Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

10 najdziwniejszych zwyczajów Polaków

Ogólne dyskusje o turystyce.
rafaka

Re: 10 najdziwniejszych zwyczajów Polaków

Post autor: rafaka » 11 lis 2014, o 23:22

o ile do większości nic nie mam i rozumiem, że kogoś może to dziwić - to co złego jest w piciu kawy w szklance? O_o a to jakaś zbrodnia jest czy coś takiego? ani to nie wygląda obrzydliwie, ani nie psuje smaku. nie rozumiem.

co do klaskania w samolocie - chyba za mało jeszcze latamy i nie jesteśmy przyzwyczajeni - to jak siadamy tą maszyną śmierci na pasie to klaszczemy :P

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

10 najdziwniejszych zwyczajów Polaków

Post autor: Adler » 12 lis 2014, o 10:06

Jeśli chodzi o narzekanie. Owszem, to jedno z typowo polskich zachowań.
Dla mnie także niezrozumiałych. <mysli>

Przy okazji...
Nie reagujcie na te jałowe, nic nie wnoszące wpisy autorstwa "pseudo-forumowiczów", którzy wydają się być zdziwieni, a nawet rozgoryczeni brakiem możliwości umieszczania linków w postach, tudzież w profilu użytkownika. <cwaniak>
Będę wycinać takie wpisy, a autorom niebawem podziękuję.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: 10 najdziwniejszych zwyczajów Polaków

Post autor: Adler » 3 lut 2020, o 15:47

Nie wiem, czy to typowy zwyczaj Polaków (nie prowadziłem obserwacji za granicą), ale razi mnie to, gdy widzę jak faceci wychodzą z kabin w toaletach i kierują się w stronę drzwi wyjściowych. Może mydło, ciepła woda, nowoczesne suszarki w nowych, świeżo oddanych do użytku toaletach parzą lub po prostu odrywają dłonie... (T)

Ręce opadają (te nieoderwane zresztą). (W)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8821
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: 10 najdziwniejszych zwyczajów Polaków

Post autor: Comen » 4 lut 2020, o 12:11

Może umywalnie nie spełniają standardów... Kiedyś na lotnisku w Pyrzowicach miałem przygodę bo umywalka zadziałała jak fontanna i woda z niej trafiła mnie w niezbyt sensowne miejsce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: 10 najdziwniejszych zwyczajów Polaków

Post autor: Adler » 4 lut 2020, o 21:28

Pozostanę przy swoim i stwierdzę, że to kompletny brak higieny (nawet zasad kultury), a nie sprzeciw wobec standardu umywalek.

ODPOWIEDZ