Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Rusz się i zacznij podróżować!

Ogólne dyskusje o turystyce.
PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 24 maja 2016, o 00:20

Świetna motywacja do tego, aby zacząć podróżować!

Film "MOVE" prezentujący 11 krajów w ciągu zaledwie 1 minuty !!
https://vimeo.com/27246366

Polecam!

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Comen » 24 maja 2016, o 15:25

Strasznie szybko miga. Ciekawe co to za kraje. Na pewno Włochy, Hiszpania, Francja, Argentyna, Tajlandia, Peru, USA i Kostaryka. Reszty nie jestem pewien. Jeśli chodzi o miejsca to już wyższa szkoła jazdy, bo na pewno nie tylko Rzym, Paryż, Londyn, Barcelona czy Buenos Aires
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 24 maja 2016, o 17:50

Comen pisze:Strasznie szybko miga. Ciekawe co to za kraje. Na pewno Włochy, Hiszpania, Francja, Argentyna, Tajlandia, Peru, USA i Kostaryka. Reszty nie jestem pewien.
Z opisu wynika, że na pewno jeszcze Chile. Nie wiem co jeszcze. A co do migania, to taka forma filmu... nie ma ci ona przekazać konkretnych informacji o pokazywanych miejscach tylko, jak sam tytuł sugeruje, ruszyć Cię z miejsca, zmotywować nawałem skondensowanych wrażeń :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 28 maja 2016, o 09:35

Fajne. :)

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: eDom » 3 cze 2016, o 05:42

Bardzo fajnie wyszło. Powinno się promować ideę podróżowania, bo to bardzo cenna wartość. Nie tylko ma się fantastyczne wspomnienia, ale też możliwość nauki, np. języków i otwieranie się na inną kulturę.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 26 lip 2016, o 11:11

Dobry filmik promujący jedne z najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce.
https://www.youtube.com/watch?v=7rPyLiSwak8

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: gar » 26 lip 2016, o 20:43

Filmik niezły, choć dobór miejsc chyba dość dyskusyjny i jak dla mnie lekko chaotyczny.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 26 lip 2016, o 21:27

gar pisze:Filmik niezły, choć dobór miejsc chyba dość dyskusyjny i jak dla mnie lekko chaotyczny.
Też uważam go za dyskusyjny ale w kraju jest tyle ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc, że ciężko byłoby zmieścić je wszystkie w tak krótkim filmiku. Sam wybrałbym sporo innych w miejsce niektórych z przedstawionych tutaj ale spośród różnych filmików tego typu, które widziałem ostatnimi czasy ten chyba jest jednym z ciekawszych.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 26 lip 2016, o 21:31

Powidz - jak dla mnie rewelacja.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: gar » 26 lip 2016, o 21:53

Brak pewnej konsekwencji też jest zastanawiający - ot chociażby są Beskidy i Tatry a gdzie kilka kadrów z Sudetów.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 27 lip 2016, o 06:06

gar pisze:są Beskidy i Tatry a gdzie kilka kadrów z Sudetów.
Dokładnie, to m.in. miałem na myśli. Co niektóre miasta można byłoby pominąć żeby wcisnąć tu kilka sudeckich perełek.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 27 lip 2016, o 09:19

Pewien kanon turystyczny został jednak zachowany.
Widać mniej gór, a więcej miast, jezior, zbiorników wodnych - czyli innych, aktywnych form turystyki krajowej.
Jeśli chodzi o braki to poza Sudetami (np. migawki z Międzygórza) zabrakło mi przykładów z Zachodniopomorskiego, czy Świdnicy i Jawora.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 27 lip 2016, o 10:35

as pisze:Pewien kanon turystyczny został jednak zachowany.
Dzięki temu filmik prezentuje pewną wartość dodaną ;)

Osobiście nie korzystam z przeróżnych aplikacji na smartfony ale może komuś się przyda poniższa aplikacja turystyczna stworzona z myślą o poznawaniu Polski (zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców) - MEET POLAND

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: gar » 27 lip 2016, o 10:49

Jak dla mnie kanon nie został zachowany, że o równowadze nie wspomnę (całkowity brak Sudetów, praktycznie wycięta ściana wschodnia - w sensie między Bieszczadami a Mazurami nie ma nic, chyba że ktoś uzna, że Kazimierz Dolny to wschód, całkowicie pominięty zachód Polski). Z miast pokazać Konin a pominąć Zamość czy Toruń to chyba co najmniej dziwne.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 27 lip 2016, o 12:08

gar pisze:Jak dla mnie kanon nie został zachowany, że o równowadze nie wspomnę
Czemu? Tak jak As pisze, "pewien kanon" został zachowany - pokazano zarówno góry, jak i niziny, duże miasta i małe miejscowości, jeziora, rzeki i morze, a więc wybór spośród wszystkiego. Doczepić się można ewentualnie wyboru ale nie oszukujmy się - nie jest to film dotyczący możliwości turystycznych w Polsce a jedynie spot promujący niektóre miejsca. Zgodzę się z wymienionymi przez Ciebie brakami ale film trwa zaledwie niecałe cztery minuty i nie sposób zmieścić w nim wszystkiego. Ponadto nosi tytuł "Polska - zobacz więcej" a nie "Polska - zobacz wszystko" ;) Nie powiem, jako że zrealizowano go na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, można byłoby wybrać nieco bardziej obiektywnie, tzn z każdego zakątku kraju jakiś obiekt. Tylko czy wtedy byłoby lepiej? Na pewno byłoby sprawiedliwiej ze statystycznego punktu widzenia. Ale czy pokazano by najciekawsze miejsca? Możliwe, że przez taki zabieg pomięto by ciekawe miejsca z regionów, które mają ich do zaoferowania wiele tylko po to, żeby koniecznie pokazać coś z regionów o mniejszej ilości atrakcji. Nie mówię przez to, że Sudety lub wschód kraju są mało ciekawe. Bynajmniej - kocham Sudety i zabrakło mi ich w filmie. Nie mi jednak określać, które miejsca w kraju wymagają dodatkowej promocji. Wydaje mi się, że o to właśnie w filmie chodziło - nie tyle żeby pokazać wyłącznie najbardziej atrakcyjne miejsca turystyczne, co pokazać kilka perełek znanych każdemu, jak Zakopane, Kraków, czy Gdańsk oraz miejsca mało znane, którym promocja wyjdzie na dobre. Ostatecznie ruch turystyczny w Sudetach ma się chyba znacznie lepiej niż w takich Mikołajkach, Powidzu, czy Krutyni a miejsca te są również warte odwiedzenia.
gar pisze:Z miast pokazać Konin a pominąć Zamość czy Toruń to chyba co najmniej dziwne.
Jak wyżej - Toruń raczej nie ma problemów z zainteresowaniem turystów. Koninowi natomiast promocja się przyda. Myślę, że Ministerstwa Sportu i Turystyki nie wybierało tych miejscowości przypadkowo. Wydaje mi się kluczem była wypadkowa pomiędzy generowaniem większego przychodu przez turystykę a zwiększeniem ruchu turystycznego w miejscach, które tego wymagają. Z pierwszej grupy wybrano "najlepszych generatorów przychodu" a z drugiej najciekawsze miejsca, którym przyda się napływ zainteresowanych turystów. Taki złoty środek, a jak wiadome złote środki rzadko kiedy zadowalają wszystkich. Gdyby położono nacisk jedynie na pierwszą ze wspomnianych grup zapewne nie pominięto by miejsc o których mówiłeś.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: gar » 27 lip 2016, o 15:14

PermanentTravel pisze: "pewien kanon" został zachowany - pokazano zarówno góry, jak i niziny, duże miasta i małe miejscowości, jeziora, rzeki i morze, a więc wybór spośród wszystkiego

Dla mnie kanon wygląda trochę inaczej.
PermanentTravel pisze: Doczepić się można ewentualnie wyboru ale nie oszukujmy się - nie jest to film dotyczący możliwości turystycznych w Polsce a jedynie spot promujący niektóre miejsca.
Właśnie chodzi o to, że spot promuje pewne miejsca bez zachowania równowagi oraz pomysłu calościowego
PermanentTravel pisze: Zgodzę się z wymienionymi przez Ciebie brakami ale film trwa zaledwie niecałe cztery minuty i nie sposób zmieścić w nim wszystkiego. Ponadto nosi tytuł "Polska - zobacz więcej" a nie "Polska - zobacz wszystko" ;)
Film trwa niecałe 4 minuty a ponad pół minuty zmarnowano na Warszawę ...
PermanentTravel pisze: Wydaje mi się kluczem była wypadkowa pomiędzy generowaniem większego przychodu przez turystykę a zwiększeniem ruchu turystycznego w miejscach, które tego wymagają. Z pierwszej grupy wybrano "najlepszych generatorów przychodu" a z drugiej najciekawsze miejsca, którym przyda się napływ zainteresowanych turystów. Taki złoty środek, a jak wiadome złote środki rzadko kiedy zadowalają wszystkich. Gdyby położono nacisk jedynie na pierwszą ze wspomnianych grup zapewne nie pominięto by miejsc o których mówiłeś.
Wybacz, ale jak dla mnie to co piszesz kupy się nie trzyma. Gdyby chciano iść koncepcją złotego środka to wybrano by poza klasykami (Bieszczady, Tatry, Mazury, Wrocław, Kraków, Kazimierz Dolny itd.), coś ze wschodu (gdzie turystyka rozwija się zdecydowanie zbyt wolno a ma walory niesamowite) oraz z zachodu (gdzie turystyka jest w powijakach, choć jest co pokazać). Dla mnie Konin czy Powidz albo mają wtyki albo są przysłowiowym kwiatkiem do kożucha. Tak jak piszesz o zwiększeniu ruchu turystycznego dla miejsc, które tego wymagają to właśnie wschodnie i zachodnie rubieże tego potrzebują a ich akurat w filmie nie ma.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 27 lip 2016, o 15:39

gar pisze:Wybacz, ale jak dla mnie to co piszesz kupy się nie trzyma.
To samo tym bardziej można powiedzieć o tym zdaniu:
gar pisze:Dla mnie Konin czy Powidz albo mają wtyki albo są przysłowiowym kwiatkiem do kożucha.
Można mieć odmienne zdanie ale po co od razu używać tak mocnych słów? <mysli> Turystyka jest w Polsce w powijakach na większości jej terytorium poza kilkoma wyjątkami i długo można byłoby wymieniać miejsca, które wymagają promocji w tym zakresie. Na pewno dłużej niż ramy takiego filmiku.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Comen » 27 lip 2016, o 20:00

Generalnie spot miał chyba pokazać, że Polska jest piękna i to się chyba udało. A może jest piękna nie tylko tam gdzie wszyscy to już wiedzą, czyli w tych perełkach typu Gdańsk, Kraków czy Bieszczady - ale też w tych miejscach mało znanych. Padło na Konin i Powidz - ja bym pewnie też wolał np. Wigry i Chełm. Ale może realizator pochodził z Wielkopolski? Notabene wszyscy zauważyli Konin a Kalisz mało kto, a uważam że promocja bardziej należy się Kaliszowi, bo jest całkiem ładny.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 28 lip 2016, o 07:14

Nie ma co się sprzeczać.
Każdy z nas ma swoje zdanie w tej kwestii.
Proponuję nakręcić podobne, swoje filmy widziane z własnej perspektywy.
Ze swoich podróży po Polsce.
Coś takiego można przecież wykonać ze zdjęć, które nagromadziliśmy do tej pory (np. zdjęcia HDR + muzyka).
Wtedy ocenimy. ;)

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 28 lip 2016, o 07:49

Zgadza się, że nie ma co się sprzeczać, bo nie ma o co.
as pisze:Proponuję nakręcić podobne, swoje filmy widziane z własnej perspektywy.
Ze swoich podróży po Polsce. (...) Wtedy ocenimy. ;)
Jeśli ktoś czuje czuje potrzebę konkurencji to proszę bardzo. Ja nie jestem zainteresowany - nie czuję się na siłach, gdyż nie posiadam wystarczająco dużo materiału, żeby sklecić solidny materiał z przekrojem turystycznym całej Polski. Technicznie też nie jestem przygotowany. Gar, a jak u Ciebie? ;)
as pisze:Coś takiego można przecież wykonać ze zdjęć, które nagromadziliśmy do tej pory (np. zdjęcia HDR + muzyka).
Można "popełnić" coś takiego ale jakość całości będzie znacznie odstawała od jakości filmiku z ujęciami z drona. Wyznaję zasadę, że filmy powinny być jednak kręcone kamerą (nie ważne jaką metodą). Sklejanie zdjęć w film jest dla mnie czymś sztucznym i robionym na siłę. Zdjęcia to zdjęcia ;) Z zasady są ciche i nieruchome. Po co doklejać do nich dźwięk czy na siłę wprowadzać namiastkę ruchu, np. poprzez najazdy w programie graficznym? Jedyne słuszne uzasadnienie dla takiego zabiegu widzę wtedy, gdy zdjęcia mają charakter artystyczny a podkład muzyczny ma stanowić tło i uzupełniać ich klimat, czy przesłanie. Ale nie w relacjach z podróży... tutaj uważam, że zdjęcia powinny pozostać zdjęciami. Ale to moje zdanie. Zwyczajnie nudzi mnie oglądanie takich wytworów. Tym bardziej, że rzadko kiedy jako podkład muzyczny trafi się coś, co mi się podoba.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 28 lip 2016, o 08:26

Ja bym mimo wszystko chętnie obejrzał taki muzyczny zlepek zdjęć z kraju, gdyż ostatnio u nas na forum za dużo gór (przesyt), a za mało miast, miasteczek, jezior, rzek, kanałów, morza czyli północnej i centralnej części kraju.

Nawiązuję tym samym do tytułu tego wątku:
Rusz się i zacznij podróżować!

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 28 lip 2016, o 08:38

as pisze:ostatnio u nas na forum za dużo gór (przesyt), a za mało (...) północnej i centralnej części kraju.
Ja się jednak skupiam póki co na południowej Polsce, w centralną i północną jeżdżę też ale rzadko. Po prostu wolę góry. Nie powiem, być może brakuje na forum kogoś, kto skupiłby się podobnie na innych częściach kraju. Jeśli jednak jest już gór na forum za dużo to mogę przestać wrzucać relacje ;) Tak czy inaczej, wydaje mi się, że na forum turystycznym rozsądniej byłoby powiedzieć niedosyt czegoś konkretnego niż przesyt czegokolwiek ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 28 lip 2016, o 09:14

PermanentTravel pisze:Tak czy inaczej, wydaje mi się, że na forum turystycznym rozsądniej byłoby powiedzieć niedosyt czegoś konkretnego niż przesyt czegokolwiek ;)
Z perspektywy czasu (sześciu lat prowadzenia tego projektu) postrzegam to trochę inaczej.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: PermanentTravel » 28 lip 2016, o 09:20

as pisze:Z perspektywy czasu (sześciu lat prowadzenia tego projektu) postrzegam to trochę inaczej.
Ok, ale to trochę tak jakby na przykład w warzywniaku, poprzez specyfikę dostaw towaru, na półkach leżały pełne kosze z owocami i prawie puste kosze z warzywami a sprzedawca narzekałby na przesyt owoców zamiast zastanawiać się dlaczego ma mało warzyw na półkach ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Rusz się i zacznij podróżować!

Post autor: Adler » 28 lip 2016, o 09:23

Ty mi tu o warzywach nie pisz, tylko "rusz się i zacznij podróżować" również do innych zakątków naszego pięknego kraju. ;)
Choć przyznam porównanie forum do warzywniaka - zaiste oryginalne. <lol>

ODPOWIEDZ