Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Euro 2012

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Euro 2012

Post autor: Yoana » 14 gru 2010, o 11:39

Jak myślicie... czy uzasadnionym Waszym zdaniem jest twierdzenie, że dzięki Euro 2012 turystyka do naszego kraju wzrośnie aż o 100%?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 14 gru 2010, o 20:04

No coś ci kibice będą musieli robić w przerwach między meczami oraz w czasie przemieszczania się z jednego do drugiego miasta (stadion)...
Mam tylko nadzieję, że nie zniszczą naszej infrastruktury turystycznej.

O 100%?
Moim zdaniem dalece przesadzone to stwierdzenie.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 14 gru 2010, o 23:39

A kto tak twierdzi i czym to uzasadnia?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 18 gru 2010, o 13:38

Będzie mega super burdel :d hah

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 19 gru 2010, o 12:10

GreeN pisze:Będzie mega super burdel :d hah
Czy to oznacza, że ceny usług wzrosną?

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 29 gru 2010, o 11:53

Ja jestem ciekawa kto później będzie utrzymywał te wszystkie stadiony...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 29 gru 2010, o 17:02

Sądzę, że właściciel lub tzw. operator.

Stadiony w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie będą użytkowane na bieżąco przez kluby piłkarskie.

Jeśli chodzi o Stadion Śląski, to niewiele się zmieni w stosunku do stanu obecnego (z tego, co wiem, samorząd województwa nie narzeka na obciążenia finansowe generowane przez tę jednostkę organizacyjną).

Nie wiem tylko, jak to będzie wyglądać ze Stadionem Narodowym. Być może czasem zagra tam Legia lub Polonia, a jeśli nie, to przecież Warszawa jest najbogatszym miastem, a mazowieckie najbogatszym województwem w Polsce, więc jakoś dadzą radę.

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 1 kwie 2011, o 20:44

Moim zdaniem to skandal, żeby nie można było pójść z rodziną na mecz z powodu obawy, że dostanie po głowie.
Jeśli kibole będą robić, to co na Litwie, to na pewno nie wpłynie to korzystne na turystykę.

W naszym kraju rzadko korzysta się z dobrych i sprawdzonych metod. W Anglii dawno poradzili sobie problemem chuligaństwa na stadionach. U nas wciąż się o tum dużo mówi. Jak zwykle po próżnicy.

Pozdrowka

Halti

Post autor: Halti » 1 kwie 2011, o 21:04

Moim zdaniem jeśli turystyka przyjazdowa wzrośnie, to tylko seonowo, na czas trwania imprezy. No, może ktoś zrzuci piłkarskie klapki z oczu i zauważy, że w Polsce można "trochę" zobaczyć i zostanie dłużej lub kiedyś jeszcze wróci...
skiwopin pisze:Moim zdaniem to skandal, żeby nie można było pójść z rodziną na mecz z powodu obawy, że dostanie po głowie.
Jeśli kibole będą robić, to co na Litwie, to na pewno nie wpłynie to korzystne na turystykę.
Wybacz, ale byłam na niejednym meczu ekstraklasy i pierwszej ligi, ez obawy o głowę i inne części ciała. Generalnie kibice to grupa niezłych wariatów, ale i mnóstwo mądrych i inteligentnych osób. A to, że wewnątrz podzieleni są na grupy od - że tak powiem - różnych zadań, to już inna sprawa. Generalnie na kadrze, w kraju, obowiązuje spokój. A jeśli chodzi o wyjazdy.... Cóż.... Nic nie dzieje się bez przyczyny.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 1 kwie 2011, o 22:13

skiwopin pisze:Moim zdaniem to skandal, żeby nie można było pójść z rodziną na mecz z powodu obawy, że dostanie po głowie
Jeśli się bierze medialną histerię za dobrą monetę, to rzeczywiście jest to skandal.

Proszę podać przykład rodziny, która "dostała po głowie" podczas meczu piłkarskiego w Polsce? Nie bierzemy pod uwagę tej rodziny z poznańskiego meczu Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej, ponieważ jej członkowie nie zostali uderzeni.

Proszę również wyprowadzić mnie z ewentualnie błędnego twierdzenia, według którego bęcki na polskim stadionie dostają tylko ci, którzy się o nie proszą, a więc przede wszystkim tzw. pseudokibice, a następnie tzw. ultrasi. Przypadkowy kibic ma, sądzę, ok. 1% szansę poniesienia uszczerbku na zdrowiu. A przynajmniej mnie się nie udało oberwać nawet podczas słynnych awantur w katowickim Spodku późną jesienią 1997.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Euro 2012

Post autor: Gniewko » 24 lis 2011, o 22:23

Halti, napisałem o kibolach, a nie o kibicach !!!

Abderyto, nie słyszałeś o takich rodzinach, bo nie chodzą z obawy o swoje głowy !!!

Pozdrowka

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Euro 2012

Post autor: Abderyta » 9 gru 2011, o 08:01

-> Skiwopin

Nie do końca się zgadzam. Na trybunie głównej katowickiej GieKSy można spotkać rodziny, ponieważ to bezpieczna trybuna. Bezpieczna przede wszystkim dlatego, że chuliganeria pierze się między sobą, nie atakuje natomiast kobiet i dzieci.

Z kolei na przeciwległym tzw. blaszoku przebywają wyłącznie tzw. pseudokibice oraz tzw. ultrasi, a więc jedyne dwa rodzaje kibica, które w większym (ci pierwsi) lub mniejszym (ci drudzy) stopniu biorą udział w zadymach.

A co do głównego tematu wątku, to przypuszczam, że kibice zagraniczni nie zostawią u nas przesadnie wiele grosza. Grecy, Hiszpanie, Włosi i Irlandczycy nie mają u siebie premiera Tuska, więc zmagają się z kryzysem. Czesi po meczach we Wrocławiu będą wracać do siebie. Chorwaci są jeszcze biedniejsi niż my. Teoretycznie tylko Rosjanie (ci bogatsi) mają za co szaleć, ale z drugiej strony oni są wielkie patrioty, więc może nie będą chcieli wydawać pieniędzy w kraju, który wraz z USA dybie na ich suwerenność.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Euro 2012

Post autor: amber » 9 gru 2011, o 08:15

Czy zostawią pieniędze czy nie to się okaże.
W każdym bądź razie powstaje portal o tym co można robić podczas przerw, gdzie zjeść i dobrze spać itd...
W wiadomościach na TVP jakieś 3 dni temu był poruszony temat Euro 2012 i tego jak ceny już wzrosły w hotelach. Podniosły się one na potrzeby Euro nawet i kilkakrotnie ... Zatem coś mi się wydaje, że niektórzy chcą nieźle na tym zarobić :)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Euro 2012

Post autor: Abderyta » 9 gru 2011, o 08:24

Przecież nie twierdziłem, że na pewno nie zostawią dużo.

Pomysł z portalem, sądzę, dobry. A co do wzrostu cen, to jest to taka nasza narodowa specyfika. Pamiętam, jak po ataku na Łerld Trejd Senter ceny paliwa wzrosły u nas, a w Stanach nie. Nasze Einsteiny od marketingu tłumaczyły, że podwyżka jest spowodowana zagrożeniem terrorystycznym, które, jak wiadomo, było u nas zawsze dużo większe niż w USA.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Euro 2012

Post autor: Yoana » 17 sty 2012, o 15:33

Od poniedziałku do piątku o godzinie 16:45 jest magazyn "EUROexpres" na TVP1. A w nim aktualne wydarzenia związane ze zbliżającym się Euro 2012 :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1025
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Euro 2012

Post autor: petruss1990 » 17 sty 2012, o 22:18

Tak odnośnie do EURO:
http://www.sport.pl/euro2012/1,109071,1 ... ylo__.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Euro 2012

Post autor: Yoana » 14 mar 2012, o 22:18

W klimacie EURO 2012 -> Piłkarska Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki 19 maja 2012 od godz. 19.00 do 2.00 w Warszawie.

Więcej info: http://noc-muzeow.pl/index.php/noc-muze ... -turystyki" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Polish Guide 2012 na Euro

Post autor: Comen » 25 maja 2012, o 11:22

Jak oceniacie przygotowany z myślą o Euro multimedialny przewodnik kibica na stronie
http://www.polishguide2012.pl?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Euro 2012

Post autor: Adler » 26 maja 2012, o 10:19

Sprawdziłem z ciekawości także niemiecką wersję językową i portal wydaje się być rzetelnym źródłem informacji dla tych wszystkich, którzy wybierają się do naszego kraju.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Euro 2012

Post autor: Comen » 29 maja 2012, o 09:08

Przy bliższym spojrzeniu było dużo nieścisłości na mapach. Z tym że redakcja szybko reaguje na korekty.
Bardzo profesjonalny jest natomiast przewodnik po Warszawie w wersji pdf
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ