Dzikie zwierzęta

Ogólne dyskusje o turystyce.

Moderator: Comen

Awatar użytkownika
Beskid
Administrator forum

Dzikie zwierzęta

Post autor: Beskid » 22 lis 2015, o 16:19

Wiecie coś o biedronkach (ich chińskiej odmianie), które rzekomo atakowały w tym roku domy i bloki?
Gdzieś w telefonie mam taką jedną.
Myślę sobie... "Dziwna ta biedronka. Czarna z czerwonymi kropkami?". <mysli>
Skąd one tutaj i to w takich ilościach?
Jak znajdę to wrzucę zdjęcie.

Awatar użytkownika
Comen
Moderator forum/Donator

Dzikie zwierzęta

Post autor: Comen » 22 lis 2015, o 17:41

Takich inwazji to już kilka było. Parę lat temu pamiętam ślimaki (podobno włoskie) bezmuszlowe i dość żarłoczne.Dość dobrze radzą sobie też ostatnimi czasy szerszenie. To trochę dziwne, że tego typu owady zaczynają się przenosić do miast.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
inanord

Dzikie zwierzęta

Post autor: inanord » 22 lis 2015, o 18:09

Z takich moich bardziej niezwykłych spotkań z dzikimi zwierzętami zaliczam:
spotkanie zaskrońca na brzegu Fontanny Neptuna w Schönbrunn
21A_00057.jpg
Jelenia szukającego ochłody w Morskim Oku, który zupełnie nie bał się ludzi
DSC00231.JPG
Rodzinę dudków w Chorwacji na kampingu
DSC01290a.jpg
Panią jeżową przenoszącą swoje dzieci w pyszczku w bezpieczniejsze miejce
DSC00745a.jpg
A ostatnio w środku miasta pasły się dwie łanie, zupełnie nie zważając na przechodzących ludzi i przejeżdżające samochody
DSC09776a.jpg
Jelenie i sarny czasem przychodzą prawie pod dom, gdy w górach jeszcze leży śnieg, a niżej już zaczyna rosnąc świeża trawa, albo gdy w Nosalu lub Krokwi pojawią się wilki. Wtedy często jelenie szukają schronienia wśród zabudowań.

Niestety, niektóre zdjęcia są słabej jakości, gdyż robione były dawno temu, jeszcze tradycyjnym aparatem, a zdjęcia były później skanowane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Beskid
Administrator forum

Dzikie zwierzęta

Post autor: Beskid » 22 lis 2015, o 19:37

inanord pisze:Niestety, niektóre zdjęcia są słabej jakości, gdyż robione były dawno temu, jeszcze tradycyjnym aparatem, a zdjęcia były później skanowane
Dzięki za Twoją porcję ciekawych zdjęć. <okok>

A tu obiecana, uchwycona komórką w centrum miasta, chińska - jakże niebezpieczna - (czytam właśnie o tej odmianie) biedronka:
WP_20151025_11_27_46_Pro.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PermanentTravel

Dzikie zwierzęta

Post autor: PermanentTravel » 3 cze 2016, o 12:32

Wrzucam info znalezione w sieci na wypadek jakby ktoś wybierał się w Bieszczady i chciał poruszać się poza szlakiem:

"3.06.2016, Rzeszów (PAP) - Cielne żubrzyce, które na przełomie wiosny i lata wydadzą potomstwo, opuszczają już śródleśne łąki w Bieszczadach. "Tego roku w leśnych zaroślach na świat może przyjść nawet 50 cieląt" - powiedział PAP rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
"Żubrzyce pasące się do tej pory na łąkach zaczynają chować się głęboko w leśnych ostępach. Na otwartych przestrzeniach pojawią się dopiero pod koniec lata; wtedy będą już z kilkutygodniowymi cielakami" - zauważył.

Marszałek przestrzega jednocześnie, że w razie spotkania w lesie młodego żubrzątka nie wolno zbliżać się do niego.

"Najprawdopodobniej gdzieś w pobliżu czuwa nad nim jego matka. W żadnym przypadku nie należy ryzykować spotkania z nią w takich okolicznościach; może być bardzo groźna dla człowieka" - podkreślił.

Co roku w Bieszczadach przychodzi na świat od 30 do 50 młodych żubrów. "Jednak pierwszy rok przeżywa nie więcej niż połowa. Wprawdzie dane o liczebności potomstwa żubrów są szacunkowe, ale oparte na wieloletnich obserwacjach leśników" - zaznaczył Marszałek.

Ciąża u żubrów trwa 256 dni. Zdarza się, że młode przychodzą na świat nawet we wrześniu; takie osobniki mają jednak mniejsze szanse na przeżycie zimy.

W lecie żubry przebywają w mniejszych stadach, tworzonych przez samice i cielęta. Stare byki trzymają się osobno, a młodsze tworzą wtedy tzw. grupy kawalerów, wiodące spokojny żywot do sierpnia, kiedy nastaje czas rui.

W Bieszczadach żyje blisko 330 żubrów. Po przeszło dwóch stuleciach nieobecności, pierwsze żubry w Bieszczady sprowadzono w 1963 r.

Należące do rasy białowiesko-kaukaskiej osobniki są potomkami żubrów z Kaukazu i samic żyjących w ogrodach zoologicznych oraz zwierzyńcach prywatnych. Zwierzęta tej rasy żyją tylko w Bieszczadach. W pozostałych ośrodkach w Polsce mieszkają żubry czystej linii białowieskiej.

W Bieszczadach stoją dwa pomniki poświęcone żubrom. W Pszczelinach obelisk z tablicą przypomina pojawienie się pierwszych osobników w 1963 r. Z kolei głaz w Woli Michowej upamiętnia kolejne stado, które dotarło tam w 1976 r.(PAP)"

źródło:
http://stooq.pl/n/?f=1059801

Awatar użytkownika
Beskid
Administrator forum

Dzikie zwierzęta

Post autor: Beskid » 3 cze 2016, o 12:57

Wczoraj w deszczowym Beskidzie Sądeckim co chwilę salamandra plamista. <tak>

PermanentTravel

Dzikie zwierzęta

Post autor: PermanentTravel » 3 cze 2016, o 13:10

A oprócz powyższego info wrzucę jeszcze kilka zwierząt spotkanych przeze mnie na szlaku:

Widziałem wiele zwierząt na szlaku, ciężej z uchwyceniem ich w obiektywie ;)
Ale udało mi się sfotografować trochę gadów i płazów, ptaków i owadów.

Żmija zygzakowata pod Mogielicą w Beskidzie Wyspowym
Obrazek

"Dzień dobry, mam wrażenie, że chciałby pan porosssssmawiać o Bogu..."
Obrazek

Zaskroniec, mała żabka i forma przejściowa między żabą a kijanką koło Czeremchy w Beskidzie Niskim
Obrazek

Padalec na Dzielcu w Beskidzie Niskim
Obrazek

Jaszczurka w Bieszczadach koło Wetliny
P1030319.JPG
P1030317.JPG
Żaba w Dolinie Roztoki
Obrazek

Kochające się ropuchy na stacji kolejowej w Adršpach.
Obrazek

Jeszcze inna żaba, nie