Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
lucek

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: lucek » 14 sty 2015, o 20:00

Wie może ktoś w jaki sposób mogę przesłać znajomemu pieniądze do Chorwacji? Byłem tam u niego i niestety musiałem trochę pożyczyć i chciałbym teraz oddać.

Deleted

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: Deleted » 14 sty 2015, o 20:49

? Co za problem? trzeba mieć numer IBAN oraz kod SWIFT (zwany również BIC).

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: tango » 14 sty 2015, o 22:55

Można w swoim banku zrealizować tzw. przelew SEPA, a w tym celu wypełnić formularz papierowy 2xA4. Jak ktoś ma bankowość internetową to ma pewnie łatwiej...

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8121
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: gar » 15 sty 2015, o 09:08

Chorwacja jest w Unii Europejskiej, więc problemu z dostarczeniem pieniędzy przelewem bankowym za niewielkie pieniądze nie ma.

kary

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: kary » 15 sty 2015, o 17:43

W obrębie UE przelew można zrealizować również za pośrednictwem Easysend (pieniądze dochodzą na drugi dzień roboczy). Napisz dokładnie o jaką kwotę chodzi?

lucek

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: lucek » 15 sty 2015, o 21:19

Chodzi o 500 euro. Właśnie jest taki problem, że ja mam konto w złotówkach, więc nie wiem, ile musiałbym mu wysłać, żeby się zgadzało, to raz. A dwa, to skąd wziąć ten IBAn i SwiFT?
@kary i co to jest ten easysend?

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: tango » 15 sty 2015, o 21:52

IBAN i SWIFT swój masz podany na comiesięcznym wyciągu z konta.
Natomiast, jeśli chodzi o odbiorcę, to musi Ci on to podesłać.

Zdaje mi się, że na formularzu SEPA jest też pytanie o nazwę i adres banku odbiorcy przelewu (tak pamiętam jak przez mgłę).

Osobiście robiłem przelewy SEPA z własnego konta w PLN na Słowację - bank automatycznie pobrał mi z konta ilość PLN odpowiadającą podanej kwocie w euro.

kary

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: kary » 16 sty 2015, o 16:36

Za pośrednictwem easysend też możesz przelać kasę do Chorwacji (jak i innych krajów UE). 500 euro to ponad 2 tys zł - a więc kosztowałoby Cię to 9 zł. I tam od razu wpisujesz, że chodzi o 500 euro, to Ci na stronie automatycznie przeliczą ile to jest złotówek.

lucek

Jak przelać pieniądze do Chorwacji?

Post autor: lucek » 19 sty 2015, o 14:33

O, to fajnie, jak strona automatycznie przelicza, bo mój bank takiej opcji niestety nie ma.
A jaki oni tam mają przelicznik?

ODPOWIEDZ