Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Podróże z dzieckiem

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Podróże z dzieckiem

Post autor: Fromena » 28 sie 2011, o 23:59

Coraz częściej można spotkać rodziców z małymi dziećmi podczas wyjazdów wakacyjnych i innych, zwiedzających nie tylko miasta ale również szlaki górskie.

Co myślicie o zabieraniu dzieci na różnego rodzaju wyjazdy? Planując taką podróż o czym warto pamiętać? Może polecacie ciekawe miejsca z udogodnieniami wszelkimi dla dzieci jak i rodziców?

A także porozmawiajmy o przydatnym sprzęcie ;-)

Czekam na Wasze odpowiedzi :-)
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: ziuba » 30 sie 2011, o 09:33

Rodzicie musza mieć naprawdę dużo wiary, że dzieciaczki dadzą radę, przejśc jakiś szlak...lubie podziwiac takie rodziny na szlaku, ale jak to wygląda od wewnatrz to nie wiem...zazwyczaj tata jest obładowany: smakołykami, higienicznymi przyborami, zabawkami, pluszakami:)
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Fromena » 30 sie 2011, o 18:21

Ja zmieniłam swoje zdanie po tym jak w mojej rodzinie pojawiło się kilka małych człowieczków.

Kilka razy byłam na wycieczce z rodzinami z małymi dziećmi. Uważam to trochę za głupotę bo właśnie tak jak napisała ziuba ojciec najczęściej obładowany torbami bo wiadomo trzeba mieć niemalże wszystko. Okropna męka w autokarze kiedy dziecko chce spać a reszta się bawić. Plan wycieczki też raczej nie dostosowany dla nich. Albo się nudziły kiedy przewodnik coś opowiadał albo biegały w muzeum i wypraszano rodziców. Wspomnienia dla dzieci- żadne, dla rodziców- większe zmęczenie jak w normalnym dniu.

A teraz to co obserwuję w swojej rodzinie ;-) być może jest to spowodowane nadmierną wrażliwością rodziców :roll: ale o turystyce raczej mówić nie można. Każdy wyjazd jaki był w planach nie znalazł finału bo oni nie zostawią dziecka z dziadkami. Chętnie by zabrali je ze sobą, ale w hotelach dla dziecka są złe warunki. Bo dziecko jest nauczone być w domu i może trudno znieść zmianę otoczenia i wiele, wiele innych czynników. Szczerze powiedziawszy to jestem załamana jak tego słuchać. :shock:
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Awatar użytkownika
betinka
User
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 18:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: betinka » 10 lis 2011, o 21:11

Nie zgadzam się z tym co zostało napisane. Sama mam troje dzieci i uważam, że to rodzice poiwnni wiedzieć jak i czym zainteresować sowje dzieci. Jeśli zabiera siędo muzeum trzyletnie dziecko, to rzeczywiście może się nudzić, dlatego trzeba mu zapewnić rozrywki dostosowane do jego wieku. Albo wybeirać miejsca zgodne z zainteresowaniami. Poza tym jeśli gdzieś wybieramy się w góry, to każdy ma swój plecak, a w nim wodę, kanapkę, chusteczki, batonika (wiadomo że wtedy plecak łatwiej się niesie) i nikt nie narzeka.

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Gniewko » 13 lis 2011, o 13:16

Wszystko zależy od wieku dziecka. Na razie nie wyobrażam sobie wycieczki autokarowej. Samochodem owszem. Mój smyk ma dopiero 14 miesięcy i na razie nie planuję dłuższych wycieczek, choć niedawno pojechaliśmy na weekend do Krynicy i było wspaniale. Synkowi się podobało. Przy posiłkach był duszą towarzystwa :). Towarzystwo było wyrozumiałe i bardzo pomocne.

Pozdrowka

Truskawka

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Truskawka » 13 gru 2011, o 13:06

Jestem wielkim zwolennikiem podróżowania z dzieciakami. Podróż taka wymaga odpowiedniego przygotowania i zaplanowania, ale daje masę przyjemności całej rodzinie!

Od dawna podróżujemy z dzieciakami i nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Nie mówię, żeby zabierać maluchy na wymagające szlaki górskie, ale jest masa miejsc, gdzie świetnie można spędzić czas z całą rodzinką. Mam nadzieję, że w kolejnych wpisach uda mi się Was do tego przekonać :)

Truskawka

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Truskawka » 15 gru 2011, o 17:16

Na początek inspiracji miejsc wartych odwiedzin z dzieciakami, polecamy Park Dinozaurów w Łebie.

Tutaj: http://www.lebapark.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, a od siebie powiem Wam, że nie tylko dzieciaki będą zachwycone :)

P.S. Są na forum mamusie i tatusiowie?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Adler » 15 gru 2011, o 17:23

Truskawka pisze:Są na forum mamusie i tatusiowie?
Jasne, że tak.

Myślę, że lepszym pomysłem byłoby dodawanie konkretnych propozycji wycieczek do działu "Kraj", podzielonego na subregiony. Będzie bardziej przejrzyście. ;-)
W tym wątku zostalibyśmy wtedy przy poradach, opiniach.

Truskawka

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Truskawka » 22 gru 2011, o 12:44

OK. Inspiracje pomysły na wycieczki będziemy wrzucać tam, jednak zaznaczam, że będą pisane "pod dzieciaki" - czyli miejsca gdzie warto zabrać maluchy.

Awatar użytkownika
Hawajka
User
Posty: 76
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:59

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Hawajka » 29 kwie 2013, o 12:39

temat padł, a ważny.
ja, mama, jeżdzę ze swoimi malcami już od maleńkości. byłam z 3 miesięczna córcią na rodos, potem w andaliuzji a niedawno już z dwiema w sopocie.
jak na razie to duża przygoda dla mnie ale i one choć młode chłoną nowe wrażenia. ale staram sie nawet w takich okolicznościach dostawać sie do wymagań ich wieku i rytmu dnia.
taka właśnie porada.
a przed wyjazdem warto też zrobic listę nieoczywistych rzeczy, które na codzień nam sie przydają.

Awatar użytkownika
BeCool
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: BeCool » 13 lip 2013, o 18:23

Uwazam ze to bardzo fajna sprawa kiedy mozna z dzieckiem gdzies wyjechac bo coraz wiecej hoteli ma stwarzane warunki dla rodzicow.

Awatar użytkownika
b.b tulipan
User
Posty: 70
Rejestracja: 18 lip 2012, o 20:04
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: b.b tulipan » 14 lip 2013, o 06:12

Podróże z dzieckiem?
Tylko o jakie chodzi. Jeśli o podróże turystyczne to jak najbardziej. Dziecko przyzwyczaja się do turystyki i gdy dorośnie mamy już zaprawionego turystę.
Jako że moje podróże turystyczne odbywają się w zasadzie na pojazdach to od młodych lat zabierałem swoje dzieci [3+5 lat} motocyklem i namiotem na różnego rodzaju wycieczki po Dolnym Śląsku.
Kiedy dzieci porosły i mam już wnuki zabieram je [wnuki] już lepszym sprzętem [przyczepa kempingowa] na dalsze wycieczki po kraju. A to Bieszczady, a to Beskidy, a to Mazury i w wiele innych miejsc.
Z racji tego iż interesuje mnie karawaning to jeździmy często na zloty karawaningowe. Jadąc na zlot wybieramy miejsca przydatne dla maluchów. Place zabaw, Parki Jurajskie itp.
Dodam że moje pociechy mają i miały wcześniejsze wiek który pozwala im już samodzielnie iść i coś tam taszczyć ze sobą <lol> Nie wybieramy się na górskie szlaki bo to i dla nas już męczące ale np.po Górach Stołowych to czemu nie.
Pamiętam jak byliśmy na Śnieżce 28 grudnia, piękna słoneczna pogoda. W Karpaczu sucho im wyżej tym więcej śniegu. Wyjazd na górę wyciągiem, dalej pieszo.Ile było zabawy że dzieciaki mogły się wytarzać w śniegu. Po zejściu były spokojne jak baranki, nic tylko spać. <lol>

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Gniewko » 17 wrz 2013, o 15:49

Tego roku w lipcu, byłem z żoną i dziećmi u brata w Sligo, na północy Irlandii. Wyprawa się udała. Nabraliśmy nowych doświadczeń. Była to pierwsza wspólna wycieczka do innego kraju. Przy okazji pierwszy raz lecieliśmy samolotem.
Dzieciaki w wieku: 3 lata i rok zniosły podróż bardzo dzielnie. Cała wyprawa trwała 12 godzin w jedną stronę.
Czego się nauczyłem?
Bagaże pakujemy do walizek na kółkach, które można spiąć paskami.
W samolocie nie siadamy za innymi dziećmi. Mój synek płakał na cały samolot, ponieważ chłopiec przed nim miał dwa autka, którymi nie chciał się wspólnie pobawić. Mieliśmy oczywiście swoje samochodziki, ale w takim przypadku, to nie miało znaczenia.
Przy okazji uświadomiłem sobie, że gdy ostatni raz byłem na forum miałem tylko syna. Teraz mam też córkę. :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Comen » 17 wrz 2013, o 22:26

Gratuluję więc syna i córki <brawo>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Gniewko » 18 wrz 2013, o 20:40

Dziękuję Comen.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Yoana » 4 lis 2013, o 22:22

Zauażam, że rodzice zabierają na wycieczki coraz mniejsze dzieci. To dobrze ;-) dzisiaj oglądałam program z udziałem niezwykłej rodziny, która podróżuje z synem. Warto zaglądnąć na ich stronę-może kogoś zainspiruje: TUTAJ
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Comen » 4 lis 2013, o 22:34

Trzeba jedno powiedzieć, że dzieciak się na ogląda wspaniałych górek, tak mając kilka lat zaliczyć np. Mulhacen, Veletę, Olimp, Korabi i prawie Musałę. Ciekawe czy w przyszłości sam będzie chodził po górach
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Stasiala
User
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2014, o 19:28
Lokalizacja: NS

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Stasiala » 7 lut 2014, o 19:58

Co do Mikołaja to faktycznie zwiedził już sporo, ale ma fantastycznych rodziców z wielka pasją. Ich podróże to coś więcej. Ja również z swoim synem podróżuję, choć on już interesuje się swoimi sprawami. Nawiązuje kontakt w czasie podróży z rówieśnikami pomimo bariery językowej. Staramy się w czasie wyjazdu wyszukać dla każdego coś ciekawego (tak układamy plan podróży - on oczywiście bierze udział w planowaniu). Uważam, że dzieciaki w czasie takich wyjazdów uczą się cierpliwości (bo trzeba poczekać na coś np. picie, przyjemność czy coś innego), tolerancji dla innych kultur, własnej samodzielności, dyscypliny i obserwacji świata. Co najważniejsze taki wolny czas spędzamy w gronie rodziny, mamy czas tylko dla siebie, bez telewizora, komputera a to jest dla nas najważniejsze w codziennym zabieganym życiu. :>
Ostatnio zmieniony 7 lut 2014, o 20:40 przez yaretzky, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wyłączono BBCode

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: gar » 7 lut 2014, o 21:56

Moje dzieciaki zaczynały tygodniowe wyjazdy (nieświadomie) - pierwsze w 5 miesiącu życia (Szczawnica), a drugie mając 4 tygodnie (Korbielów). Świadomie (mniej czy więcej) zaczynały około 3 roku życia. Gdy tylko wracamy z wyjazdu już pytają się o kolejny. Córka, w zeszłym roku gdy byliśmy na niedzielnym wypadzie na Stożek, była bardzo rozczarowana, że nie zostajemy na noc. A najlepsze dla dzieciaków są noclegi w stylu: schroniska PTTK, schroniska PTSM i chatki studenckie. Piętrowe łożka lub lotniska, łazienka na korytarzu lub w potoku, studnia, spanie w śpiworze to dla dzieciaków największa atrakcja na noclegu. Warunki hotelowe mają w domu. W tym roku zdążyły być już na Ziemi Kłodzkiej i na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim i narzekały że trzeba wracać do domu.

Stasiala
User
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2014, o 19:28
Lokalizacja: NS

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: Stasiala » 10 lut 2014, o 11:44

Mój też pyta po powrocie, mamo a teraz gdzie jedziemy / :)
Ale teraz trzeba jeszcze poczytać o cenach - bo jak wici niosą to w tym sezonie tanio nie będzie. :[ :[

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podróże z dzieckiem

Post autor: gar » 10 lut 2014, o 18:48

Stasiala pisze: Ale teraz trzeba jeszcze poczytać o cenach - bo jak wici niosą to w tym sezonie tanio nie będzie. :[ :[
Nie sądzę aby w górach ceny (poza pewnymi wyjątkami) radykalnie skoczyły w górę. Poza schroniskami wciąż jest spory wybór tanich chatek studenckich. A i wypić i zjeść można za rozsądne pieniądze (ostatnio na Stecówce lane piwo było po 4 zł).

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Podróże z dzieckiem

Post autor: yaretzky » 10 lut 2014, o 19:02

gar pisze:(ostatnio na Stecówce lane piwo było po 4 zł)
Podróże z dzieckiem... ??? <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Podróże z dzieckiem

Post autor: Adler » 19 sie 2015, o 21:13

Za Tatromianiakiem...
"Wrzuciłam w komentarzu zdjęcie swojego syna z kolegą na Giewoncie oraz zdjęcie przyjaciółki, która weszła pod łańcuchy z córeczką niesioną w chuście. No i zaczęło się" - pisze do nas Ewelina. Dlaczego zabieranie dzieci w góry budzi tyle kontrowersji?

Publikujemy treść rozważań, jakimi podzieliła się z nami Ewelina, matka 6-latka, w którym zaszczepia miłość do tatrzańskich wędrówek:

"Witajcie. Napisałam do Was z taką trochę smutną dla mnie konkluzją a propos zabierania dzieci w góry. Jakiś czas temu umieściliście fotkę starszego pana, który wchodził na Giewont z pytaniem "jaką ty masz wymówkę" (zobacz zdjęcie). Bardzo mi się spodobała i umieściłam pod nim w komentarzu zdjęcia swojego syna i jego kolegi, obydwaj po 6 lat, spod krzyża na Giewoncie oraz zdjęcie mojej przyjaciółki, która weszła pod łańcuchy z córeczką 4-miesiące niesioną w chuście.

No i zaczęło się. Hejt o debilizmie rodziców itd. W zasadzie wrzucono nas do jednego worka z paniami w szpilkach. Zdjęcia usunęłam. W tym wszystkim nie rozumiem jednego (poza ludzką potrzebą negowania i możliwością pisania czegokolwiek w internecie) - dlaczego powszechnie uważa się, że zabieranie dziecka w góry to coś złego? Oczywiście racjonalne i ograniczające ryzyko. I jaki wiek ma być niby tym odpowiednim? Po górach chodzę od dziecka, schodziłam je na studiach i w liceum dosyć dokładnie, mam do nich wielki respekt, a więc chodzę przygotowana, z odpowiednio zaopatrzonym plecakiem, w sensownym obuwiu, ubraniu itd., staram się wybierać również dni z przewidywalną pogodą. Staram się nie ryzykować i w dobrych warunkach cieszyć naturą. Tym bardziej, że mój kolega - ratownik Bartek Olszański - zginął podczas akcji.

Obecnie mam natomiast również 6-letniego syna. W zeszłym roku zaczęłam z nim chodzić, spenetrowaliśmy większość dolinek łącznie z nieco wyższymi podejściami typu Czarny Staw pod Rysami i strasznie mu się spodobało. Zakochał się w górach jak ja. Jest to dziecko aktywne, ćwiczące sztuki walki itd. Nie rozumiem oburzenia, że w tym roku zabrałam go na Giewont. Czy dziecko w tym wieku nie jest sprawniejsze niż tysiące innych osób wybierających tę trasę? Czy moja przyjaciółka, która podeszła pod łańcuchy z 4-miesięczną córeczką (która potrzebuje tylko kontaktu z mamą i karmienia piersią) także zasługuje na krytykę? Zwłaszcza że nie jest to osoba "zielona" w temacie wysiłku fizycznego - jest w formie, biega, bierze udział w maratonach, jeździ półprofesjonalnie na rowerze. Trafiłyśmy na Tour de Pologne i wykorzystałyśmy moment, kiedy w górach było względnie pusto i mogłyśmy coś więcej dzieciakom pokazać.
No właśnie.
Waszym zdaniem jaki wiek dziecka jest tym odpowiednim? <mysli>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Podróże z dzieckiem

Post autor: Comen » 20 sie 2015, o 21:52

To chyba też zależy od ogólnej kondycji dziecka. Nie każde w wieku 6 lat będzie gotowe do wejścia na Giewont. Zresztą dzieci mają może mniej problemu z wchodzeniem w górę bo są lżejsze ale większy z dłuższym marszem bo są mniej wytrzymałe a poza tym jeszcze nie umieją rozkładać sił w takiej wędrówce. Ale uważam że dzieciom warto proponować wycieczki w różne miejsca, także i góry. W końcu podróże kształcą.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Podróże z dzieckiem

Post autor: yaretzky » 21 sie 2015, o 07:20

Myślę, że mniejsze znaczenie ma tu nawet wiek dziecka ... Za to ogromne wiek rodziców - i mam tu na myśli nie ich wiek wskazywany przez PESEL ale raczej "wiek dojrzałości" a co za tym idzie rozsądek i odpowiedzialność wraz ze znajomością możliwości dziecka i własnych...

ODPOWIEDZ