Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Baloo

Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Baloo » 22 kwie 2011, o 12:22

Chciałem wyskoczyć gdzieś z dziewczyną na kilka dni, żeby się jeszcze rozerwać przed obroną pracy. Lubimy aktywnie spędzać czas, więc widokówkowe trasy piesze, rowerowe, czy inne atrakcje są jak najbardziej dla nas wskazane! Z góry zaznaczę, że mieszkamy w małopolskim, więc nie wysyłajcie mnie proszę na drugi kraniec Polski ;-) Ostatnio byliśmy w Szczawnicy - trasa rowerowa do Czerwonego Klasztoru po prostu przepiękna!!! Będę wdzięczny, gdybyście mogli polecić mi jakieś fajne miejsca, które warto zobaczyć!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 22 kwie 2011, o 12:46

Było by nam miło, gdybyś się najpierw przedstawił w odpowiednim wątku.

Baloo

Post autor: Baloo » 22 kwie 2011, o 13:22

Już to zrobiłem ;-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 22 kwie 2011, o 14:35

Dwie propozycje:

- Beskid Śląski (Wisła, Koniaków, Istebna, Barania Góra)
- Bieszczady (Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne, Wołosate, Tarnica, Połonina Wetlińska)

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 22 kwie 2011, o 15:52

Jeśli podobały Ci się okolice Szczawnicy, to od siebie dodam Beskid Sądecki, Mały, Wyspowy, albo Gorce - Wszędzie masz blisko a widoki są świetne.

Naturalnie zawsze warto pomyśleć nad Tatrami - tam zawsze jest pięknie (może po słowackiej stronie?)

Jeśli chcielibyście ruszyć się za granicę, to polecam Słowacki Raj.

A jeśli tym razem bardziej zależy Wam na relaksie, to rozważcie opcje ciepłych źródeł na Węgrzech - Z Krakwa to tylko ok 400 km.

Opcje można mnożyć ;)

Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Post autor: Donna » 23 kwie 2011, o 16:49

Tonfa pisze:rozważcie opcje ciepłych źródeł na Węgrzech - Z Krakwa to tylko ok 400 km.
ja proponuję coś bliżej np. wody termalne na Słowacji

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 23 kwie 2011, o 22:35

Ja zaproponuję Góry Świętokrzyskie (wyprawę na Święty Krzyż) lub Sandomierz. W sam raz na długi weekend ;-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Baloo

Post autor: Baloo » 25 kwie 2011, o 14:03

Stokrotne dziękuję za propozycję ;-) początkowo myśleliśmy o Krynicy - jakiejś wycieczce pieszej na szczyt, rowerach, basenie, parku linowym itp. Teraz przynajmniej mam jakieś rozeznanie i z pewnością coś wybiorę!

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 26 kwie 2011, o 16:57

Donna pisze:ja proponuję coś bliżej np. wody termalne na Słowacji
Jak dla mnie źródła na Węgrzech, łącznie z terenami i atrakcjami okolicznymi (jak wspaniałe wino) są bardziej atrakcyjne. Jeśli Słowacja to góry - są bardzo urokliwe.

Krynica ma swój urok. Jeśli planujecie wycieczkę górską, proponuję stronę Beskidu Niskiego - zawsze wybieram mniej uczęszczane szlaki.

W Krynicy jest bardzo fajna karczma ze świetnym jedzeniem, z tego co pamiętam nazywa się Siwy Dym, ale nie głowy nie daję.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 15 maja 2011, o 17:46

Jak z rowerami to może Jura?
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Adler » 3 lut 2012, o 10:52

Jakie są Wasze propozycje na wyjazd weekendowy w połowie lutego (2 osoby)?

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Abderyta » 3 lut 2012, o 11:26

Tylko i wyłącznie Ustroń i/lub Wisła! Do południa spacery po tamtejszych malowniczych wzniesieniach, następnie obiad w magicznej atmosferze "Innej Epoki" (Wisła) lub "Czarciego Kopyta" (Ustroń), następnie spacery po deptakach w centrach, a wieczorem piwo i mecz w Guinness Pubie (Wisła).
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Adler » 4 lut 2012, o 11:18

Ok, a biorąc pod uwagę aktualne, ciężkie warunki atmosferyczne...
Co jeszcze polecacie?

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: amber » 7 lut 2012, o 09:14

Bieszczady a mianowicie wyjazd do Wetliny :)
piękna pogoda, mroźna plus wspaniałe widoki:)
a przy zejściu ze szlaku można rozgrzać się winkiem w Starym Siole:)

A jak nie to warto wybrać się po prostu gdzieś do schroniska górskiego. Tam zawsze jest przyjaźnie, można posiedzieć przy dźwięku gitar, napić się gorącej herbaty z miodem :)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Yoana » 21 maja 2012, o 22:20

Fromena, a może polecisz jakiś obiekt noclegowy/pensjonat (ceny nie za wysokie) na terenie Zwierzyńca? Chodzi mi przede wszystkim o miejsce z którego byłoby blisko do np. wypożyczalni rowerów, tak, aby móc pozwiedzać cały teren aktwnie :-) i skąd najlepiej rozpocząć wyprawę rowerową Twoim zdaniem?

Z góry dziękuję... :-)

Prosiłabym również o informację o połączeniach między Zwierzyńcem a Zamościem :-)

Będę wdzięczna!
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Fromena » 25 maja 2012, o 16:35

Joanno, jeśli chodzi o obiekty noclegowe to nie bardzo mogę coś powiedzieć. Ostatnio byłam w domkach niedaleko zalewu Rudka, po którym pływa się kajakami i było fajnie. Domki te są 4-osobowe, oto dokładny ich opis:
Domek posiada dwa pokoje, w których znajdują się po dwa łóżka, lampka nocna, szafka na ubrania. Każdy domek posiada aneks kuchenny wraz z lodówką, kuchenką gazową oraz naczynia kuchenne. Posiłki można przygotowywać we własnym zakresie.
Obydwa domki posiadają super przygotowane łazienki (prysznic, umywalka WC)

Co do wypożyczalni rowerów nie jestem też za bardzo zorientowana. Tutaj mam adres do stronki oferującej wypożyczanie: http://www.rowery-zwierzyniec.pl/
Jeśli chodzi o trasę rowerową to zależy na ile dni chcecie to rozłożyć i ile km przejechać. Chyba najlepiej wybrać się w stronę Krasnobrodu albo Józefowa.

Z Zamościa do Zwierzyńca masz ciągle busy, które odjeżdżają z parkingu po przeciwnej stronie dworca.

A może wolelibyście mieszkać w Zamościu? Ostatnio tam spałam w dość dobrym ośrodku blisko starówki.

Służę radą jeśli będziecie coś potrzebowali ;-)

P.S: Polecam kajaki!!!
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Babas12

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Babas12 » 13 gru 2012, o 02:01

hej... gdzie można wybrać się na jakiś dłuższy wyjazd w ciche, piekne i spokojne miejsce?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Comen » 13 gru 2012, o 07:18

Witam nową osobę na forum. Przedstaw się nam bliżej tutaj
Jeśli chodzi o Twoje pytanie to też zależy od tego jak daleko chcesz jechać w poszukiwaniu czegoś takiego oraz czego się konkretnie spodziewasz. Ciche, piękne i spokojne miejsca z pewnością znajdziesz i w Norwegii i w Nowej Zelandii <tak> . Gdyby to było jednak trochę za daleko to przecież i w Polsce jak się dobrze poszuka można takie ostoje znaleźć. Ciekawym miejscem będzie np. jezioro Wigry i jego okolica na Podlasiu. Warto też powędrować w Beskid Niski śladem połemkowskich cerkwi, a również i Bieszczady, pomimo że co raz bardziej modne, oferują wiele miejsc spokojnych i nieuczęszczanych. Przykładem niech będzie Terka niewielka wieś w dolinie Solinki. Również i Małopolska oferuje wiele pięknych i spokojnych miejsc. Słabo spenetrowany turystycznie jest np. Beskid Średni a taka np. Koskowa Góra to wg mnie jedno z bardziej malowniczych miejsc w polskich górach z pięknym widokiem na Tatry. W okolicy pewnie znajdzie się trochę gospodarstw agroturystycznych, zwłaszcza że niewielkie przysiółki położone są nawet pod samym szczytem góry.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Adler » 24 lut 2013, o 00:36

Może to się komuś przyda.
Kilka, a nawet kilkadziesiąt ciekawych miejsc, idealnych na spędzenie urlopu/weekendu wg. wydawnictwa Hachette: tutaj

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: mariusz77 » 24 lut 2013, o 11:42

Yoana pisze:Fromena, a może polecisz jakiś obiekt noclegowy/pensjonat (ceny nie za wysokie) na terenie Zwierzyńca? Chodzi mi przede wszystkim o miejsce z którego byłoby blisko do np. wypożyczalni rowerów, tak, aby móc pozwiedzać cały teren aktwnie :-) i skąd najlepiej rozpocząć wyprawę rowerową Twoim zdaniem?

Z góry dziękuję... :-)

Prosiłabym również o informację o połączeniach między Zwierzyńcem a Zamościem :-)

Będę wdzięczna!
Yoanno a może zrobić bazę w Suścu? Z tego co słyszałem domki tam nie rujnują kieszeni;masz blisko do Szumów a i okolice sprzyjają zwiedzaniu rowerowemu.

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Re: Planujesz wyjazd/wycieczkę? Doradzimy...

Post autor: Fromena » 24 lut 2013, o 23:31

Tak na marginesie to wyjazd Yoanny już dawno się odbył :)

Jeśli chodzi o bazę noclegową w Suścu to jest tam też w czym wybierać. Ja ze swej strony nie bardzo mogę coś polecić bo nie byłam tam w żadnym obiekcie noclegowym. Każda z miejscowości ma swój urok, ale zależy czego szukamy. Na pewno większego spokoju zaznamy w Suścu, ale stamtąd jest się trudniej dostać gdziekolwiek jeśli nie posiadamy swojego własnego pojazdu (z autobusami sprawa ciężka). W Zwierzyńcu jest z tym trochę łatwiej.

Zimą w naszych rejonach też jest co robić :) Roztoczańskie kuligi cieszą się dużą popularnością, a praktycznie utrzymujący się śnieg od grudnia pozwala na tego typu rozrywkę. Do tego są jeszcze 3 wyciągi narciarskie (Jacnia, Krasnobród i Justynówka k.Tomaszowa Lub.).
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

pawelqqq1987

Pomoc w doradzeniu wyjazdu :)

Post autor: pawelqqq1987 » 27 gru 2014, o 11:45

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Ten rok to nasz pierwszy wypad zagraniczny. Kierunkiem naszej wycieczki był Budapeszt na 5 dni. Bardzo nam się spodobało i w przyszłym roku nastawiamy się ponownie na jakiś wyjazd. Sprawa jest o tyle trudna że moja druga połówka ma chorobę lokomocyjną i droga na którą byłaby chętna to do 500 km. I tutaj zaczyna się problem z którym nie mogę sobie poradzić. Szukam już jakiś czas miejsca za granicą ciekawego w którym można by było spędzić ok 5 dni. Rozważałem Rumunię ale do tego odcinka to tylko północna część bo Constanta to już 1200 km :(

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje byłbym bardzo wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Pomoc w doradzeniu wyjazdu :)

Post autor: yaretzky » 27 gru 2014, o 12:24

Witaj...
Możliwości jest full...
Napisz coś o preferowanych przez Was formach wypoczynku - aktywnie czy biernie, bardziej górskie klimaty czy raczej "płasko", góry - morze - jeziora, lubicie chodzić czy być może coś "rowerowego", kurorty z "disco" czy "pustelnie"... <lol> , miasta czy raczej "wiejskie" klimaty... Znajdziemy coś na 100 % ale musimy wiedzieć jak lubicie wypoczywać... <tak> <mysli>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Pomoc w doradzeniu wyjazdu :)

Post autor: gar » 27 gru 2014, o 13:20

Jak mniemam jechaliście własnym autem, ale wolelibyśmy mieć pewność jakim środkiem transportu dysponujecie.

pawelqqq1987

Pomoc w doradzeniu wyjazdu :)

Post autor: pawelqqq1987 » 27 gru 2014, o 14:17

Dziękuję z odzew ;)

- środek transportu mamy (samochód),
- z racji tego że mamy w przyszłym roku ślub i koncentrujemy większość budżetu na podróż poślubną chcielibyśmy się zamknąć w 3500 zł to już max którą byśmy dysponowali,
- spędzanie zdecydowanie aktywnie (zwiedzanie, krajobrazy, poznawanie kultury innych narodów)
- wieczorna imprezka również OK
- myślę ze płasko (ponieważ moja woli coś zobaczyć, zwiedzić a spacery po górach i zdobywanie szczytów po 6h ją nie pociąga),
- miejsce w którym byłoby co robić
- kraj-rejon gdzie nie będziemy cały czas w podróży marnując czas w samochodzie

Analizowałem możliwe kierunki wyjazdu to tak:
- Polska - udając się w stronę północna to słabo bo woj. świętokrzyskie, małopolskie (nie licząc gór), podkarpackie do 500 km nie ma nic co by nas zainteresowało, propozycja która padła z jej strony to Zakopane lecz wg mnie to strasznie oklepany region, wolałbym zagranicę i nowe kultury i ludzi,
- Rumunia - co mnie bardzo zdziwiło to to że ludzie przychylnie się wypowiadają na jej temat, nie raz się słyszało jakie to niebezpieczne państwo - ludzie, lecz tam nie znalazłem ciekawych miejsc poza Constantą nad m. Czarnym,
Słowacja - teraz drogo i temat poruszaliśmy rok temu za dużo drogi w samochodzie pomiędzy ciekawymi pkt i do tego Euro więc porzuciliśmy temat
Czechy - coś do tylu km znalazłoby się ale nic interesującego nie znalazłem,
Węgry - temat był analizowany w tym roku przed wyjazdem to tylko Budapeszt znaleźliśmy gdzie mile byliśmy zaskoczeni i bardzo zadowoleni ;)

ODPOWIEDZ