowego, z których mogą korzystać obywatele państw trzecich w tym obywatele polscy podróżujący drogą lądową do Rosji znajdują się na granicy Rosji z Łotwą (Buraczki, Łudonka, Obylinka), Estonią (Kuniczyna Gora, Szumiłkino), Białorusią (Nowyje Jurkowiczi stara nazwa Trzy Siostry) i Ukrainą (Pogar, Trojebortnoje).
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/