Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ubezpieczenie na wyjazd

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Adler » 29 cze 2011, o 14:21

Czy możecie polecić sprawdzoną ofertę ubezpieczenia wyjazdu krajowego, zagranicznego, egzotycznego?
Z jakich usług najczęściej korzystacie?

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 30 cze 2011, o 23:44

Myślę, że warto zainteresować się ofertą dot. ubezpieczeń turystycznych w firmach:

-Warta
-Ergo Hestia
-Signal Iduna
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: rabit » 30 wrz 2011, o 20:22

Yoana mam pytanie znasz jakies dobre ubezpieczenie na wyjazd? teraz potrzebuje...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Adler » 7 paź 2011, o 19:18

Yoana pisze:Myślę, że warto zainteresować się ofertą dot. ubezpieczeń turystycznych w firmach:
-Warta
-Ergo Hestia
-Signal Iduna
Do listy dodam także:

- Allianz (Globtroter Direct)
- Aviva
- Generali

Ciekawy opis ubezpieczeń turystycznych (1)
Ciekawy opis ubezpieczeń turystycznych (2)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Adler » 28 lip 2014, o 21:13

Temat na czasie, dlatego postanowiłem przyjrzeć się nieco dokładniej jednej z zaproponowanych powyżej firm...

W "Signal Iduna" jest możliwość szybkiego zakupienia online dowolnego pakietu ubezpieczenia turystycznego (pakiety: standard, prestiż, sport). Sprawdziłem możliwość ubezpieczenia pobytu np. na terenie Słowacji w konkretnym terminie, biorąc pod uwagę górskie wędrówki i ewentualny wypadek ("po stronie słowackiej"). <mysli>

W przypadku wersji standardowej suma ubezpieczenia wynosi maksymalnie równowartość w złotych
6000 Euro - to ważne przy zwrocie kosztów za transport medyczny (ratownictwo górskie).

Płatności: tu już wg. uznania...
standard: 30-50zł
prestiż: 50-90zł
sport: 115-270zł
Generalnie im wyższa składka (lepszy pakiet), tym więcej dodatkowych możliwości ubezpieczenia oraz wyższe max. kwoty.

Okres ubezpieczenia: min. 1 dzień, max. 1 rok.

Źródło mojej analizy: "Bezpieczne Podróże Indywidualne".
Ogólne warunki ubezpieczenia: "Bezpieczne Podróże"

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: creamcheese » 28 lip 2014, o 22:13

Ubezpieczałem się na Tatry Wysokie ostatnio.
...No i chciałem zabłysnąć ale kwity wyrzuciłem i nie podam szczegółów.
Generalnie, na 2 dni z kosztami leczenia. NW i akcja ratownicza, do bodajże 100.000 pln- zapłaciłem 30 zł.
Jak potrzebujecie szczegółów to odnajdę dokumenty i podam

Awatar użytkownika
Rozalind
User
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2015, o 09:02

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Rozalind » 23 sty 2015, o 09:46

Nie polecam jak ktoś jedzie do Szwajcarii Alpenverein. Chwalą się zniżkami, znajomością na całe Alpy, ale Szwajcarzy mają to gdzieś... nie ma zniżek, a wrazie pomocy medycznej i tak zapłacisz dużooo... Nie wiem jak w innych krajach, ale podobno we Francji daje to sporo zniżek.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: yaretzky » 24 sty 2015, o 22:10

Rozalind pisze:Nie polecam jak ktoś jedzie do Szwajcarii Alpenverein. Chwalą się zniżkami, znajomością na całe Alpy, ale Szwajcarzy mają to gdzieś... nie ma zniżek, a wrazie pomocy medycznej i tak zapłacisz dużooo...
<mysli>
Nie jestem pewien, ale coś mi się kojarzy że Norden powinien coś wiedzieć na ten temat - pisał gdzieś na Forum o swoim członkostwie w klubie wysokogórskim "AV"... <mysli>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rozalind
User
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2015, o 09:02

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Rozalind » 29 sty 2015, o 20:56

Z chęcią bym posłuchał, ja nie polecam ;)

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: evil » 29 sty 2015, o 21:09

Rozalind pisze:Nie polecam jak ktoś jedzie do Szwajcarii Alpenverein. Chwalą się zniżkami, znajomością na całe Alpy, ale Szwajcarzy mają to gdzieś... nie ma zniżek, a wrazie pomocy medycznej i tak zapłacisz dużooo... Nie wiem jak w innych krajach, ale podobno we Francji daje to sporo zniżek.
Miałeś jakieś przykre doświadczenie z av w Szwajcarii? Z tego co wiem od kolegów, którzy nocowali w szwajcarskich schroniskach, dostali zniżkę z tytułu przynależności do OeAV. W ubiegłym roku mieli taką sytuację, że musieli skorzystać z pomocy śmigłowca i nie płacili za akcję.
We Francji, Włoszech, Słowenii i Austrii jest spora zniżka w schroniskach (wiem, bo jeżdżę). Nawet w Górach Betyckich w Hiszpanii mieliśmy 50% zniżki.

Awatar użytkownika
Rozalind
User
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2015, o 09:02

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Rozalind » 1 lut 2015, o 10:48

Mnie w Szwajcarii wyśmieli odnośnie tej zniżki. Robiłem trasę Haute Route. Może w tych najbardziej znanych schronach dają, ale tego nie wiem. Ja nie jestem zadowolony.

Azamag
User
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2015, o 12:56

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Azamag » 17 gru 2015, o 19:21

Sezon na narty powoli się zaczyna więc znów pełno pytań i obaw przed wyjazdem na narty gdzie się ubezpieczyć i na jakich warunkach. To, że wykupuję dodatkowe ubezpieczenie nie podlega żadnej dyskusji. Wolę mieć spokojną głowę, że w przypadku złych zbiegów okoliczności będzie mnie stać na powrót z zagranicznych wojaży leczenie bądź wypłatę za OC. Zawsze szukam i porównuję i właśnie natknęłam się na ciekawy artykuł na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie wraz z jego porównywarką. Wrzucam może komuś się przyda (ja skorzystam na pewno)

Fuko już tu ktoś próbował reklamować. Nie wyszło. Tym razem też tak będzie.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: PermanentTravel » 1 lip 2016, o 21:21

Wrzucam konkretny poradnik dotyczący górskich polis ubezpieczeniowych - może komuś się przyda:
http://goryiludzie.pl/poradnik/ubezpieczenia

robert_83

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: robert_83 » 14 kwie 2017, o 09:34

A co dokładnie obejmuje takie ubezpieczenie? Nie zakładamy nigdy nic złego ale jakby się stało... To czy takie ubezpieczenie pokryje takie usługi jak ...Sprowadzenie zwłok zza granicy pewnie nie jest tanie,,,

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Ubezpieczenie na wyjazd

Post autor: Palac-Romantyczny » 3 sie 2017, o 14:55

To już chyba zależy ściśle od tego jaki będzie to pakiet i zakres ubezpieczenia, na pewno masz taką opcję w tych droższych, nie wiem jednak z jakimi kosztami trzeba się dokładnie liczyć, najlepiej zapytać już bezpośrednio u źródła.

ODPOWIEDZ