Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Turystyka piwna w Polsce

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Czarny
User
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2013, o 16:43
Lokalizacja: Sącz

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Czarny » 7 lis 2016, o 11:50

Dodam tylko, że browar z Doliny Strzylawki wypuści niedługo piwo "Porter Galicyjski". Na chłodne wieczory nada się w sam raz. Koło Krosna działa też fajny, malutki browar w Wojaszówce.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 7 lis 2016, o 18:49

Browar w Wojaszówce znam - mają swoje 2 lokale. Jeden w Wojaszówce (są pewne minusy knajpa nie jest czynna codziennie, zdarza się jej być zamkniętą za względu na imprezy typu wesela itp., dopiero robią parking), drugi w Rzeszowie (blisko centrum). Piwa ciekawe - warte spróbowania.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Adler » 22 lis 2016, o 08:27

Po wizycie i zakupach w przybrowarnym sklepie firmowym...
WP_20161118_17_04_42_Pro.jpg
Zapytałem obsługę sklepu i niestety nie ma aktualnie możliwości zwiedzania browaru. :(
W miniony piątek uszkodzeniu uległ również sprzęt do napełniania piwa. U pewnego gościa wychodzącego ze sklepu, wynoszącego z powrotem trzy puste, plastikowe butelki 1,5l na twarzy widziałem smutek i gniew. <lol>
Czarny pisze:Dodam tylko, że browar z Doliny Strzylawki wypuści niedługo piwo "Porter Galicyjski".
Uzupełnię kolejną nowością:
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek piwo Biało-Czarne, stworzone specjalnie dla kibiców nowosądeckiego klubu. Biało-Czarny browar będzie miał status oficjalnego piwa kibiców Sandecji a część zysków uzyskanych ze sprzedaży trafi do klubowej kasy.

- Jako browarowi regionalnemu zależy nam na wspieraniu ciekawych inicjatyw w naszym regionie, dlatego gdy powstał pomysł stworzenia piwa dedykowanego Sandecji Nowy Sącz od razu uznaliśmy, że warto go zrealizować. Liczymy na to, że piwo znajdzie uznanie nie tylko wśród najzagorzalszych kibiców Sandecji, ale także szerzej wśród fanów piłki nożnej w całym regionie - mówi Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu Browaru Pilsweizer.
źródło: portalspozywczy.pl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 24 lis 2016, o 23:55

Czasami można się zdrowo naciąć. Dziś wstąpiłem do jednej z wrocławskich knajp gdzie proponowane piwa ogólnie znane (czyli z wielkich koncernów) oraz piwa rzemieślnicze. Zdecydowałem się na piwo z tej drugiej kategorii o wdzięcznej nazwie "Chmielowy kwartet". Niestety okazało się, że to piwo z Okocimia (koncern Carlsberg). Z chmielem (poczwórnym jak mniemam z nazwy) miało tyle wspólnego co Izolator Boguchwała z Ligą Mistrzów. Proponować coś takiego jako piwo rzemieślnicze to lekka żenada. Moja noga w tej knajpie już długo nie postanie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 1 mar 2017, o 13:39

Browar Miejski w Bielsku-Białej. Świetna miejscówka (Piwowarska 2), super urządzony lokal z klimatem. Wczoraj na kranach było 6 tamtejszych piw (marcowe - lager, pszeniczne, AIPA, pale ale, red ale i milk stout). Smakowo dobre. Ceny 9-11 zł/kufel/0,4 l. Obsługa przyjemna i sprawna.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 2 mar 2017, o 10:33

Podobno w kwietniu w Rudzie Śląskiej (w dzielnicy Godula) pojawi się nowa atrakcja turystyczno - smakowa, a mianowicie ma zostać otwarty niewielki browar o nazwie Alternatywa (mają już swoją stronkę - łatwo wyguglać). Mają być ciekawe piwa w różnych stylach. Niecierpliwie czekam na otwarcie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 28 mar 2017, o 12:22

Pierwsze piwo z browaru Alternatywa w Rudzie Śląskiej - Goduli ma się pojawić na rynku 8 kwietnia. Trzeba będzie spróbować. Czekam też na otwarcie lokalu przy browarze (ale to podobno niezbyt szybko nastąpi).

Awatar użytkownika
podroznik89
User
Posty: 7
Rejestracja: 3 maja 2017, o 12:17
Lokalizacja: Polska

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: podroznik89 » 3 maja 2017, o 12:30

Olsztyński browar Kormoran - nie ukrywam, że często pijam różne jego wersje i bardzo mi smakuje. Polecam zwłaszcza serię podróże Kormorana - można spróbować kilka różnych piw z różnych gatunków.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 4 maja 2017, o 15:14

podroznik89 pisze:
3 maja 2017, o 12:30
Olsztyński browar Kormoran - nie ukrywam, że często pijam różne jego wersje i bardzo mi smakuje. Polecam zwłaszcza serię podróże Kormorana - można spróbować kilka różnych piw z różnych gatunków.
Konkrety proszę. Nazwa piwa, gatunek i wrażenia :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 28 cze 2017, o 15:02

Zakupiłem ostatnio piwo Sandomierskie (bardzo oryginalne w smaku, więc nie każdemu podejdzie) z piękną nazwą Szaman Łąkowy wyprodukowane w ... Szczyrzycu :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 18 paź 2017, o 11:02

Małych browarów i ich wyrobów pojawia się taka masa, że nawet osoby biegłe w temacie zaczynają mieć problemy z ogarnięciem tej rozwijającej się dawnej niszy gastronomicznej. Niestety coraz częściej piwa z małych browarów są coraz mniej charakterystyczne (bezpłciowe) lub za bardzo przekombinowane. Zapewne w najbliższym czasie niektóre z tych niewielkich browarów zaczną kończyć żywot lub zostaną zakupione przez prężniejszych graczy piwnego rynku.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Yoana » 21 paź 2017, o 18:27

Wstąpiliśmy dzisiaj w drodze do Krynicy do sklepu firmowego przy browarze w Siołkowej. Browar i sklep raczej nie zachęcają. :(

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 23 paź 2017, o 10:12

Co takiego nie zachęca ? Obsługa, brud czy coś innego ?

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Yoana » 24 paź 2017, o 19:51

Brud i zaniedbane budynki. :(

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 24 paź 2017, o 19:56

A piwo dobre czy na tyle się zniechęciliście, że degustacji nie było ?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Turystyka piwna w Polsce

Post autor: gar » 27 lip 2023, o 01:37

W "dzielnicy" Krynicy Morskiej, czyli w Piaskach powstał kraftowy browar restauracyjny. To chyba browar położony najbliżej granicy z Rosją. Niestety nie miałem możliwości, aby go odwiedzić a zabrakło mi jakiś 10 km.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Adler » 27 lip 2023, o 10:04

W Koszalinie jest Minibrowar Kowal produkujący dość ciekawe w smaku piwa (Darłowskie, Koszalińskie, Słupskie, Usteckie, Mieleńskie, Rewalskie, Świnoujskie, Szczecińskie, Irlandzkie). Te pierwsze próbowałem i moja opinia jest całkiem pozytywna.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Comen » 28 lip 2023, o 16:51

Irlandzkie to jakby z innej bajki
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Turystyka piwna w Polsce

Post autor: Adler » 29 lip 2023, o 10:27

Próbowałem. Zupełnie przeciętne.

ODPOWIEDZ