Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Magiczne miejsce...

Ogólne dyskusje o turystyce.
mini

Magiczne miejsce...

Post autor: mini » 15 sty 2011, o 12:53

Moje magiczne miejsce...to las...cisza...pozorna, bo przecież trzeba otworzyć wszystkie zmysły, żeby usłyszeć szum drzew, zapach sosny,śpiew ptaków,lekki powiew wiatru...moja Puszcza...moje refleksje...
Pewnie każdy z Was ma swoje magiczne miejsce...opiszcie jak najbardziej obrazowo...tak, żeby wyobraźnia nas tam od razu przeniosła;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 15 sty 2011, o 13:06

Moim magicznym miejscem jest "moja" ławeczka w Dun Laoghaire (15km na południe od Dublina), w którym to prawie wszystko opisane przez Ciebie wyżej łaczy się w jedno;-)

Przenieśmy się tam na chwilę:

Obrazek

mini

Post autor: mini » 15 sty 2011, o 13:29

no tak, bo do tego jest jeszcze woda...szum fal...masz rację, piękne miejsce!

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 15 sty 2011, o 14:35

Moje magiczne miejsce to hym

Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 15 sty 2011, o 22:39

Nie posiadam magicznego miejsca, ponieważ sama przestrzeń, pozbawiona szczególnych w moim życiu osób, jest dla mnie wolna od wszelkiego czaru. Wybaczcie banał nad banały, ale magię tworzą przede wszystkim ludzie. Czasem tylko psy i koty.

Wobec powyższego, magicznymi miejscami są dla mnie te, w których co jakiś czas spotykam/spotykałem się ze wzmiankowanymi osobami. Na ogół są to knajpy, ponieważ nie lubię wypoczynku tzw. aktywnego. Alfabetycznie: "Akant" w Katowicach, "Bakałarz" w Krakowie, "Big Park" w Brennej, "Cafe Piano" w Tarnowie, "City Pub" w Katowicach, "City Rock" w Katowicach, "Druid" w Rudzie Śląskiej, "Guinness Pub" w Wiśle, "Jazz Club Hipnoza" w Katowicach, "Kloster Pub" w Tychach, "Koliba pod Czarcim Kopytem" w Ustroniu, "Za kulisami" w Katowicach oraz "Złoty Imbryk" w Katowicach.

Do powyższego dodałbym mieszkanie kumpla w Siemianowicach Śląskich, które podczas studiów przerobiliśmy na pijalnię alkoholu i oglądalnię meczów piłki nożnej.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 15 sty 2011, o 22:58

Abderyta pisze:Alfabetycznie: "Akant" w Katowicach, "Bakałarz" w Krakowie, "Big Park" w Brennej, "Cafe Piano" w Tarnowie, "City Pub" w Katowicach, "City Rock" w Katowicach, "Druid" w Rudzie Śląskiej, "Guinness Pub" w Wiśle, "Jazz Club Hipnoza" w Katowicach, "Kloster Pub" w Tychach, "Koliba pod Czarcim Kopytem" w Ustroniu, "Za kulisami" w Katowicach oraz "Złoty Imbryk" w Katowicach.
Ciekawie, nie ukrywam:)

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 15 sty 2011, o 23:06

a zgadnie ktoś gdzie bylo zrobione moje zdjęcie?

mini

Post autor: mini » 16 sty 2011, o 16:29

GreeN pisze:a zgadnie ktoś gdzie bylo zrobione moje zdjęcie?
Nie wiem gdzie, ale bardzo mi się podoba...obstawiam raczej niepolski zakątek:)

Urocze miejsce do rozmyślań....

mini

Post autor: mini » 16 sty 2011, o 16:33

Abderyta pisze:... Wybaczcie banał nad banały, ale magię tworzą przede wszystkim ludzie. Czasem tylko psy i koty.
Coś w tym jest...magia krajobrazu a magia ludzi, z którymi się ten krajobraz podziwia to zupełnie inna sprawa...

Abderyto, naprawdę poza klubami nie masz takiego magicznego miejsca? nie wierzę!

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 16 sty 2011, o 17:35

Camporosso Mare
Lazurowe wybrzeże :)
dam potem widok Monaco

mini

Post autor: mini » 16 sty 2011, o 18:04

No to wszystko jasne, dlaczego przypadło mi do gustu:)tam jest pięknie...ale, jedna sprawa- dużo rzeczy niestety na Lazurowym nie jest naturalnych...i to mnie troszkę boli... to trochę taki raj wymyślony przez człowieka...celowe granie na zmysły..

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 16 sty 2011, o 19:07

-> Mini

Mam inne. Łóżko, kanapa przed telewizorem i krzesło przed laptopidłem.

A poważnie; Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, góry Czantoria i Równica w Ustroniu, Przełom Dunajca, góra św. Marcina w Tarnowie, park strzelecki w Tarnowie, ulica Krupówki, deptak w Polanicy-Zdroju, plaże w Darłówku, Jastrzębiej Górze i Świnoujściu, park Kościuszki w Katowicach, wrocławski i gdański rynek, Brenna i Wisła en bloc.

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 16 sty 2011, o 19:20

Obrazek

Widok na Monaco ;d czy co to tam jest ;d

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 16 sty 2011, o 19:40

mini pisze:dużo rzeczy niestety na Lazurowym nie jest naturalnych...i to mnie troszkę boli... to trochę taki raj wymyślony przez człowieka...
Np. sól pozostająca na kąpielówkach po kąpieli w morzu na plaży w Nicei :-P

Na poważnie,
co konkretnie masz na myśli?
Monte Carlo?
Cannes?
Niceę?

Chodzi Ci o ingerowanie człowieka w infrastrukturę turystyczną/krajobraz?

mini

Post autor: mini » 17 sty 2011, o 21:53

Głównie Cannes - jak byłam tam pierwszy raz "umierałam" z zachwytu:) a już za drugim uważnie słuchałam i patrzyłam - palmy posadzone przez ludzi, plaża w całości była kamienista, a teraz piasek...ach...i czar mi prysł;)

mini

Post autor: mini » 17 sty 2011, o 21:57

Abderyto, prosiłam "opiszcie jak najbardziej obrazowo...tak, żeby wyobraźnia nas tam od razu przeniosła;)" a Ty wymieniłeś ciurkiem...dodaj do każdego z tych Twoich magicznych miejsc szczyptę marzeń, odrobinę refleksji, łyżeczkę fascynacji...wtedy zrozumiemy, dlaczego tam jest tak, a nie inaczej...;)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 19 sty 2011, o 22:40

-> Mini

Wybacz, ale jako nałogowy liberał nie odczuwam potrzeby przekonywania kogokolwiek, że wymienione miejsca są obiektywnie magiczne. Bo nie są. Jedynie mnie, ze względu na osobiste przeżycia, się takie wydają.

Poza tym sądzę, że ten opis byłby hipernudny. Niczyjej wyobraźni nie zabrałby tam mój ewentualny tekst o trzymaniu się za rękę podczas spaceru po plaży czy zakochania się bez powodu i bez pamięci podczas spaceru w Pieninach.

Jeśli zawiodłem Twoje oczekiwania, pokornie przepraszam.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

mini

Post autor: mini » 21 sty 2011, o 20:59

Abderyto, to wybierz jedno i poleć innym w kilku słowach...nie ważne z kim, ważne jak Ty te miejsca postrzegałeś wtedy...jeden hipernudny opis;)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 22 sty 2011, o 23:30

Tytułem rekapitulacji, w moim najgłębszym przekonaniu nie istnieją magiczne miejsca same w sobie. To magiczni ludzie nadają czaru górom, plażom, parkom itd. Dlatego w tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować Mini za to, że wyczarowała na tym forum trochę wpisów, których żadną miarą nie można nazwać zwyczajnymi. Ponadto, chciałbym wyrazić żal z powodu Jej rezygnacji z uczestnictwa w naszym projekcie, a także nadzieję, że jeszcze nie raz dane mi będzie czytać lub słuchać na żywo Jej przemyśleń.

Dziękuję Ci, Magdo!

PS. Nie wiem, czy Mini posiada teraz dostęp do tego poddziału, ale jeżeli nie, to jestem przekonany, że jeden z naszych użytkowników przekaże Jej treść niniejszego wpisu.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 23 sty 2011, o 10:55

Mini sama złożyła rezygnację, jej decyzja.
Od zewnątrz ma też dostęp do tego wątku.

Temat ciekawy, kontynuujemy go.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 23 sty 2011, o 17:18

Wiem o tym, że Magda sama zrezygnowała. Ja tylko żałuję, że do tego doszło. Cieszę się, że chociaż może przeczytać moje powyższe wynurzenie.

PS. Czekam, aż wreszcie ktoś się nie zgodzi z moją tezą, jakoby magiczność miejsc zależała wyłącznie od ludzi.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 26 sty 2011, o 12:30

Abderyta pisze:Czekam, aż wreszcie ktoś się nie zgodzi z moją tezą, jakoby magiczność miejsc zależała wyłącznie od ludzi.
Abderyto, ja zdecydowanie zgadzam się z Twoją opinią. Oprócz tego, że dane miejsca mogą być naprawdę urokliwe, to fakt, że kojarzą nam się z miłym wydarzniem, spotkaniem, osobą sprawia, że nabiera ono innego wymiaru piękna :)

Potwierdzam...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
madeleine
User
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2011, o 21:36
Lokalizacja: Kraina Uśmiechu

Post autor: madeleine » 31 sty 2011, o 20:56

ok podejmuję wyzwanie - są miejsca, które mają taką magię,że ktokolwiek by stał obok to i tak będą piękne!kto pierwszy znajdzie takie miejsce?:)
Madeleine

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 31 sty 2011, o 21:16

Hogwart?

A poważnie, podejmując wyzwanie to Ty musisz wskazać przykład takiego miejsca wraz ze stosowną argumentacją, a potem ja będę musiał obalić Twoją tezę.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 1 lut 2011, o 17:34

powstrzymam się z opisywaniem mojego magicznego miejsca :)...rabit zapewnia że ma takowe:)..

ODPOWIEDZ