Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: tango » 21 sie 2016, o 21:00

Podaję link do bardzo sensownego poradnika dla turystów początkujących i średnio zaawansowanych.
Myślę też, że również osoby zaawansowane w turystyce w wolnej chwili mogą go przeczytać i mieć z tego przyjemność.

Poradnik jest teoretycznie adresowany do seniorów, ale jest tak rzeczowy i obszerny,
że myślę, że może on być pożyteczną lekturą dla osób w każdym wieku:

http://pttk.pl/publikacje/pub/poradnik_ ... y_moze.pdf

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: Gollum » 21 sie 2016, o 21:59

poczytam w wolnej chwili, ale już widzę jedno poważne niedopatrzenie, zresztą powszechne w absolutnie wszystkich tego typu wydawnictwach; jak wyznaczyć kierunek w lesie. Porostów na pniach zwykle nie ma, mrowiska mają regularny kształt, słoje się zobaczy, jeśli się ma przy sobie szlifierkę

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: eDom » 25 paź 2016, o 13:25

Poradnik rzeczywiście ciekawy, zwłaszcza przyda się kompletnym laikom bo to podstawowe informacje które powinien znać każdy podróżnik, wiadomo różne rzeczy się mogą przytrafić nie tylko w lesie. :>

Migotka33
User
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2017, o 08:05
Lokalizacja: warszawa

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: Migotka33 » 15 lut 2017, o 15:18

Ja mam radę dla tych, którzy jadą poza granice Polski. warto jest korzystać z kantorów online. Znajomy mnie namówił i jestem bardzo zadowolona. Korzystałam z Regulamin Forum (pkt.6). Bardzo korzystne kursy.

Minty
User
Posty: 10
Rejestracja: 27 maja 2016, o 11:43

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: Minty » 8 mar 2017, o 13:27

A ja podsuwam artykuł o tym, jak zorganizować wakacyjny wypad - https://blip.pl/tani-wyjazd-wakacyjny-szukac-okazji/. Przydatne zwłaszcza dla debiutujących wycieczkowiczów, ale mogą z niego skorzystać i średnio zaawansowani podróżnicy :). Przydało mi się kilka porad, w zeszłym roku gościłem w Wenecji, a w tym wybieram kierunek bałkański.

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: tango » 12 mar 2017, o 05:08

Rzeczywiście tekst czyta się dobrze...
...choć w przeważającej części traktuje o "oczywistych oczywistościach"...

Ochorowiczowka
User
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2017, o 10:08
Lokalizacja: Wisła

Poradnik dla turystów (nie tyllko dla seniorów)

Post autor: Ochorowiczowka » 8 lis 2017, o 10:19

Takie oczywistości nawet dla średnio zaawansowanych turystów bardzo się przydają, pamiętajmy że jednak poradnik jest z myślą o tych początkujących oraz seniorach, jak dla mnie to fajna sprawa :)

ODPOWIEDZ