Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ruch samochodowy w parkach narodowych

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ruch samochodowy w parkach narodowych

Post autor: Comen » 8 kwie 2013, o 23:44

Przynajmniej kilka parków narodowych w Polsce ma w swoich granicach dostępne drogi jezdne. Ciekawe czy są na nich jakieś ograniczenia ruchu w określonych godzinach albo dla określonych pojazdów. Czy zdarzają się przejazdy ciężarówek, a nie daj Boże jakichś Tirów albo np. kawalkady motocykli? W wielu przypadkach ruch samochodowy jest chyba dość uciążliwy. Jest problem jeśli np. do parkingu w Ojcowie ustawia się kilkusetmetrowy korek a w słoneczny dzień zamiast rozkoszować się pięknem Doliny Prądnika trzeba wdychać spaliny i uważać na samochody.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Ruch samochodowy w parkach narodowych

Post autor: creamcheese » 9 kwie 2013, o 08:52

W Bieszczadzkim Parku Narodowym jest kilka dróg :) ...choćby Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne, lub UG - Wetlina...i na nich ruch odbywa się tak jak na innych drogach, bez ograniczeń. Są też drogi...stokówki, zamknięte dla ruchu, a mogą po nich jeździć tylko uprawnione pojazdy. Jest też droga z Tarnawy Niżnej do Bukowca, gdzie można wjechać, do opłaceniu biletu do PN, po to by dojechać do parkingu i pójść do Źródeł Sanu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hawajka
User
Posty: 76
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:59

Re: Ruch samochodowy w parkach narodowych

Post autor: Hawajka » 7 maja 2013, o 11:37

mi najbardziej podoba sie droga praktycznie na sam szczyt Szczelińca. idziesz prawie cały dzień różnymi szlakami, krążysz po górach aż wreszcie docierasz na spory parking z turystami w mokasynach i na szpilkach. bezcenne! :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13448
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ruch samochodowy w parkach narodowych

Post autor: Adler » 13 maja 2013, o 14:09

Comen pisze:Ciekawe czy są na nich jakieś ograniczenia ruchu w określonych godzinach albo dla określonych pojazdów.
Kilka razy spotkałem się z ograniczeniem ruchu, np. droga tylko dla pracowników PN.
Z reguły są to drogi ciężko przejezdne, terenowe, po których przejedziemy jedynie w dobrych warunkach atmosferycznych i przy napędzie 4x4 (terenówki).

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ruch samochodowy w parkach narodowych

Post autor: amber » 30 sty 2014, o 06:41

Zimą oficjalnie trwa ruch turystyczny na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, jednak sama trasa nie jest niczym posypywana, więc często są potrzebne łańcuchy na koła,lub przynajmniej napęd 4x4. Zaś autobusy z wycieczkami raczej zimą nie pojawią się w wysokich Bieszczadach.

ODPOWIEDZ