Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Turystyka 60+

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Turystyka 60+

Post autor: Yoana » 11 lis 2015, o 20:14

Jakie miejsca polecacie dla osób 60+, zarówno w kraju, jak i za granicą? Np. moi teściowie często spędzają wakacje w Alpach (np. tam, gdzie są dostępne wyciągi) lub w stolicach europejskich typu Wiedeń/Praga. :)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Turystyka 60+

Post autor: Gollum » 11 lis 2015, o 20:40

Skoro się włóczą po górach, to dla nich nie ma ograniczeń. Mogą wszędzie

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Turystyka 60+

Post autor: Comen » 12 lis 2015, o 18:11

Oczywiście takie pytanie wymusza trochę myślenie stereotypami, bo w zasadzie nie ma żadnych przeciwskazań aby tego typu osoby wybrały się w zupełnie inne miejsca. Jak ich stać niech jadą na Karaiby. Trochę woodoo i "gandzi" nikomu nie zaszkodzi <rotfl>
Ale na pewno dużo starszych osób jeździ do uzdrowisk łącząc przyjemne z pożytecznym. Tak że jak najbardziej polecić można Krynicę, Kudowę-Zdrój czy Ciechocinek.
Z tego co pamiętam Hiszpanie dofinansowywali wczasy osobom starszym, co oznaczało, że biura podróży dla tej grupy wiekowej mogły realizować w miarę tanie turnusy np. na Balearach czy na Costa Brava. Nie wiem czy ten program dalej jest aktualny.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Turystyka 60+

Post autor: Gollum » 13 lis 2015, o 08:27

Karaiby z Paryża można znaleźć już od tysiąca w jedną stronę (lot oczywiście) na Gwadelupę albo Martynikę. Noclegi na miejscu u miejscowych (Airbnb) niespecjalnie drogie (oprócz hoteli, bo te przeważnie bardzo drogie)
Program dla starszych parę lat temu był intensywnie reklamowany i u nas, ale nie wiem, czy jeszcze będzie, bo coś ucichło

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Turystyka 60+

Post autor: tadeks » 13 lis 2015, o 18:20

Comen pisze:Oczywiście takie pytanie wymusza trochę myślenie stereotypami, bo w zasadzie nie ma żadnych przeciwskazań aby tego typu osoby wybrały się w zupełnie inne miejsca.
Oj Comen naraziłeś mi, jako świeżo upieczonemu sześćdziesięciolatkowi.
Przeczytaj Swoie zdanie.
A są wskazania, żeby wybierały inne miejsca? A są przeciwskazania, żeby wybierały te same miejsca co Ty i Przemek?

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Turystyka 60+

Post autor: creamcheese » 13 lis 2015, o 19:23

Brawo Tadziu <brawo>
Młoda fala najchętniej by nas wysłała w zimie do lasu. A tu się okazuje że my sami najchętniej właśnie zimą i właśnie do lasu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Turystyka 60+

Post autor: Comen » 14 lis 2015, o 23:19

tadeks pisze: Oj Comen naraziłeś mi, jako świeżo upieczonemu sześćdziesięciolatkowi.
creamcheese pisze:Brawo Tadziu <brawo>
Młoda fala najchętniej by nas wysłała w zimie do lasu. A tu się okazuje że my sami najchętniej właśnie zimą i właśnie do lasu.
No jeśli chodzi o "zupełnie inne miejsca", to oznacza nie te o których piszę poniżej. Bo nie ma wskazań i przeciwskazań. Ja tylko odpowiadam na pytanie Yoany. I proponuję np. ciepłe Karaiby a wy wolicie zimą do lasu. I dobrze tak trzymać. Piszcie o tym. Ja się nie znam :)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Turystyka 60+

Post autor: PermanentTravel » 19 kwie 2016, o 10:49

Yoana pisze:Jakie miejsca polecacie dla osób 60+?
Moja teściowa wielokrotnie jeździła z nami w Beskid Mały i na Wyżynę Krakowsko-Czestochowską. Nie dość, że "dawała radę" to jeszcze złapała takiego bakcyla, że po drugim wyjeździe musieliśmy ją zabrać do sklepu outdoor'owego :> Teraz na szlaku nie różni się zbytnio od "rasowego turysty" <tak> No i jak tylko słyszy, że proponujemy jej kolejny wyjazd, to cieszy się jak dziecko :) Nie jest przy tym istotne, że w tym terminie miała od dawna zaplanowane coś innego... "się przełoży" !!

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Turystyka 60+

Post autor: eDom » 2 maja 2016, o 02:44

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są seniorzy. Nie wszyscy mają siły na wspinanie się po górach, większość raczej woli spacerować po równinach. Dlatego doskonale spisują się dla nich Mazury lub też górskie miejscowości, ale z pozycji pieszego, a nie osoby wspinającej się.

ODPOWIEDZ