Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Gdzie pojechać zimą?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Gdzie pojechać zimą?

Post autor: amber » 6 lis 2012, o 13:47

wiadomo, że większość osób wyjeżdża na wakacje latem, kiedy słońce i piękna pogoda. Zdarza się jednak, że wybieramy się też zimą gdzieś na odpoczynek. Pojawia się zatem pytanie - Gdzie pojechać?
Jak myślicie czy zimą tylko można jeździć na nartach? Może macie jakieś pomysły, gdzie pojechać, co można robić zimą?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Adler » 6 lis 2012, o 14:33

Dobry temat. <okok>
amber pisze:Zdarza się jednak, że wybieramy się też zimą gdzieś na odpoczynek. Pojawia się zatem pytanie - Gdzie pojechać?
amber pisze:Może macie jakieś pomysły, gdzie pojechać, co można robić zimą?
W zimie zaproponuję wyjazd do ciepłych krajów, np. do Egiptu.
Nurkowanie w Morzu Czerwonym, quady na pustyni i plażowanie...
Narty - owszem, ale wodne. <tak>
Można też w praktyce poznać tajniki windsurfingu i kitesurfingu.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Abderyta » 8 lis 2012, o 20:28

Pytanie o narty jest retoryczne. A odpowiedź, oczywiście, negatywna.

Proponuję Lublin. Jeżeli ktoś preferuje turystykę knajpianą, to na starówce znajdzie co najmniej kilka jadło- i napitkodajni, w których jest ciepło jak u babci przy piecu kaflowym (a przynajmniej u mojej, w Gorlicach). A po solidnym obżarstwie i/lub opilstwie można odpocząć spacerując uliczkami miasta wyglądającego, zwłaszcza nocą, jak gdyby zostało zatrzymane w czasie ok. pięciuset lat temu.

Reasumując, przyjemność dla brzucha i przyjemność dla oczu. Epikur pisał, że ta pierwsza jest "podstawą i korzeniem wszelkiego dobra". A co do tej drugiej, to skoro żyjemy w cywilizacji obrazków, ma ona dla nas fundamentalne znaczenie.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: amber » 10 lis 2012, o 05:43

Może takie jest odczucie negatywne w sprawie tych nart - ale mi nie o to chodziło. (sama uczę się jeździć na skiturach) Wiele osób po prostu nie koniecznie jeździ na nartach, poza tym to drogi sport tak samo jak wyjazd zima do Egiptu.
Warto zwrócić uwagę, że większość wyjeżdża własnie na wakacje latem. Ja spotkałam się kiedyś z rozmową, że w sumie i zimą chciało by się gdzieś pojechać, a za bardzo nie ma gdzie i co robić.

Coraz więcej ofert pojawia się zimowych - kuligi, rakiety śnieżne, popularna stała się chyba ostatnio "ruska bania", ogniska zimowe. w zeszłym roku w Bieszczadach kursowała nawet kolejka wąskotorowa. Czyli w sumie jest co robić :)

Zastanawiają mnie jakieś alternatywy zimowe. Najlepszym rozwiązaniem były by ciepłe kraje... a może jeszcze jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Comen » 10 lis 2012, o 10:08

Z zimą jest problem taki, że dni są krótsze więc np. trasy terenowe muszą być odpowiednio krótsze, żeby ich nie kończyć po omacku. Trochę mniej efektownie wyglądają np. ogrody różane :( , zresztą tyczy się to w ogóle wszelakich parków, ogrodów botanicznych i zoo. Ale wycieczki po miastach mogą być całkiem interesujące. Zwłaszcza jeśli w tym okresie odbywają się interesujące imprezy kulturalne czy sportowe. Na przykład ciekawym pomysłem byłoby odwiedzenie jakiegoś bożonarodzeniowego targu w Niemczech w połączeniu ze zwiedzaniem samego miasta. W samym Dreźnie odbywa się w tym czasie 5 tradycyjnych jarmarków, trochę przypominających wioski z baśni braci Grimm. Innym pomysłem mogą być walentynki w Chełmnie - "mieście zakochanych", wieczorny koncert, fajerwerki, rozmaite konkursy dla par, itp. A może by tak przy okazji wycieczki pokibicować polskim sportowcom. Małysza już nie ma na skoczniach, ale nadal można dopingować Kamila Stocha i innych, w Zakopanem albo gdzieś za granicą (nie koniecznie w Japonii ;) ). Albo biegi Justyny Kowalczyk - też już jest chyba polski puchar świata. A czekając na wybudowanie nowego toru bobslejowego w Krynicy możemy sobie np. pojechać do łotewskiej Siguldy, aby obejrzeć Mistrzostwa Polski lodowych "ślizgaczy".
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Mr_Tom

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Mr_Tom » 1 gru 2013, o 13:18

Mógłbym polecić wypoczynek w Zakopanem, ale będę odrobinę bardziej oryginalny :) Może Kościelisko? Blisko Zakopanego, krajobraz podobny ale zawsze coś innego. Choć mam kawał drogi (jestem z Mazowsza) przyjeżdżam tu średnio dwa- trzy razy w roku. Warto odwiedzić to miejsce zarówno zimą jak i latem, bo zawsze prezentuje się atrakcyjnie, jest także co pozwiedzać, można czas spędzić aktywnie. Osobiście cieszę się też, że rezerwacji pokoju da się dokonać przez stronę www, gdyż jako przedstawiciel współczesnego pokolenia wolę załatwiać sprawy przez Internet niż np. telefonicznie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Adler » 1 sty 2014, o 19:10

amber pisze:Może macie jakieś pomysły, gdzie pojechać, co można robić zimą?
Np. do Wisły (7-9.02.2014). <tak>
-> viewtopic.php?f=207&p=17672#p17547" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: yaretzky » 1 sty 2014, o 22:13

My też zimą raczej "zimujemy" w domu... :)
W tym roku już drugi tydzień czekamy aż na Śnieżce będzie widać cokolwiek poza mgłą... <uoee>
Śledzimy wszystkie prognozy naszych "znakomitych i nieomylnych" przepowiadaczy od pogody i jest ciągle wg tego samego schematu, tzn. od poniedziałku do piątku zapowiadają super warunki pogodowe a w piątek wieczorem ni stąd ni zowąd nagle następuje załamanie pogody - i to nasi "mistrzowie pogodowi" są najbardziej tym zdziwieni ... :[
Jesteśmy jednak dobrej myśli i cierpliwie czekamy... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: yaretzky » 1 sty 2014, o 22:15

Przemek pisze:Np. do Wisły (7-9.02.2014). <tak>
-> viewtopic.php?f=207&p=17672#p17547
My oczywiście też gorąco polecamy !!! <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: amber » 3 sty 2014, o 13:00

Ja tam w grudniu pojechałam na Mazury. Jeden plus - nie gryzą komary :) Ale ten region faktycznie polecam głownie latem :)

Awatar użytkownika
Molier
User
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 15:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Molier » 10 kwie 2014, o 16:06

Wielokrotnie zimą wybywałem do Wisły, raz byłem w Zakopanem ale i raz zaszyłem się na Mazurach w domku znajomych. Znam też wielu ludzi, którzy wybywają zimą nad morze - polecam wybrzeże Rewalskie pod tym kątem. :) Jest tam wystarczająco dużo atrakcji, by nawet zimą nie można było się nudzic :)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Gdzie pojechać zimą?

Post autor: Yoana » 15 lut 2015, o 18:37

Pewien portal turystyczny przeprowadził ankietę na temat wyjazdów rodzinnych podczas ferii zimowych.

W ankiecie: co druga osoba (56,78 proc.) zamierza wyjechać w góry.
Nieco ponad 15 proc. respondentów chce wypocząć nad morzem, a tylko 5,5 proc. wybierze pobyt nad jeziorem.
Z ankiety wynika też, że co piąta osoba (22,67 proc.) zostanie w domu lub czas ferii spędzi u rodziny.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ