Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Aktualne mapy górskie

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Aktualne mapy górskie

Post autor: PermanentTravel » 12 paź 2016, o 19:43

Za uprzejmością wydawnictw kartograficznych Compass oraz Galileos oddaję w Wasze ręce zestaw darmowych, górskich map turystycznych, które możecie do woli przeglądać online. Na chwilę obecną są to najbardziej aktualne mapy z dostępnych. Większość z nich została wydana w 2016 r.

Aby oglądnąć interesującą Was mapę wystarczy kliknąć w jej okładkę.

Cały zestaw znajdziecie TUTAJ!

Korzystajcie do woli <tak>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mapa drukowana czy cyfrowa?

Post autor: gar » 12 paź 2016, o 20:48

Super sprawa.
Przeglądnąłem już 1 mapę której w domu nie mam (wiadomo od razu czy warto kupić).
Dzięki.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Mapa drukowana czy cyfrowa?

Post autor: PermanentTravel » 13 paź 2016, o 09:21

Proszę bardzo ;) Mapy Compassa przegląda się w przeglądarce wygodniej niż te ze Studio PLAN ze względu na większe okno. Jestem jednak z nimi w kontakcie i możliwe, że pod wpływem mojej sugestii Galileos niebawem powiększy okienko ;) Jak tylko czegoś się dowiem dam znać <tak>

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Mapa drukowana czy cyfrowa?

Post autor: dinksiarz » 13 paź 2016, o 12:35

Jeżeli wybieram się w teren to li i jedynie mapa papierowa. Parę razy zdałem się na mapę w "smyrtfonie" i szczerze telefon wyprowadził by mnie to w zupełnie inne miejsce niż planowałem. Mapa papierowa daję więcej szczegółów topograficznych i obejmuje większy zasięg niż fragmencik niewielki terenu na wyświetlaczu telefonu.
Jeżeli chodzi o zwiedzanie miast, to tu już oddaje się w ręce google maps.
A przygotowując trasę po górkach korzystam podobnie jak PermanentTravel z mapek zamieszczonych na stronie wydawnictwa Compass i jest to naprawdę nieoceniona pomoc. I chwała wydawnictwu Compass, że zamieszcza swoje mapy online

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Mapa drukowana czy cyfrowa?

Post autor: PermanentTravel » 13 paź 2016, o 12:49

W terenie również jestem zwolennikiem druku. A cyfrowe edycje są dobre nie tylko do planowania ale również po to, żeby zorientować się czy warto daną mapę kupić.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Mapa drukowana czy cyfrowa?

Post autor: Comen » 13 paź 2016, o 16:15

PermanentTravel pisze:Za uprzejmością wydawnictw kartograficznych Compass oraz Galileos oddaję w Wasze ręce zestaw darmowych, górskich map turystycznych, które możecie do woli przeglądać online. Na chwilę obecną są to najbardziej aktualne mapy z dostępnych. Większość z nich została wydana w 2016 r.
Zastanawiam się czy tylko polskie wydawnictwa mapowe dają takie udogodnienia czy też można w podobny sposób podejrzeć dokładne mapy z terenów Czech, Węgier, Rumunii, Niemiec, Alp, Skandynawii, itp?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Mapa drukowana czy cyfrowa?

Post autor: PermanentTravel » 13 paź 2016, o 18:59

Comen pisze: Zastanawiam się czy tylko polskie wydawnictwa mapowe dają takie udogodnienia czy też można w podobny sposób podejrzeć dokładne mapy z terenów Czech, Węgier, Rumunii, Niemiec, Alp, Skandynawii, itp?
Nie wiem jak z wydawnictwami ale bez problemu można znaleźć mapy do ściągnięcia w necie. Zrobiłem tak - sprawdziłem jak po rumuńsku mówi się "mapy gór", wyskoczyło mi "harta munți", dodałem do tego "online" i wyskoczyła mi choćby taka stronka. Znajdziesz tu mnóstwo map Karpat Rumuńskich. Myślę, że w razie potrzeby podobnie można byłoby zrobić w przypadku innych krajów ;)

ODPOWIEDZ