Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Magiczne miejsce...

Ogólne dyskusje o turystyce.
lemon1616

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: lemon1616 » 27 wrz 2012, o 18:53

Dla mnie magiczne miejsce to Bielanka w Małapolscę . Polecam serdecznie naprawdę

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Comen » 28 wrz 2012, o 08:15

lemon1616 pisze:Dla mnie magiczne miejsce to Bielanka w Małapolscę . Polecam serdecznie naprawdę
Tam jakiś film kręcili. Dobrze kojarzę?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Comen » 7 paź 2012, o 14:49

Ciekawe miejsce spod Krakowa. Jest to taka niewielka łączka na pagórku w okolicach Rząski i Szczyglic. W pogodny dzień widać stamtąd doskonale Beskidy, ale główną atrakcją są oczywiście lądujące na pobliskim lotnisku w Balicach samoloty, które przelatują dosłownie kilkanaście-kilkadziesiąt metrów nad głową. W okolicy jest też malownicza zrujnowana fabryczka stojąca wśród stawów. Od flagi namalowanej na niewielkiej budce nazwałem sobie to miejsce Małą Holandią. Kilka zdjęć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Adler » 7 paź 2012, o 14:54

Zdjęcie nr 4 świetne. <okok>
Ogólnie miejsca/miejscowości położone obok lądowisk mają tę zaletę, że można na spokojnie popstrykać fotki lądującym maszynom.

zaokretowana

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: zaokretowana » 19 lut 2013, o 14:31

chciałam Wam pokazać jedno zdjęcie z galerii organiozatora [Regulamin Forum, pkt 6]. tam wraz z rodziną odkryłam miejsce magiczne - dla mnie i dla nich :) i zgadzam się z tym, że miejsce jest tak czarujące, przede wszystkim ze wzgledu na to, że byłam tam ze swoimi bliskimi. było to w trakcie rejsu Hiszpania-Gibraltar-Maroko. to co jeszcze zrobiło na mnie wrażenie (niestety zdjęć brak :( ) to miasto, do którego przybiliśmy. Tetuan należał do Maurów, w starozytnych czasach zostal zniszczony przez Rzymian. jego ciekawa historię widać w licznych zabytkach. miasto ciekawe przede wszystkim, że różnokulturowe i rożnowyznaniowe i na pewno można je także nazwać magicznym :)

wilga

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: wilga » 26 lut 2013, o 11:57

A co to za rejs??? Ja bardzo chciałam popłynąć w rejs, ale szukam czegoś dla amatorów, bo nie mam dużego doświadczenia, chciałabym popłynąć na przełomie czerwca/lipca. Możesz coś polecić albo udzielić jakichś rad?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Adler » 26 lut 2013, o 13:54

wilga pisze:a bardzo chciałam popłynąć w rejs, ale szukam czegoś dla amatorów, bo nie mam dużego doświadczenia, chciałabym popłynąć na przełomie czerwca/lipca.
Na początek sugeruję coś bliżej, np. Kołobrzeg-Bornholm (żegluga pasażerska), albo Świnoujście-Ystad (prom), Świnoujście-Kopenhaga (prom).

zaokretowana

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: zaokretowana » 27 lut 2013, o 10:32

Teoretycznie na początek można wybrać trasę bliższą, ale ja w pierwszy swój rejs jachtem popłynęłam aż na Gibraltar. Czy to było ryzyko? Nie! Płynie się z doświadczonym kapitanem, załoga jest 10-osobowa, płyną całe rodziny z dzieciakami. Naprawdę nie ma czego się obawiać, warto tylko najpierw sprawdzić organizatora przed wykupieniem takiego rejsu. Poza tym rejsy wycieczkowe promem w ogóle mnie nie kręciły. Wolałam przygodę, w której poczuje się naprawdę aktywnym jej uczestnikiem.
Wilga na przełomie czerwca i lipca to ja bym Ci proponowała tę samą trasę, czyli Hiszpania-Gibraltar-Maroko.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Adler » 13 mar 2013, o 00:02

Kilka przykładów z kraju: Projekt "Zakochaj się w Polsce nocą"

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Fromena » 13 mar 2013, o 00:32

Żeby w tym rankingu zabrakło Zamościa to skandal!!!
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Adler » 13 mar 2013, o 14:30

To tylko subiektywnie wybrane miasta (nie ranking) - oczami fotografa.

natalucha

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: natalucha » 9 lip 2013, o 15:10

Moje magiczne miejsce to z pewność kurort termalnych wód Afrodyty w Rajeckich Teplicach na Słowacji. Piękne widoki, góry, odkryte i zakryte baseny termalne, można naprawdę się odstresować. Coraz bardziej doceniam zdrowy wypoczynek, dlatego skorzystałam z biura Regulamin Forum (pkt.5,6), wszystko doskonale dopracowane, moc atrakcji, Cudo Cudo :)

dominikaC
User
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 12:55

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: dominikaC » 25 wrz 2013, o 22:54

Miejsce magiczne? Dla mnie wieża widokowa (chociaż ona chyba dla leśników w zasadzie jest) na Dziewiczej Górze w Puszczy Zielonka, szczególnie piękne widoki są jak się tam jest z samego rana, kiedy niebo i powietrze jest rześkie i widoczność jest super. Co prawda wchodząc można ducha wyzionąć, ale warto dla tych widoków! Aż szkoda, że zamknięte jest nocą.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Magiczne miejsce...

Post autor: Gollum » 26 wrz 2013, o 10:00

wilga pisze:A co to za rejs??? Ja bardzo chciałam popłynąć w rejs, ale szukam czegoś dla amatorów, bo nie mam dużego doświadczenia, chciałabym popłynąć na przełomie czerwca/lipca. Możesz coś polecić albo udzielić jakichś rad?
nie podam konkretnej strony, bo moderatorzy wpis skasują, ale wpiszesz w wyszukiwarce tanie pływanie i masz. Jeden rejs mam nawet na oku...

ODPOWIEDZ