Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Oklaski na pokładzie samolotu.

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Oklaski na pokładzie samolotu.

Post autor: Adler » 8 paź 2010, o 23:12

Jakie jest Wasze zdanie na temat tego polskiego zwyczaju?

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 10 paź 2010, o 19:25

Mi osobiście bardzo się to podoba, w końcu na mojej twarzy pojawia się uśmiech bo niestety w przestworzach nie najlepiej się czuję:D
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 10 paź 2010, o 22:03

Jeśli chodzi o mnie... to może przywołam ostatnie wspomnienia z lotu samolotem.... i powiem, że bardzo mi się podoba ten zwyczaj;-)!Załodze samolotu napewno jest miło... ;-)

Nie rozumiem pogłosek o tym, że obcokrajowcy śmieją się z tego "Naszego" zwyczaju...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

malediwy

Post autor: malediwy » 11 paź 2010, o 09:13

Selene pisze:Nie rozumiem pogłosek o tym, że obcokrajowcy śmieją się z tego "Naszego" zwyczaju...
Dlatego, że nie jest on tak rozpowszechniony jak w Polsce.
Ja osobiście uważam, ze to byłby bardzo miły zwyczaj gdby nie to, że chyba 99% pasażerów nie zdaje sobie sprawy, że wyskakują z oklaskami przedwcześnie. Zwykle pasażerowie już klaszczą jak tylko samolot dotknie kołami pasa startowego. Statystyki pokazują, że najwięcej awarii i wypadków lotniczych (niekoniecznie z ofiarami śmiertelnymi dlatego nie są takie medialne) występuje w trakcie hamowania samolotu na pasie startowym tuż po wylądowaniu a w momencie kiedy pilot włącza tzw. ciąg wsteczny. Dlatego z tymi oklaskami powinno sę powstrzymać do momentu kiedy ryk silników cichnie a samolot zaczyna płynnie jechać po pasie startowym.
Niestety pasażerowie są zwykle niecierpliwi. Nie wspomnę już o staniu w przejściu pomimo ciągłych uwag obsługi...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 11 paź 2010, o 15:47

malediwy pisze:Nie wspomnę już o staniu w przejściu pomimo ciągłych uwag obsługi...
Bo nie zdążą zdjąć bagażu:)
Niektóre osoby zachowują się na pokładzie tak, jakby wyszły z jakiegoś buszu 200 lat temu...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 7 lis 2010, o 11:20

Co tam stanie w przejściu? "Ratunku, Niemcy mnie biją" to jest prawdziwy samolotowy hicior!
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Kiel

Post autor: Kiel » 16 lis 2010, o 07:51

Dla mnie klaskanie też jest swojsko sympatyczne. Całkiem miły akcencik na koniec lotu.

grafi

re

Post autor: grafi » 17 lis 2010, o 21:46

Mam podobne zdanie jak @malediwy. A jeżeli chodzi o radochę to fajne są famfary po wylądowaniu Ryanair'a.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 17 lis 2010, o 22:54

grafi pisze: fajne są famfary po wylądowaniu Ryanair'a

Mi też się to podoba :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 8 gru 2010, o 15:26

W samolocie do Chicago do dopiero jest folklor Rejsowy samolot Lotu LO 003 z WAW-ORD cyrk w przestworzach klaskanie to jeszcze nic...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 8 gru 2010, o 15:55

darkor pisze:cyrk w przestworzach klaskanie to jeszcze nic...
A co masz na myśli?:)

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 8 gru 2010, o 16:56

Ogolnie mozna to porownac do polskiego wesela gdzies w lokalu po bylym PGR tylko wyjsc z lokalu nie mozna..polowa pijanych podroznikow w jedna strone!:)zachwyconych wszystkim czym mozna..libacja okrzyki i polityka... i oczywiscie oklaski...szkoda tylko ze obcokrajowcy nieliczni nie wiedza co sie dzieje..

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 9 gru 2010, o 11:25

A co jest jest złego w tym, że:

1) ludzie cieszą się, że wylądowali żywi?

i/lub

2) ludzie dziękują pilotom, że wylądowali żywi?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 9 gru 2010, o 13:29

Abderyta pisze:1) ludzie cieszą się, że wylądowali żywi?

i/lub

2) ludzie dziękują pilotom, że wylądowali żywi?
W pełni się z Tobą zgadzam :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 10 gru 2010, o 15:42

Ciekawe czy nasz Prezydent dzisiaj klaskał....wracał naszym narodowym przewoznikiem...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 10 gru 2010, o 18:39

Zawsze można go o to zapytać i zaspokoić swą ciekawość.

http://www.prezydent.pl/kontakt/
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 10 gru 2010, o 18:46

Dziekuje nie skrorzystam...aczkolwiek adres zachowam..

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Post autor: kuba_osw » 12 sty 2011, o 11:06

jak dla mnie klaskanie to taka nasz polska "wiocha" - rozumiem że 20 lat temu mogło i być na miejscu ale w obecnych czasach trąci lekko "myszką"...

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 12 sty 2011, o 17:21

Gratuluje panu! widze ze przemawia przez pana normalnosc! tak trzymac:)!

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 12 sty 2011, o 22:12

kuba_osw, WIOCHA??? Śmieszny Pan jest normalnie, trochę kultury i radości nikomu nigdy jeszcze nie zaszkodziło, a zarazem uznania dla tych co się napracowali by Pan mógł spokojnie wylądować i wyjść z samolotu. To zwykłe miłe gesty które są bardzo wskazane. Nie wiem może Pan jest z innego pokolenia gdzie się tylko wymaga na zasadzie zapłaciłem to wymagam i koniec gdyż nie podał Pan wieku.
Proszę pamiętać że to, że komuś się powie dziękuję nie boli i nie przeszkadza a tym bardziej nie oznacza WIOCHY.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 13 sty 2011, o 10:22

Szanowny arti5c czy czesto ma pan przyjemnosc podrozowania samolotem?...
powiedziec dziekuje a bić brawo jak w cyrku to dwie rozne sprawy...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 13 sty 2011, o 12:49

-> Rabit, Arti, Kuba

Czas na przedstawienie liberalnego (nie mylić, jak politycy PiS, z neoliberalnym) stanowiska w tej sprawie.

Każdy ma prawo zachowywać się jak wieśniak, jeżeli tym zachowaniem nie narusza wolności innych ludzi. W moim przekonaniu, klaskanie pilotom nie narusza wolności pasażerów nieklaskających, ponieważ trudno dopatrzyć się jakiejkolwiek krzywdy, którą owi nieklaskający doznają podczas klaskania ze strony klaskających.

Tak więc w odwiecznym sporze klaskających z nieklaskającymi opowiadam się po stronie tych pierwszych, co nie oznacza bynajmniej, że odmawiam tym drugim prawa do posiadania i wyrażania swojej opinii.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Post autor: kuba_osw » 24 sty 2011, o 11:09

Abderyta , po Twoich postach można wywnioskować że jesteś albo politykiem albo socjologiem lub księdzem (choć to raczej nie bardzo pasuje) ;].... i nie chodzi mi tutaj tylko o ten wątek o klaskaniu.... :]

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 24 sty 2011, o 11:15

kuba_osw pisze:Abderyta , po Twoich postach można wywnioskować że jesteś albo politykiem albo socjologiem lub księdzem
Za to go tutaj cenimy :-D

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 25 sty 2011, o 14:21

-> Kuba

Przykro mi, ale to błędne wnioskowanie, ponieważ nie jestem politykiem (zawieszone od trzech lat członkostwo w partii politycznej się nie liczy), nie jestem socjologiem (choć blisko) a także nie jestem księdzem (bo cóż to za ksiądz, który nie wierzy w istnienie Boga?).

Nadmieniam, że liberałowie, do których się zaliczam, nie są, w przeciwieństwie do zwolenników wszystkich pozostałych wielkich systemów światopoglądowych, radykalnie krytyczni wobec błędnych mniemań.

-> Major

Podziękował za połechtanie mej próżności.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

ODPOWIEDZ