Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jaka mapa Tatr?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
grzybu

Jaka mapa Tatr?

Post autor: grzybu » 13 lip 2011, o 09:12

Powitać

Udało mi się wygrać kod rabatowy do sklepu internetowego Empik więc potrzebuje waszej porady. Chciałbym sobie kupić mape Tatr. Czy możecie polecić jakiegoś wydawcę? W jakiej skali kupic najlepiej mapę? Czy lepiej kupić mape samych Tatr Polskich w skali 1:27tys czy np. mapę Tatr Polskich i Słowackich, ale już w większej skali 1:55tys? Wiadomo im mniejsza skala tym więcej szczegółów, więc idąc tym tropem potrzebowałbym pewnie ze trzy mapy bo Tatr Słowackich, Parku Tatrzańskiego i mape Tatr Wysokich i Bielskich, ale może mieliście w ręku mapę jakiegoś dobrego wydawcy w większej skali obejmująća całe Tatry i uważacie, że wszystko co potrzeba tam znajde?
PS. Przy okazji może ktos poleci mi jeszcze mape Bieszczad?:)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 13 lip 2011, o 12:50

Wszystko zależy od tego, jaki kierunek wyprawy planujesz.

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Post autor: Fromena » 13 lip 2011, o 13:27

Ja mam wersję miniaturową ExpressMap Tatr i jest bardzo ogólnikowa. Nie polecam jeśli ktoś chce mieć szczegółowe informacje. Nigdy więcej bym jej nie kupiła.
Jedyne co mi się w niej przydało to z drugiej strony plan miasta Zakopanego ;-)
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

apaula

Re: Jaka mapa Tatr?

Post autor: apaula » 3 kwie 2012, o 16:38

Temat już trochę stary, ale jakby to jeszcze kogoś interesowało, to uważam, że bardzo fajne mapy Tatr ma wydawnictwo Sygnatura, ponieważ na szlakach oprócz czasów przejścia są naniesione takie ikonki mówiące o stopniu trudności szlaku, co w Tatrach jest informacją bardzo istotną.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jaka mapa Tatr?

Post autor: Yoana » 3 kwie 2012, o 16:47

apaula, dziękujemy z przydatne informacje :-) zanim jedak będziesz wstawiać linki oraz reklamować konkretne wydawnictwa zapoznaj się z Regulaminem Forum.


Pozdrawiam.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ