Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: yaretzky » 1 sty 2014, o 20:31

Dyskusja, jak zauważyłem, "zboczyła" w którymś momencie w jakimś "filozoficznym kierunku". Nie wiem czy taki właśnie jej przebieg miała na myśli Amber zakładając wątek (choć podejrzewam, że raczej nie).
Po pierwsze - "nie znanie" swego nie odbiera nam prawa chwalenia "cudzego"... ;)
Po drugie - nie jesteśmy zwolennikami tezy, że najpierw powinno się od podszewki poznać swój kraj by "zabrać się" za poznawanie innych - nie widzę potrzeby racjonalnego (więcej - sensownego) uzasadniania takiego twierdzenia;
Po trzecie -
amber pisze:Czy warto jeszcze podróżować po kraju?
Oczywiście, że tak.
"Z ręką na sercu" przyznajemy się, że sami mamy jeszcze ogromnie dużo do nadrobienia "w tym temacie"... Nasze "białe plamy" w Polsce to: Mazury, całe Świętokrzyskie, Lubelskie, ogromna część Beskidów... Pewnie znalazłoby się ich jeszcze kilka... Czy mamy z tego powodu wyrzuty sumienia ? Nie !!!
A dlaczego jest tak, że zjeździliśmy kawałek Europy nie będąc jeszcze wszędzie w Polsce ? Pewnie dlatego, że planując kolejne wakacje myślimy: Polskę zdążymy jeszcze poznać, to przecież pod ręką a gdzieś dalej wyjechać możemy już kiedyś (z różnych powodów) nie mieć możliwości...
A jakie są Wasze "białe plamy " w Polsce ?? Przyznajcie się... To nie boli... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Adler » 1 sty 2014, o 21:22

yaretzky pisze:A jakie są Wasze "białe plamy " w Polsce ?? Przyznajcie się... To nie boli... <tak>
- Warmia i Mazury (sporo do nadrobienia!)
- Kaszuby (południowa część)
- Białostocczyzna/Podlasie (do tej pory teren zupełnie mi nieznany) :(
- Łódzkie (zawsze przejazdem...)
oraz
- Sudety (wybrane pasma)
- Tatry Wysokie (w miarę własnych możliwości/umiejętności)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Comen » 3 sty 2014, o 07:58

Prawdę mówiąc nawet w Małopolsce mógłbym znaleźć miejsca w których jeszcze nie byłem. Ale takich białych plam w Polsce jest znacznie więcej, np: Warmia i Mazury, Puszcza Białowieska, Lubuskie, Pomorze Zachodnie (Szczecin to jedyne tak duże miasto w Polsce którego nie oglądałem bo przez Białystok to jednak przejeżdżałem, więc zawsze coś tam widziałem zza szyby).
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Wejherowo

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Wejherowo » 13 maja 2015, o 15:20

Decydując się na wakacje w Polsce warto wybierać miejscowości, które nie są uważane za turystyczne. Niejednokrotnie są one piękniejsze i z pewnością mniej zatłoczone od popularnych kurortów. Polecam Wejherowo: turystyka.wejherowo.pl

cezaryol
User
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2013, o 23:16
Lokalizacja: Opo

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: cezaryol » 13 maja 2015, o 21:18

Wejherowo pisze:Decydując się na wakacje w Polsce warto wybierać miejscowości, które nie są uważane za turystyczne. Niejednokrotnie są one piękniejsze i z pewnością mniej zatłoczone od popularnych kurortów. Polecam Wejherowo: turystyka.wejherowo.pl
Przydatna byłaby jeszcze informacja, jak jest różnica w cenie "świeżej" ryby w smażalni pomiędzy tymi oferowanymi na Helu i w Wejcherowie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Comen » 14 maja 2015, o 19:09

Pytanie co to znaczy "świeża ryba". Podejrzewam, że tych bałtyckich w smażalniach nie uświadczy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Sianly

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Sianly » 27 maja 2015, o 13:53

Zgadzam się w 100%, wielu ludzi nie docenia tego w jak pięknym kraju mieszkamy i jak wiele atrakcji on oferuje;)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Gollum » 19 cze 2015, o 21:17

yaretzky pisze:A jakie są Wasze "białe plamy " w Polsce ?? Przyznajcie się... To nie boli... <tak>
Mniej wymieniać, jakie są czarne lub w innym kolorze plamy: Beskid Niski, Pogórze Przemyskie, Tatry, Góry Świętokrzyskie, Lubelszczyzna, okolice Wyszkowa, Sandomierz, Puszcza Białowieska, wybrzeże na wschód od Darłowa. Reszta to biała plama

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Adler » 24 sty 2018, o 00:02

Trochę po angielsku..."27 powodów, żeby nie odwiedzać Polski" -> klik
Jakieś inne powody? :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Comen » 24 sty 2018, o 10:07

W tonie artykułu to przychodzi mi do głowy jedynie stwierdzenie że strasznie dużo tu u nas niebezpiecznych uchodźców.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Polska - cudze chwalicie, swego nie znacie

Post autor: Adler » 25 sty 2018, o 13:03

Tym razem podobne zestawienie ze Szwecji:
https://www.swedishnomad.com/55-reasons ... it-poland/

ODPOWIEDZ