Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Bankomaty

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Bankomaty

Post autor: Adler » 9 gru 2010, o 20:58

Ostatnio miałem okazję korzystać z bankomatu w Dublinie (do tej pory nie miałem tam przyjemności). Przelicznik ze złotówek na Euro ok.
Świetna sprawa, ale szkoda, że dodatkowo ok. 10% sumy jest pobierana przez bank:(
Nie była to duża kwota, więc nie było tragedii:)

Jakie są Wasze doświadczenia?
Zbieramy w tym temacie dane na temat różnych krajów...

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 9 gru 2010, o 23:44

W mbanku za niewielką opłatą (5zł) przy prowadzeniu konta można korzystać z wszystkich bankomatów na świecie bez prowizji. Oczywiście musimy mieć uznawaną za granicą.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 2 lut 2011, o 13:42

Otrzegam wszystkich przed Bułgaria bardzo kradną na każdym kroku..oszustwa to norma, trzeba bardzo uważać zwłaszcza w kantorach kurs Euro w Bułgarii jest stały od kilku lat tzn 1,95lev za 1E.Należy wymieniać walutę tylko w banku w kantorach wciskają fałszywe pieniądze,natomiast w banku musicie pokazać paszport żeby wymienić euro ale to bezpieczne.Natomiast jeżeli pobieracie pieniądze w bankomacie prowizja jest bardzo duża banki rozliczają tranzakcje w dolarach amerykańskich i dopiero przeliczaja na złotówki.

Awatar użytkownika
Ana
User
Posty: 23
Rejestracja: 13 lis 2010, o 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ana » 18 lut 2011, o 21:11

Selene pisze:W mbanku za niewielką opłatą (5zł) przy prowadzeniu konta można korzystać z wszystkich bankomatów na świecie bez prowizji. Oczywiście musimy mieć uznawaną za granicą.
Ale w mBanku masz za darmo bankomaty za granicą,w Polsce tylko Euronet,za korzystanie z innych płacisz prowizję. Ja specjalnie założyłam sobie ostatnio konto w AliorBanku,żeby mieć również wszystkie bankomaty w Polsce bez prowizji, nie wspominając już o świecie. Nie to,żebym chciała robić reklamę jakiegoś banku,ale specjalnie szukałam takiego, który zagwarantuje mi korzystanie z bankomatów po jak najniższych kosztach,czyli darmowe wyciąganie gotówki. Inną kwestią jest przeliczanie złotówek na obcą walutę,ale to już zależy od poszczególnych banków.

A wracając do prowizji za granicą,to jak korzystałam z bankomatu w Tunezji to było podobnie,czyli 10%prowizji,z tym że 2 lata temu. Może coś się zmieniło. Teraz staram się nie używać polskich kart w bankomatach zagranicznych. Jak jadę gdzieś na dłużej to wolę założyć sobie konto w danym kraju i nie płacić prowizji:)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 25 lut 2011, o 11:09

Ana pisze:Jak jadę gdzieś na dłużej to wolę założyć sobie konto w danym kraju i nie płacić prowizji:)
Czy to jest opłacalne?
Pewnie dużo formalności...

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 25 lut 2011, o 14:41

Nie jest opłacalne ponieważ zawsze jest prowizja za transfer z danego kraju do banku....jedynym rozwiązaniem jest płacenie kartą rozliczaną w dolarach amerykańskich wtedy wasz polski bank rozlicza to następująco: kwota np w lirach w sklepie.. polski bank dostaje info,że zapłaciliscie 1000 lirów i za złotówki kupuje USD i potem za te dolary dopiero liry z dnia kursu zapłaty w sklepie ale myk banków polega na tym ,że kwota jest księgowana kilka razy: w dniu rozliczenia tranzakcji i potem w dniu księgowania w banku:):)...jedyne co was wtedy interesuje to kurs USD/PLN..klient zawsze przegra..:)

ODPOWIEDZ