Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Czy inwestować w turystykę?

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Czy inwestować w turystykę?

Post autor: Comen » 4 wrz 2012, o 11:43

Po kilku ostatnich wyjazdach plus paru opiniach znajomych mam takie wrażenie, że często inwestuje się w Polsce trochę na oślep w turystykę - bo modna. Np. korzystając z programów inwestycyjnych Unii Europejskiej buduje się piękne kompleksy muzealne, tylko że w miejscowościach, gdzie jakikolwiek turysta pojawia się rzadziej niż śnieg w Egipcie. Dajmy na to taką Krempną w Beskidzie Niskim - ciężko tam dojechać i trudno mówić o masowej turystyce, ale postawili olbrzymie muzeum przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego - niestety generalnie puste. Zastanawiam się czy koszty utrzymania takich molochów nie wyłożą w przyszłości budżetu gminy, województwa a suma sumarum i państwa. Na zachodzie chyba się już ten proces zaczął.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy inwestować w turystykę?

Post autor: amber » 6 wrz 2012, o 08:30

Muzeum w Krempnej należy do placówki Państwowej, przez to czy są dochody czy nie otrzymują dofinansowanie z budżetu Państwa i gminy. W każdej państwowej placówce tak to mniej więcej wygląda. Inaczej jest z prywatnymi placówkami, gdzie przedsiębiorcy zarabiają na siebie i na utrzymanie takiej placówki.
Ciężko powiedzieć czy inwestycja w Krempnej była trafna. Mało osób wie o tym muzeum, a jeszcze mniej trafia.. ale jednak działa już od kilku lat.
Zaczyna panować u nas przekonanie, że na turystyce można sie nieźle dorobić. Coś w tym na pewno jest.
Wydaje mi się, że wiele osób pobrało dotacje, potworzyło firmy/biura podróży na rok i pozamykało je.. a pieniążki zostają. Tylko niektórzy zaczęli na tym naprawdę zarabiać.
Inwestycje zawsze będą lepsze i gorsze, ale każdy chyba stara się jakoś promować swój region. Przez co te inwestycje są rózne.

ODPOWIEDZ