Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
jumik
User
Posty: 15
Rejestracja: 21 lut 2013, o 21:57

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: jumik » 10 kwie 2013, o 19:03

Sven pisze:Jeszcze w lipcu lub w sierpniu wspólnie z Yoaną koniecznie Szlak Habsburgów !! (Wisła ul. Lipowa->Wisła Czarne->Zadni Groń->Przełęcz Szarcula->Karolówka->Przysłop->Barania Góra). <tak>
Brzmi ciekawie, u mnie też coraz więcej planów i więcej znajomych na pokładzie. I tak jak pisałem wcześniej zaczynam od:
Majówka -> Dolny Śląsk
Czerwiec - Łańcut i okolice
Lipiec - jeszcze nie zaplanowałem

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Yoana » 20 kwie 2013, o 13:21

A czy wybieracie się gdzieś na długi weekend majowy? :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: creamcheese » 20 kwie 2013, o 16:38

Sudety Zachodnie, a dokładniej ze Świeradowa przez Izery, Kaczawskie, Rudawy Janowickie do Lubawki. Stamtąd powrót przez Okraj, Karpacz...A później z Lubawki na wschód w Środkowe...przez Wałbrzyskie, Sowie, powrót granicą do Lubawki.
Oczywiście, nie jest to plan na weekend majowy <lol> ...zacznę kilka dni przed a skończę kilka po.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hawajka
User
Posty: 76
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:59

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Hawajka » 6 maja 2013, o 12:00

ehhh.. zazdroszczę. uwielbiam Sudety, szczególnie góry Stołowe!!
nasz weekend majowy kompletnie zmarnowany i bez żadnych wyjazdów krajowych..
chciałabym w tym roku skoczyć na Polesie i nad Solinę.

amina

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: amina » 8 wrz 2013, o 14:16

Z planowanych:
Bułgaria
Lwów
Krym

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Comen » 9 wrz 2013, o 08:44

Tylko że raczej nie są to wycieczki krajowe :) Chyba że chodzi o Bułgarię pod Bielskiem, kino Lwów we Wrocławiu i restaurację Krymską w Krynicy ;)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13383
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Adler » 18 wrz 2013, o 14:07

W drugiej połowie października 2 dniowy wyjazd do Wysowej.
Jeśli pogoda dopisze, zrobię w drugi dzień zaległą Lackową (zielony szlak).

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Remi » 18 wrz 2013, o 14:10

Jak bedzie padało to też idź !!! <brawo>

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13383
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Adler » 18 wrz 2013, o 14:25

To też będzie zależeć od innych, "pozapogodowych" czynników.
W każdym razie chęć i motywacja są - to najważniejsze. :)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: yaretzky » 18 wrz 2013, o 21:44

W dniach 9 - 11 listopada - Toruń (weekendowo...).
W Toruniu jeszcze nigdy nie byliśmy - macie jakieś sugestie, poza tym co standardowo w przewodnikach? Wiem, że 2-3 dni to mało, ale tym bardziej chcielibyśmy je wykorzystać z głową !

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13383
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Adler » 18 wrz 2013, o 21:52

yaretzky pisze:W Toruniu jeszcze nigdy nie byliśmy - macie jakieś sugestie, poza tym co standardowo w przewodnikach? Wiem, że 2-3 dni to mało, ale tym bardziej chcielibyśmy je wykorzystać z głową !
Przeglądnij tę fotorelację z opisem: viewtopic.php?f=160&t=2093" onclick="window.open(this.href);return false;
Myślę, że Comen coś Ci jeszcze doradzi... ;)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Abderyta » 18 wrz 2013, o 22:14

Listopad lub grudzień (jeśli spadnie to białe paskudztwo): Wisła, cel podróży: obiadziątko w sali kominkowej restauracji "Inna epoka" (smakuje najlepiej, gdy na zewnątrz piździ zimą).
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13383
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Adler » 18 wrz 2013, o 22:15

Abderyta pisze:Wisła, cel podróży: obiadziątko w sali kominkowej restauracji "Inna epoka" (smakuje najlepiej, gdy na zewnątrz piździ zimą).
Pozdrów ode mnie pana kucharza, który posiada niewątpliwy dar nalewania klientom "piwa lanego" z butelki. ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyjazdy krajowe w 2013r. (plany)

Post autor: Comen » 19 wrz 2013, o 00:25

yaretzky pisze:W dniach 9 - 11 listopada - Toruń (weekendowo...).
W Toruniu jeszcze nigdy nie byliśmy - macie jakieś sugestie, poza tym co standardowo w przewodnikach? Wiem, że 2-3 dni to mało, ale tym bardziej chcielibyśmy je wykorzystać z głową !
Na sam Toruń starczy bo większość atrakcji to jednak Stare Miasto. Rynek, uliczki, charakterystyczne gotyckie kamienice szczytowe.
Co jeszcze? W Muzeum Kopernika warto obejrzeć nie tylko wystawę dotyczącą astronoma, ale i podświetlaną makietę miasta a także wziąć udział w warsztatach wytwarzania pierników. Ciasto wyrabia się, nakleja w odpowiednią formę potem do pieca i mamy własną pamiątkę niekoniecznie słodką. Jest jeszcze np. Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika w uroczym zielonym domku, wystawa może niezbyt duża choć dla każdego turysty na pewno ciekawa. Z tego typu atrakcji do zwiedzenia wnętrze ratusza, a w sąsiednim Domu pod Gwiazdą ekspozycja sztuki orientalnej. Jak ktoś na odmianę lubi sztukę współczesną to vis a vis planetarium jest nowe Centrum takichże artefaktów. I prawie przy starówce jest niewielki skansen. Kawałek dalej przy multikinie pomnik Kargula i Pawlaka. Na starówce nie sposób pominąć pomnika Kopernika i fontanny Flisaka z żabami (to taka lokalna wersja legendy o szczurołapie z Hameln tylko w roli plagi wystąpiły żaby a instrumentu je wabiącego skrzypce). Z nowszych figur zwróci uwagę wyślizgany osioł oraz piesek profesora Filutka. Najpiękniejsza panorama miasta jest z przeciwległego brzegu Wisły, z Kępy Bazarowej. W sezonie pływają tam łodzie z nabrzeża, w listopadzie zostaje autobus i (lub) własne nogi.
Poza ścisłym centrum. Dla miłośników fortyfikacji twierdza pruska składająca się z przynajmniej kilku obiektów po obu stronach Wisły, z tym że to atrakcja raczej dla koneserów. No i już na północno-zachodniej granicy miasta jest leśna osada Barbarka z tym że atrakcyjna chyba jednak bardziej w lecie kiedy spacery a nawet przejażdżki wozami po leśnych duktach nie powodują "termicznego dyskomfortu". Dysponując pojazdem można sobie jednak podjechać tu i ówdzie: w okolicy np. malownicze stawy, pomnik i cmentarz na miejscu straceń z II wojny światowej, rezerwat przyrody, nieco dalej zamek tzw. Bierzgłowski oraz słynne teleskopy w Piwnicach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Zablokowany