Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Organizacja wyjazdów na wydarzenia sportowe

Ogólne dyskusje o turystyce.
PanMalikos
User
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2024, o 21:54

Organizacja wyjazdów na wydarzenia sportowe

Post autor: PanMalikos » 24 mar 2024, o 22:06

Witam wszystkich.
Liczę że znajdę tutaj kompetentne, które będą w stanie udzielić mi kilku informacji i rozwiać wątpliwości. Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować organizacja wyjazdów na wydarzenia sportowe głównie mecze piłki nożnej.
Istnieje kilka organizacji zajmujących się tego typu działalnością natomiast jest coś co mnie zastanawia.

Generalnie na mecz w Europie czy to ligi angielskiej czy hiszpańskiej itp. Bywa ciężko z dostępnością biletów. Nieraz ciężko jest dorwać jeden bądź dwa bilety nie mówiąc już o kilkunastu. Tymczasem wiele takich organizacji prowadzi właśnie zapisy na takie spotkania dla kilkunastu zainteresowanych . Stąd moje pytanie. Jak takie organizacje zdobywają bilety na takie spotkania? Czy to kwestia jakiś umów z konkretnymi klubami czy może sami próbują kupić potrzebną ilość z pomocą membershipów itp.?

Czy jest tu ktoś obeznany w temacie, ktoś kto jest w stanie udzielić mi odpowiedzi?

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Organizacja wyjazdów na wydarzenia sportowe

Post autor: Adler » 25 mar 2024, o 10:59

Myślę, że mają swoich ludzi na miejscu. Łatwiej o zakup grupowych wejściówek.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Organizacja wyjazdów na wydarzenia sportowe

Post autor: gar » 25 mar 2024, o 22:09

Wiem, że Barcelona miała kiedyś taką specjalną pulę biletów dla kibiców - turystów. Miejsca nie były rewelacyjne, ale nie było większego problemu by je dostać.

ODPOWIEDZ