Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kitesurfing - pytanie o wiek

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Twist

Kitesurfing - pytanie o wiek

Post autor: Twist » 14 lip 2014, o 15:29

Cześć,

Planujemy z całą rodzinką wspólny wyjazd za granicę połączony z zajęciami kitesurfingowymi (pomysł żony, która stanowczo zaprotestowała przed kolejnym urlopem przesiedzianym d*** na plaży :> ) i chciałbym się dowiedzieć czy orientuje się ktoś jaki jest minimalny wiek dla dziecka, żeby mogło bezpiecznie wypróbować Kite.

Mam córkę 13 lat i syna 8 lat - Pani w biurze, z którego prawdopodobnie się wybierzemy stwierdziła, że córka może się jeszcze załapać na jakieś podstawowe zajęcia, ale i tak ostatecznie decyzję podejmie instruktor.

Nie znalazłem nigdzie złotego środka, żebym mógł być na 100% pewny tych informacji, więc może jest tu ktoś, kto ma wiedzę z tego zakresu. Syn prawdopodobnie nie będzie miał okazji żeby spróbować, ale myślę, że i dla niego znajdziemy jakieś zajęcie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Kitesurfing - pytanie o wiek

Post autor: Comen » 14 lip 2014, o 23:22

Witaj Twist. Ponieważ się jeszcze nie znamy to przedstaw się nam mniej więcej tutaj :)
Odpowiadając na Twoje pytanie. Raczej zależy to od określonego instruktora czy możliwości ubezpieczenia dziecka przez szkołę. Na pewno trzeba zachować zdrowy rozsądek - dziecko musi dobrze pływać, żeby poradzić sobie z latawcem. Wprawdzie sama waga ciała nie jest aż tak istotna jak ogólna kondycja fizyczna, ale przyjęło się uznawać że osoba zaczynająca przygodę z kitesurfingiem powinna mieć przynajmniej 35 kg. Z pewnością wiek 13 lat daje już możliwości uczestniczenia w tego typu kursach, z ośmiolatkiem może być natomiast ciężko, chociaż dzisiejsi mistrzowie w tym sporcie startowali nawet w młodszym wieku.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Twist

Kitesurfing - pytanie o wiek

Post autor: Twist » 15 lip 2014, o 08:25

Wielkie dzięki za odpowiedź, która potwierdziła moje przypuszczenia. Córce pozwolimy na jakieś podstawowe zajęcia, z synkiem nie będziemy ryzykować, myślę, że skimboard przy brzegu będzie dla niego równie wielką frajdą :)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ