Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zaproszenie dla cudzoziemca

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Zaproszenie dla cudzoziemca

Post autor: amber » 14 lut 2016, o 23:21

Mam takie pytanie, czy ktoś kiedyś z Was załatwiał wizę/zaproszenie dla cudzoziemnca?
Jak to wygląda i od czego zacząć?
W zeszłym roku poznałam chłopaka z Azerbejdżanu, który podróżuje po świecie rowerem.
Chciałby teraz odwiedzić Polskę (a zrobił już ponad 40 000tys km na rowerze). Poprosił mnie o pomoc w załatwieniu zaproszenia,ale nie wiem co i jak.
Czytałam, że musi wykazać jakieś dochody i zabezpieczenie finansowe... Może ktoś miał podobą sytuację, albo wie jak to robić?

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Zaproszenie dla cudzoziemca

Post autor: Gollum » 15 lut 2016, o 08:42

Załatwiałem zaproszenie rodzinie z Krymu, gdy zaczęło być tam gorąco. Nie było to skomplikowane, parę minut pisania, gdy się ma potrzebne dane i gotowe. Składa się toto w urzędzie wojewódzkim. Tam mają stosowne wzory, które można pobrać wcześniej. Zapraszany i zapraszający muszą wykazać posiadanie pieniędzy. O ile pamiętam, w moim przypadku wystarczyło oświadczenie o dochodach, ale oni musieli mi dostarczyć kwity z Ukrainy. W międzyczasie na Krymie zrobiło się bardzo gorąco i rodzina wybrała emigrację na stałe, do USA. Końca procedury więc nie znam, bo owych kwitów już nie dostałem
Tu http://cudzoziemiecwpolsce.pl/zaproszen ... nowy-wzor/ jest coś na ten temat

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Zaproszenie dla cudzoziemca

Post autor: amber » 15 lut 2016, o 17:48

Ok dzięki za informację :)

ODPOWIEDZ