Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Donna » 12 maja 2011, o 23:05

Co robicie gdy pogoda nie wypali w czasie Waszego wypoczynku/urlopu?
Wasze propozycje na psią pogodę.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 13 maja 2011, o 00:10

1) Oglądanie meczów piłkarskich.
2) Dysputy futbolowo-polityczno-filozoficzne z przyjaciółmi (najlepiej w knajpie przy kominku).
3) Oglądanie filmów np. Allena, Zelenki lub Tarantino.
4) Gra w "Magię i Miecz", "Scrabble" lub "kartkę na czole" (nie wiem, jak to się nazywa w oryginale).
5) Szperanie bez celu w internecie.
6) Spanie.
7) To drugie fajne na "s".
8) Czytanie Allena, Milla, Berlina, Graya, Singera, Hornby'ego, Garcię Marqueza lub Sapkowskiego.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: amber » 6 sty 2014, o 07:17

Gry karciane i można rozwijać duszę hazardzisty, gra w twisterra ( i tu nie trzeba mieć planszy).
Ubrać płaszcz przeciwdeszczowy i pójść mimo wszystko na spacer.
Deszczowa pogoda to barowa pogoda :)

Na wakacjach/urlopie nigdy nie korzystam z internetu więc buszowanie po sieci odpada :)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: yaretzky » 6 sty 2014, o 18:59

Donna pisze:Co robicie gdy pogoda nie wypali w czasie Waszego wypoczynku/urlopu?
1) My zawsze mamy super pogodę podczas urlopów - jakby co to pytajcie nas kiedy bierzemy urlop ;)
2) Jak mawiają w Norwegii: "Nie ma złej pogody, są tylko ludzie źle ubrani".
I tego się trzymajmy !!!
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

łapka24
User
Posty: 30
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: łapka24 » 15 sty 2014, o 14:00

1) aquapark
2) cieplejszy ubiór i spacer
3) wypad do knajpy
4) spanie
5) nadrabianie zaległości filmowych
6) dobra książka

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Comen » 15 sty 2014, o 22:49

Bywało tak że w czasie kilkunastodniowego wakacyjnego wyjazdu zdarzało sie kilka dni z kiepską pogodą. Ponieważ zawsze mieliśmy dość napięty plan zwiedzania więc jedyną możliwością było tak dobrać wycieczki żeby jak najmniej zmoknąć. No więc w dni deszczowe miasta, muzea ewentualnie jaskinie (np. w Postojnej byliśmy w dniu w którym non-stop lało) no a w dni słoneczne plenery, góry jakieś dłuższe trasy piesze no i punkty widokowe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: gar » 16 sty 2014, o 16:43

Są miejsca w których mimo iż pogoda nie dopisuje (wg zwykłego turysty) dla innego jest ogromnym plusem. Kto był we mgle i przy mżawce chociażby na Błędnych Skałach wie o czym piszę.
Poza tym zgadzam się że nie ma złej pogody (z małymi wyjątkami), są tylko ludzie do niej nieprzygotowani.

ziololudek

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: ziololudek » 27 cze 2014, o 18:29

Błędne Skały udało mi się kiedyś przemierzyć co prawda nie we mgle, ale praktycznie w egipskich ciemnościach, jeszcze wchodziłam od strony wyjścia...Miałam wrażenie, że z labiryntu zaraz wyłoni się sam Duch Gór;)
Ciekawie było, nie powiem...
Jak jest lato i leje deszcz to chętnie wybieram się na szlak, oczywiście w ramach rozsądku. Istnieje bowiem szansa, że inni turyści zrezygnowali i będzie cisza i spokój, bez zbędnego tłoku.
A czasem po prostu siedzę przy oknie, gapię się przez szybę na parujące góry i wzdycham. Trochę z tęsknoty, a trochę z zawodu.
A częściej to po prostu- kocyk, kawka i książka:)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Adler » 26 sie 2014, o 11:36

Peleryna przeciwdeszczowa, względnie ciepła kurtka i nie ma zmiłuj.
Jeśli ktoś woli ciepło domowe, to ma możliwość nadrobienia zaległości na forum. ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Adler » 24 gru 2014, o 14:36

Portal wp.pl sugeruje 8 wyjątkowych miejsc na jednodniowy wyjazd, gdy pogoda nie dopisze.
Myślę, że można te miejsca dopisać sobie do listy przy okazji pobytu w regionie, okolicy.
Wspominam o tym tutaj, gdyż nasi forumowicze proponowali już te miejsca. <tak>

Propozycje:

1. Afrykarium, Wrocław
2. Muzeum Pomorza Środkowego, Słupsk
3. Planetarium, Toruń
4. Biblia Gutenberga, Pelplin
5. Akwarium, Gdynia
6. Muzeum Bursztynu, Gdańsk
7. Muzeum Lotnictwa Polskiego, Kraków
8. Aquapark Fala, Łódź


Opis: tutaj

Może znacie inne, sprawdzone miejsca w kraju (obiekty muzealne, rekreacyjne, kulturalne, gastronomiczne, itp.), które warto zobaczyć "Gdy pogoda nie dopisze"?

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: tango » 26 gru 2014, o 15:51

admin pisze:Portal wp.pl sugeruje
7. Muzeum Lotnictwa Polskiego, Kraków
Z tym bym nieznacznie polemizował, bo przechodzenie między poszczególnymi hangarami w deszczu to żadna przyjemność, a ponadto część ekspozycji jest na wolnym powietrzu.
Może znacie inne, sprawdzone miejsca w kraju (obiekty muzealne, rekreacyjne, kulturalne, gastronomiczne, itp.), które warto zobaczyć "Gdy pogoda nie dopisze"?
W ciemno bym dopisał przede wszystkim Kopalnię Soli w Wieliczce!
...a także:
Jaskinię Wierzchowską Górną, Jaskinię Nietoperzową, Jaskinię Ciemną i Grotę Łokietka w okolicach Krakowa. Zwłaszcza do Wierzchowskiej Górnej i Nietoperzowej można podjechać nieomal pod samo wejście.

Ponadto inne obiekty podziemne jak np.
Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Jaskinię Raj pod Kielcami, Muzeum Złota w Złotym Stoku, podziemia Gór Sowich, jak również Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Adler » 26 gru 2014, o 19:19

tango pisze:Z tym bym nieznacznie polemizował, bo przechodzenie między poszczególnymi hangarami w deszczu to żadna przyjemność, a ponadto część ekspozycji jest na wolnym powietrzu.
tango pisze:W ciemno bym dopisał (...) Międzyrzecki Rejon Umocniony.
A czy czasem nie jest podobnie z MRU?
Z tego co pamiętam (a byłem tam w 2007r.) Międzyrzecki Region Umocniony i jego poszczególne etapy zwiedzania odbywają się zarówno w części podziemnej (pamiętam miejsce z nietoperzami), jak i na zewnątrz - przy tych charakterystycznych zielonych bunkrach. Tę część zwiedzałem właśnie w deszczu i przy mocnym wietrze, średnia przyjemność. <nie>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: gar » 26 gru 2014, o 20:43

Jeśli Aquapark Łódź to wszystkie aquaparki wchodzą w grę. Szczególnie będą tu pasowały baseny termalne (Podhale, Cieplice).
Polecam również Muzeum Chleba w Radzionkowie, Chlebową Chatę w Górkach, kopalnię soli w Bochni, papiernię w Duszniakach, Wawel itd. itd.
Poza tym nie ma złej pogody są tylko nieprzygotowani ludzie.

.Grisza.

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: .Grisza. » 27 gru 2014, o 10:52

Po co ci pogoda? Nad morzem pogoda bywa kapryśna, jednak będąc w Jastarni są tak piękne plaże, tak piękne miejsca, że na pogodę nie zwracasz uwagi ..Regulamin Forum... polecam noclegi

No toś już chyba sobie "popolecał"... Na tym zakończymy Twoją "aktywność" w tym poście...
Mimo wszystko zapraszam tutaj...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Comen » 27 gru 2014, o 18:29

tango pisze: Jaskinię Wierzchowską Górną, Jaskinię Nietoperzową, Jaskinię Ciemną i Grotę Łokietka w okolicach Krakowa.

Ponadto inne obiekty podziemne jak np.
Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Jaskinię Raj pod Kielcami, Muzeum Złota w Złotym Stoku, podziemia Gór Sowich, jak również Międzyrzecki Rejon Umocniony.
Akurat te wymienione jaskinie raczej bez problemu. Ale nie wszystkie jaskinie są dostępne w deszczu. Przypominam sobie Punkvę w której akurat po obfitych opadach nie można było płynąć łódkami a to jest jednak znaczna część atrakcji w tym miejscu. Podejrzewam że w kilku innych przypadkach może być podobnie, nie wiem czy także i w Złotym Stoku odwołują wycieczkę łodziami, na pewno tak jest w Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Adler » 20 lip 2018, o 16:27

W Bieszczadach:

7 pomysłów -> https://naszebieszczady.com/co-robic-w- ... da-deszcz/

Chętnie poczytam też Wasze inne propozycje.
Może się bowiem okazać, że pogoda w przyszłym tygodniu będzie znów kiepska. :(

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: tango » 21 lip 2018, o 19:00

Osobiście gdybym miał urlop w Bieszczadach to w pierwszej kolejności starałbym się zobaczyć maksimum drewnianych cerkiewek, nawet bezczelnie poszukując kościelnych żeby wpuścili do środka.

Poza tym w Sanoku jest skansen i Wystawa Beksińskiego.

Poza tym bezwzględnie pojechałbym do Browaru Ursa Maior po dobre piwo. Uherce Mineralne.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Adler » 21 lip 2018, o 22:46

tango pisze:
21 lip 2018, o 19:00
Osobiście gdybym miał urlop w Bieszczadach to w pierwszej kolejności starałbym się zobaczyć maksimum drewnianych cerkiewek, nawet bezczelnie poszukując kościelnych żeby wpuścili do środka.
Jest to jakiś pomysł, ale wątpię, czy będzie nim zainteresowana moja prawie już 3-letnia córka.
tango pisze:
21 lip 2018, o 19:00
Poza tym w Sanoku jest skansen
Byliśmy.
tango pisze:
21 lip 2018, o 19:00
i Wystawa Beksińskiego.
To już dla koneserów. Chyba nimi nie jesteśmy. :(
tango pisze:
21 lip 2018, o 19:00
Poza tym bezwzględnie pojechałbym do Browaru Ursa Maior po dobre piwo. Uherce Mineralne.
Mamy w planach. Mam nadzieję, że jest jakiś kącik dla małych dzieci. Trzeba sięgnąć głębiej do portfela, bo ceny tych piw bardzo wysokie. Ciekawy jestem, czy rzeczywiście to piwo takie dobre, czy to tylko slogan reklamowy. (T)

Basen Aquarius w Lesku i Park Miniatur Sakralnych w Myczkowcach są w planie.
Pogoda w przyszłym tygodniu dla Soliny nie napawa optymizmem.

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: tango » 22 lip 2018, o 06:18

germ@n pisze:
21 lip 2018, o 22:46
tango pisze:
21 lip 2018, o 19:00
Osobiście gdybym miał urlop w Bieszczadach to w pierwszej kolejności starałbym się zobaczyć maksimum drewnianych cerkiewek, nawet bezczelnie poszukując kościelnych żeby wpuścili do środka.
Jest to jakiś pomysł, ale wątpię, czy będzie nim zainteresowana moja prawie już 3-letnia córka.
Na poziomie "dziecięcym" to stare drewniane obiekty sakralne np. ciekawie i oryginalnie pachną.
germ@n pisze:
21 lip 2018, o 22:46
tango pisze:
21 lip 2018, o 19:00
i Wystawa Beksińskiego.
To już dla koneserów. Chyba nimi nie jesteśmy. :(
Chyba jednak nie dla koneserów, natomiast jest oryginalna, wyrazista, jedyna w swoim rodzaju i zapadająca w pamięć.

Natomiast mam pewne wątpliwości czy do oglądania przez dzieci.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Gdy pogoda nie dopisze w czasie urlopu.

Post autor: Yoana » 25 lip 2018, o 11:56

Dobrze, gdy w miejscu noclegów są dodatkowe atrakcje dla dzieci, takie jak basen, hala sportowa, plac zabaw, miejsce na grilla, biblioteka, kawiarnia, boiska, itp. Wtedy dziecko nie nudzi się, a i rodzice mogą też aktywnie spędzić czas urlopu. (D)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ