Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Gadżety reklamowe

Ogólne dyskusje o turystyce.
marcin9555

Gadżety reklamowe

Post autor: marcin9555 » 24 sty 2017, o 13:27

W jaki sposób reklamujecie swoje biura turystyczne? Znacie jakieś fajne gadżety reklamowe promujące firmę? Ja ostatnio natknąłem się na stronę Regulamin Forum (pkt.6), na której można kupić napoje energetyczne z logo firmy. Co o tym myślicie? <skromny>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Gadżety reklamowe

Post autor: Comen » 24 sty 2017, o 16:42

A swoją drogą temat całkiem ciekawy, aczkolwiek marcin9555 podał przy okazji niechcianą reklamę. Kiedyś korespondując aktywnie z biurami turystycznymi (nie były to raczej placówki stricte komercyjne tylko lokalne agendy nastawione na informację i obsługę ruchu turystycznego) zetknąłem się z rozmaitymi sposobami rekomendowania "własnego podwórka". Oczywiście najczęściej pojawiały się rozmaite prospekty, broszury, przewodniki, mapy zazwyczaj sponsorowane też przez lokalny biznes związany z turystyką. Czasem zresztą te darmowe broszury były całkiem niezłymi lokalnymi przewodnikami. Do dziś zachowałem wielki album parków narodowych Kanady oraz podobne wydawnictwo opisujące włoską prowincję Marche z pięknymi zdjęciami, reprodukcjami obrazów i wyczerpującym opisem turystycznym. Podejrzewam, że gdyby był to przewodnik po Małopolsce to trzeba by za niego wyłożyć przynajmniej 30 zł. Niekiedy broszury przyjmowały ciekawe kształty, np. katalog wycieczek autokarowych w Aragonii zawarty był w książeczce w kształcie autobusu (takiego ichniejszego "ogórka"). Czasami przysyłano mi też zwykłe widokówki, breloczki, naklejki, proporczyki, rozmaite vouchery pozwalające na uzyskanie obniżek w różnych barach, restauracjach, kinach, teatrach itp. Oryginalnym sposobem reklamy były też substancje zapachowe. Np. prospekt z angielskiego Exmoor nasączony był jakimś pachnidłem przypominającym zapach morza i świeżo złowionych ryb. Chyba to nie był przypadek - bo np. prospekt leżał gdzieś przy skrzyni z dorszem <lol>. Już na pewno przypadkiem nie było kadzidełko z jakiejś francuskiej mieściny - tym razem o zapachu lasu iglastego.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gadżety reklamowe

Post autor: Adler » 27 sty 2017, o 08:27

Od znajomych z niemieckiej Turyngii dostałem ostatnio w prezencie buteleczkę lokalnego trunku, nalewkę z jabłek.
Gadżet i lokalna specjalność w jednym.

ODPOWIEDZ